Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A dokink nagyon kiakadt,...

A dokink nagyon kiakadt, nagyon elrontottam a cica etetését?

Figyelt kérdés

2 hónapja találtam egy 1 hónapos kiscicát, egyből elvittem állatdokihoz, aki lefújta külső élősködő ellenes sprayvel meg adott be neki féreghajtót és nekünk is adott még 3 adagot, hogy adjunk neki 2 hetente 1-1 adagot. Valamint elmondta, hogy csak kölyökmacska száraztápot adjunk neki enni, megadott 4 márkát, azok közül válasszunk. A megadott mennyiséget ki kell neki tenni, ha nem habzsolós, akkor előtte kell hagyni és beosztja magának, ha egybe megakarná enni, akkor 4 részletben kell nekiadni. Ha minden rendben és megmarad a cica, akkor 2 hónap múlva, amikor kb 3 hónapos lesz vár vissza minket az első oltásra, összesen 4 kell majd neki. Ennyi volt, tiszta és szakszerű. Viszont én elkezdtem a táp mellet adogatni neki ezt-azt. Főtt hús, főtt tojás, túró, "bébipástétom"-->baba cicák hozzátáplálásakor adandó konzerv. És hát enyhén szólva kiakadt, hogy miért. Hisz elmondta 1xűen és érthetően, hogy CSAK szárazeledel.

Szóval igaz, hogy elmondta, de nem hittem volna, hogy ezzel ekkora bajt csinálok, utólag semmit nem mondott, hogy miért nem jó, szóval itt kérdezném, hogy most mi lesz?


2020. dec. 10. 20:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%
És mielőtt a száraztápot feltalálták vajon mit ettek a macskák? Elárulom: házikosztot.
2020. dec. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%

Jó tápokat ajánlott, de ezek mellé lehet adni konzervet (hasonló minőségűt mint a szárazak), manapság már egyértelműen az az álláspont, hogy csak szárazzal etetni nem egészséges a cicákat. Szerintem fölösleges a tápot házikoszttal keverni (pl tojás, túró stb amiket adtál, és tejterméket eleve nem szabad!). Ezeknek eltér az emésztési módja és megterhelő lehet a cicának.

A kiakadás részben jogos, hiszen ő egy orvos, aki szakmai tanácsot/javaslatot adott, te meg nem tartottad be.

2020. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig keress másik orvost.

Ez durva hogy ettől kiakadt..

2020. dec. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Soha, semmilyen módon nem "állítunk rá" egy (kölyök)macskát egyetlen egy tápra, mert utána semmi mást nem fog megenni "válogatós" lesz.

Hagyni kell, hogy megismerje a különböző ételeket (nedves-száraz táp, nyers hús, bármi, ami nem árt neki. A lényeg hogy ne "szeméttel" legyen etetve. (Bár alkalomadtán az sem baj, mi is járunk gyorsétterembe, és túléljük.))

2020. dec. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Inkább válts orvost, vagy ha ettől eltekintve meg vagy vele elégedve, akkor ne mondd meg, hogy mást is eszik a cica.

Macskáknak kimondottan javasolt száraztáp mellé nedves eledelt is adni, vagy jó minőségű konzervet, vagy húst, illetve ha nincs tőle hasmenése, jó a túró, natúr joghurt is. Nem kell kizárólag szárazzal etetni, etesd úgy, ahogy eddig is. Husit kaphat nyersen vagy forrázva is, csirkét, csirkeszívet, halat például. Havi egy nyers tojást is (nem többet).

TILOS nyers disznót, vaddisznót adni, erre figyelj.

2020. dec. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
48%
#15 A száraztáp és nyershús nem jó kombó, sajnos más az emésztés ideje és a szükséges gyomorsav mennyisége. A legtöbb barfos fórumon egyetértenek abban, hogy ne keverjük a kettőt, mert emésztési problémákat okoz
2020. dec. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!