Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül évente egy...

Mennyibe kerül évente egy macska?(tapasztalt macskatartók válaszát várom akik vezetik a költségeket)

Figyelt kérdés
Kaja(azt ne irjátok hogy ingyen mert moslékom nem lesz és állatnak amúgysem való), alom, és nem tudom hogy milyen gyakran kell állatorvoshoz vinni ellenőrzésre?

2020. dec. 16. 15:24
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
65%

30, a macska egy szigorúan húsevő állat. A tengerimalacnak vagy a tehénnek sem adunk húst, mert nem arra van berendezkedve az emésztőrendszere.

A macskafélék emésztőrendszere meg nem növényevésre való, ennyire egyszerű.

2020. dec. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
67%

Kaja: én Wild Freedomot veszek 6kg/15ezer Ft, kettő 10kg-os cicának 2 hónapig kitart.

Mellette naponta Wild Freedom konzerv, ez változó mennyit kapnak.

De én 2 havonta veszek kaját, olyankor kb. 45ezret hagyok ott.

3 havonta Ferdocat féreghajtót kapnak ez egy évre (8db) 2000Ft

Bolha elleni Frontline cseppet havonta kapnak, ez két cicának 4000 Ft.

2020. dec. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

32es vagyok,

Az lemaradt hogy Cat's best almot használunk az egy hónapra kb. 10ezer.

Illetve mi mikor oltásra megyünk (két oltás mindkettőnek összesen 20ezer Ft) akkor ellenőrzi az orvos (fogak, stb.).

Az ivartalanítás két cicának 30ezer Ft volt (kandúrok).

2020. dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
0%
Ezek után már csak azt nem értem, hogy miért sírnak az emberek, hogy milyen kevés a fizetés magyarországon, amikor ilyen irtózatosan sok pénzt el tudnak költeni teljesen feleslegesen macskatartásra.
2020. dec. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
77%
34-es, ez nem egy reprezentativ felmeres. Azert mert itt sokunk el tud kolteni ennyit a macskara, az nem azt jelenti, hogy ez az atlag, sajnos. Az mar mas kerdes, hogyha ezt nem engedhetnem meg magamnak, akkor allatot se tartanek, mert belatom, hogyha kajara is alig jut,akkor nem tudok gondoskodni rendesen egy macskarol sem.
2020. dec. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
80%

Nálam évi bontásban a kezdőszett (fekhely, almozó, hordozó...) nélkül így alakult:

3 zsák Purizon táp 36000Ft

8500Ft a kombi+FELV oltás+féregtelenítés

12x 900Ft az alom.

10000Ft elmegy mindenféle csirkeaprólékra és konzervre, 1-2 új egérre, nasira.

Napi 3dl vizet megiszik az kb. 110 liter.

Hetente 2x vagy van hogy csak ritkábban egy nyalásnyi tejet is kap. Mit mondjak, ez évi 300Ft tejre.

Szőroldó paszta is sajnos kell mert nem jön át rajta a saját bundája (hüvelykujjnyi nagy szőrdugó keletkezik) Ez 3500Ft és 2x1000Ft volt mert kis kiszerelésben kaptam.

1x megfürdettem a borzasztó poros alom miatt és nyáron tettem ki neki pancsolni lavórt, mosogatok 3 plusz kis edényt, ez kb. 300 liter víz lehetett.

A holminkat nem amortizálta le, 1db lepedőt vettem mert kilyukasztotta, de az eleve majdnem szakadt volt már.

A tapétát megkezdte, így kell majd venni 1 tekercset+ragasztó. 5-10eFt-ból kijön.


Szerintem ez a napi 200-250Ft nem sok! És ennyiből már minőségi ételt eszik ő is és le van cserélve amit amortizált..

2020. dec. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
42%
2 macskám van havonta a kajára és az alomra 15000 megy el kb. Évenkénti oltás kb 15000 asszem, macskabútor évente 35-40 ezer. Az alomból szilikonosat használok. 3 havonta féreghajtó csepp, olyat ami mindenre jó, pl szívféregre is stb. Kb 4-5ezer ft ba van 3 havonta. Nem olcsó, de lehetne sokkal több is, én pl nem a legdrágább tápokat veszem nekik, ebben határ a csillagos ég. Nekem kizárólag bentiek a cicák, kinti macskára egy ft ot nem költenék, csak kaja.
2020. dec. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Kintire én sem költenék, tudom hogy van, bármikor elpusztulhat, nincs biztonságban
2020. dec. 18. 19:05
 39/41 anonim ***** válasza:
58%

1 (fajtiszta) macskánk van, de jólétben tartjuk, mint ahogy magunkat is. Mi szerintem a spektrum tetején vagyunk, azért is mert nagytestű macska és SOKAT eszik és sok almot használ, de azért itt van összehasonlításképp:

Havonta kb.:

kb.1.5 csomag bio alom (Cat's best) - 4500 Ft

táp - 6.5kgos Purizon 12ezer, elég neki kb 4 hónapra - 3000 Ft

Nedvestáp - snackként - Kb. 3000 Ft

Kis snackek, benne an a drágább, emésztést segítő is: kb. 3000 Ft

Féregtelenítő - nyáron havonta adjuk, talán 1200/tabi?

Ez eddig 15.000 körül van átlagban.


Aztán a költségek amik nem havik:


Játékok - egy évben olyan 10ezer max

Oltások - ez is max 10ezer egy évben

Kezdőcsomag - ez már fogalmam sincs mennyi volt, talán 30 ezer, de sok mindenből nagyobb kellett neki (kaparófa, WC, hordozó). De ugye ez csak 1x.

Ivartalanítás - nekünk a tenyésztő csinálta, nem tudom mennyibe kerül, de ajánlom végeztesd el ha még nincs.


Állatorvos - ezt a végére hagytam. Mióta megvan a cicu - 3 éve - 2x volt nagyon beteg. Egyszer csak ilyen 5 hónap alatt havonta kb 5-7000 Ft volt a költség, ami szerencsére nem volt tétel.

Legutóbb októberben volt nagyon beteg, és sajnos ott 1 hónap alatt vagy 180.000-et(!) ráköltöttünk a kivizsgálásra. Volt itt röntgen, endoszkópia, laborvizsgálatok, még CT is. Szerencsére kiderült a gond, a gyógyszerei már szinte semennyibe se kerültek és jól van.

Nekünk hála az égnek megvan az ilyen esetekre a vésztartalék és a cica 100% családtag. Ráadásul végül kiderült, nem is olyan komoly a gond mint vélelmezték (azt hitték, rák). Szóval ha valakinek nincs erre mind pénze, úgy jött le az állatorvosoktól, hogy lettek volna olcsóbb opciók. De a végére akartunk járni. (És nem, nem érzem úgy hogy lehúztak minket, sajnos bonyolult volt a dolog, sok mindent ki kellett zárni).

De azért ha van egy 30-50 ezer Ft félretéve a cica egészségügyi gondjaira, az szerintem hasznos (esetleg lehet biztosítást kötni rájuk).


Alapvetően nem érzem úgy, hogy sokba kerül a cicu nekünk havonta. Megadunk neki mindent, családtag, imádjuk és ő is nagyon kimutatja a szeretetét.

2020. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:

39

Milyen cseppet hasznàltok féreg ellen mi a neve a cseppnek? Nàlam az egyik cica kiköpi a gyógyszert is meg a pasztàt is.

2020. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!