Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol érdemes fajtiszta macskák...

Hol érdemes fajtiszta macskák után néznem?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy macskát, de fontos számomra, hogy fajtiszta és torzskonyvese legyen, már ha a macskáknál van törzskönyv. Szóval profi tenyésztőtől szeretném venni. Akik már vettek hasonló macskát, ők hogy jártak utána? Melyik oldalon nézték őket?

2020. dec. 30. 19:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 A kérdező kommentje:
Miért lennék troll? Én is védem az állatokat, és a szívem szakad meg a kihalóban lévő állatokért, de valamiért nem hat meg ha egy kóbor kutyát elaltatnak. Sőt, még azokat is meg tudom érteni akiknek beteg lesz a kutyajuk es nincs egy millió forintjuk az állat megoperaltatasara ezert inkabb elaltatjak. Persze azokat is megertem akik kifizetik. Viszont azt én se tolerom, hogy csak ugy utcára dobnak megunt állatot. Akkor mar inkabb probaljak meg elajandekozni, es ha vegkepp nem sikerül, akkor el kell altattatni. Fajdalom mentesen halnak meg ilyenkor, es a kutyakat soha nem fogja veszelyeztetni a kihalas.
2020. dec. 30. 20:21
 12/79 A kérdező kommentje:
Mi ebben a beteges? Szerinted az egyetlen járható út az orokbefogadas, és mindenki aki másképp gondolkodik az beteg?
2020. dec. 30. 20:26
 13/79 anonim ***** válasza:
72%

Nem, az beteg aki tojik rá arra hogy egyes állatokat elaltatnak, míg másoknak luxi körülményeik vannak.

Egy ilyen szinten szociopatikus tüneteket produkáló embernek semmilyen állatot nem engednék tartani, mivel hiányzik belőle mindennemű empátia. Akinek pedig ennyire a béka segge alatt van az EQ-ja, arra hiba lenne rábízni bármilyen élő, érző lényt.

Plüssmacskát ajánlok maximum.

2020. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
100%

Akkor pár kérdés:

Kint vagy bent tartanád?

Mivel etetnéd?

Játszaná vele? Ha igen mennyit és mikkel?

Milyen felszereléseket vennél neki?

Vinnék orvoshoz ha beteg?

Folytatnád az oltási programot?

Kb. mennyi pénzt szánsz a megvételére?


Egyenlőre ennyi később lehet írok még

2020. dec. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért mondják, hogy beteges, mert te nem örökbe fogadni akarsz. Nem is lenne semmi gond, hiszen a tenyésztőtől származó macskák betegségekre szűrtek, jó helyről származnak. Akármennyire nem hirdetik, a menhelyes macskák, csak szaporítótól származnak, ahol igenis előfordulnak betegségek.

Az itteni válaszolókat az zavarja, hogy te rossz érzés nélkül kiírod, hogy magasról leszarod, hogy a menthető állatokat elaltatják, mert a felelőtlen gazda kirakta az utcára. Nem az állat tehet róla, nem ő akarta, ő ugyanannyira szeretne élni, mint te.

2020. dec. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
8%

Az elaltatott kutyák engem se zavarnak. Sőt, jobb is. Inkább minthogy az utcán kóboroljanak. Nincs is annál jobb mint egy kihalt utcán egy kóbor pitbull-szerűséggel találkozni.

A macskákat sajnálom...de erről a felelőtlen macska tartók tehetnek. Ivartalanítani kellene ha már kint tartják őket. Kötelezően törvénybe foglalni, és büntetni.


A kérdésre válaszolva, van rengeteg brit, maine coon cicás csoport facen. Jelentkezz be párba, találsz tenyésztőket.

2020. dec. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 A kérdező kommentje:
Csak azért mert meg lehet simogatni egy kutyát, sokan azt hiszik, hogy a gyerekük lesz és babusgatjak, olelgetik, felengedik az ágyra, hagyják, hogy a kutya irányítsa őket. Szerintem ezeknél az embereknel alakul ki ez a mánia, hogy minden kutyát meg kell menteni, és csődbe kell juttatni a tenyésztőket. Én ugyanúgy szeretem a kutyámat, mint az akváriumban uszkáló halaimat. Megadok neki mindent, boldogsággal tölt el, ahogy látom hogy felnő, folyamatosan képzem, de attól még mindig csak a kutyám marad. (a halaimat sajnos nem tudom kiképezni)
2020. dec. 30. 20:34
 18/79 anonim ***** válasza:
75%

Írni sem tudsz pontosan, fajtát is csak másodjára bírtál kinyögni, azt sem tudod, hogy működnek a dolgok fajtatiszta macskáknál (“van-e törzskönyv”), mégis mi másra kéne neked a flancoláson kívül?

A felfogásod meg baromi undorító. Ja és elmondanám azt is, hogy a tenyésztők nem szaporítanak ész nélkül, szóval az álszent “jaj mi lesz a tenyésztett macskákkal, ha én nem veszem meg őket” dumád sem állja meg a helyét.

2020. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
76%

Aki ilyen szinten leszarja hogy macskákat altatnak, az előre borítékolható hogy meg fogja unni a macskáját, kidobja, és eggyel több kóbor lesz akit majd altatni kell. Végül is neki mindegy.

Ne vegyél macskát, nem való neked állat.

2020. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
76%

Csődbe juttatni a tenyésztőket? LOL

Szerinted a tenyésztő ebből él? Max a szaporító. Felvilágosítalak, hogy a tenyésztés nem egy munka, hanem egy drága hobbi.

Nem jön belőle pénz, mivel nem is ez a cél.

Tuti hogy troll vagy, ennyire ostoba nem lehetsz.

2020. dec. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!