Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet egyszerre 5 cicát tartani?

Lehet egyszerre 5 cicát tartani?

Figyelt kérdés

Nos, az álom fajtám a Brit Rövidszőrű és lehetőségem is lehetne egy párat tartani belőlük.

Eredetileg 2 szürke színűt szerettem volna, de ahogyan egyre több tenyésztőt/színváltozatot néztem, több is megtetszett.

A karamell/bézs színű, a szürke, a fekete, a fehér és a "whiskas" színek tetszenek.

Idő, pénz és hely is lenne a tartásukra.

Lehet 5 cicát tartani?

(Főleg kandúrokat, nyilván ivartalanítva)


2020. dec. 29. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Lehet.
2020. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Lehet. De gondolj bele, hogy veszel 5 macsekot, az alsó hangon 5x 250.000 forint. Plusz ott az állatorvos is, ami jó esetben évente 1x van, plusz az ivartalanítás.


Én a 2 macskának havi szinten 20.000 forintot költök a kajájára, az 5-nél az egy kicsit több, pláne ha normális kajával eteted őket. Na meg az alom...meg a sok almostál. :D


Már helyetted is égnek áll a hajam. :D

2020. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
5×120 000 Ft.
2020. dec. 29. 14:44
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Nekem a 120 gyanúsan olcsónak tűnik. Van tk, tenyészszemle, szűrések, szerződés, garancia, díjak, minden?
2020. dec. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha megengedheted magadnak, akkor persze. Ha egészen kiskoruktól egy helyen élnek, akkor összeszoknak, és nem lesz gond velük.
2020. dec. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
Van egy többrészes angol dokumentumfilm, 3 macska él egy kertes házban, és ölik egymást. Gazdájuk nem hiszi el. Éjjeli kamerafelvételeknek sem hisz. A film szerint a rokon macskák kijöhetnek egymással, de idegenek a legritkábban.
2020. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%
Nálunk is volt idő, mikor 3 cicánk volt. Az egyiket a másik kettő be sem engedte a kerítésen, csöveznie kellett. A benti kettő egymást is verte, pedig nagy a kert. Állandó volt a területi háború, a leggyengébb veszített.
2020. dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
2020. dec. 29. 15:33
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Erdekes valaszok. Aki 5 eve vette 50 ezerert, az tuti szapis volt. Amugy 250 ezerbe biztos nem kerul, de 150-180 realis lehet, persze majd a tenyesztot kell megkerdezni. Amugy nem tudom, hogy mekkora szerencse kell ahhoz, hogy egy helyrol 5 macskat egyszerre el tudj hozni, valoszinuleg vagy tobb tenyesztot is fel kell keresned, vagy pedig nem egyeszerre hozod el oket, hanem varsz rajuk. Azert azzal szamolj, hogy nagyobb cicusok, tobbet esznek, es ha 5bol mondjuk 2 allergias vagy erzekenyebb a gyomra, akkor elegge megszivod, mert a specko tap dragabb. En havi szinten egy macskara koltok csak kb 10-15 ezer korul, ha lebontom, mert azert nem havonta veszek neki cuccokat, de ebben a kaja illetve az alom van benne. Es nem ocska whiskason meg ilyesmiken el. Ezt tudod vallalni 5 macskaval?
2020. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen tudom vállalni:) akkor nem is akarnék ennyi cicát.

Brit Care tápra gondoltam:)

Egyébként nem egy helyről szeretném hanem néztem 5 vagy 6 tenyésztőt, akik elsőre szimpatikusak és náluk fogok érdeklődni.

2020. dec. 29. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!