Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol érdemes fajtiszta macskák...

Hol érdemes fajtiszta macskák után néznem?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy macskát, de fontos számomra, hogy fajtiszta és torzskonyvese legyen, már ha a macskáknál van törzskönyv. Szóval profi tenyésztőtől szeretném venni. Akik már vettek hasonló macskát, ők hogy jártak utána? Melyik oldalon nézték őket?

2020. dec. 30. 19:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 A kérdező kommentje:
Ez a baj, hogy nincs korlátozva, hogy hol, milyen, mennyi kutya születhet. Én az allatmento otthonokat is megszuntetnem. Ha egy kutya elkoborol es nem jelentkezik erte senki a chip alapján azt azonnal elaltatnam es földet rá. Továbbá csak es kizarolag tenyesztoktol lehetne kutyát venni. Aki smucig kifizetni 200-300 ezret egy fajtatiszta kutyaert az ne tartson kutyát! Továbbá az allattartast is valamilyen feltetelhez kötném. Ez lenne a tokeletes megoldas
2020. dec. 30. 22:44
 72/79 anonim ***** válasza:
70%
Köszi,hogy bemásoltad helyettem,ismét bizonyítod,hogy egy gyökér vagy,aki csupán árucikknek nézi az állatokat.
2020. dec. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 A kérdező kommentje:
Nem is értem, hogy a szaporítokat miért nem buntetik sulyosabban. Ugyanakkora buntetest erdemelnenek mint az allatkinzok. Beteges, rövid életű, semmire sem jó kutyákat szaporítanak
2020. dec. 30. 22:48
 74/79 anonim ***** válasza:
87%

,,Ha egy kutya elkoborol es nem jelentkezik erte senki a chip alapján azt azonnal elaltatnam es földet rá. Továbbá csak es kizarolag tenyesztoktol lehetne kutyát venni. Aki smucig kifizetni 200-300 ezret egy fajtatiszta kutyaert az ne tartson kutyát!"

Innen.

2020. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
100%

Azt én is támogatnám, hogy tiltsuk be a szaporítást, vagyis engedélyhez kötjük az állatok pároztatását. Az engedély megszerzéséhez bármit lehet kötni, így biztosíthatjuk az egészséges egyedek fennmaradását. Viszont! A menhelyeket nem tiltanám be. A menhelyhez engedélyek kellenek, rendszeresen ellenőrzik, stb. Egy menhelyen nem csak kis ketrecekben tartják őket, mivel a rendszeres ellenőrzés miatt nem is tudnák.

A gyepmesteri telepeken pedig egyébként is altatnak. Gazda által leadott állat azonnal altatható, befogott állat két héttel a bekerülése után, ha nem jelentkezik érte senki.

Azért azt nem tilthatja meg senki, hogy segítsünk az állatokon.

Egyébként is, ha csak ellenőrzött helyre adják az állataikat (ez is lehet feltétel az engedélyhez), akkor máris jelentősen lecsökkenne a kidobott, elhagyott állatok száma. A menhelyekre már nincs szükség, vagy legalábbis nagyon kevésre.

A másik lehetőség, hogy az állattartást kötjük engedélyhez, esetleg a tenyésztést, és a tartást is egyszerre.

A tenyésztő, menhely nem ad ki mindenkinek állatot, így az állatkínzók honnan szerzik? A szaporítóktól. Ha ők nem lennének, máris kevesebb állat szorulna segítségre.

De tudod, ez csak álmodozás. Az állam magasról tesz az állatokra, különösebben az sem érdekli sem a bíróságokat, sem a kormányt, ha az állat szenved. Ezért alakultak ki az állatvédő szervezetek, menhelyek.

2020. dec. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 A kérdező kommentje:
És a menhelyen naponta lefárasztják a kutyákat mentálisan és fizikálisan?
2020. dec. 30. 22:57
 77/79 A kérdező kommentje:
Ami ugyebár szükséges ahhoz, hogy egy kutya kiegyensúlyozott legyen
2020. dec. 30. 23:01
 78/79 anonim ***** válasza:
53%

Evening star kennel - toth judit krisztina néven facebookon.

Őket nem ajánlom. Nagyon flegma nő, semmi érzéke a macskákhoz. Az anyjánál van a tenyészete. Az anyja normális, de ő nem is ért a macskákhoz. Csak könnyű pénzszerzés ez neki gondolom.

Kapcsolattartási kötelezettséget szabott ki, én írtam is neki egy sort kb, küldtem képet is hogy jól van a cica. Szinte elküldött a faxxba hogy minek írtam. Mit lépzelek hogy zaklatom. Le is törölt az ismerősei közül.

Ilyen bunkó paraszttal még nem találkoztam, egy szaporító is lelkiismeretesebb.

2020. dec. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
Ja, lemaradt. Brit rövidszőrű tenyészet
2020. dec. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!