Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol érdemes fajtiszta macskák...

Hol érdemes fajtiszta macskák után néznem?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy macskát, de fontos számomra, hogy fajtiszta és torzskonyvese legyen, már ha a macskáknál van törzskönyv. Szóval profi tenyésztőtől szeretném venni. Akik már vettek hasonló macskát, ők hogy jártak utána? Melyik oldalon nézték őket?

2020. dec. 30. 19:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 A kérdező kommentje:
Úristen mennyire ostobák vagytok, csak nem magatokra ismertetek a babusgato embertipusban :DD képzeld már nem egy fajtiszta cane corsom, nem keves pénzt költöttem az őrző védő treningekre stb. De macskám még nem volt. És az miért baj ha flancolásra kell? Egyébként azért kell mert nekem jól esik ránezni a szép allatomra, de persze az is jól esik ha mások megdicserik. A "flancolason" kívül mi masert kellhet fajtatiszta állat?
2020. dec. 30. 20:41
 22/79 A kérdező kommentje:
A csődbe juttatást csak úgy értem, te kis szőrszálhasogato, de attol még nyilván nem lenne jó ha minden egyes ember csak orokbefogadna és így lenyegeben kihalnanak a fajtatiszta kutyák, okoska
2020. dec. 30. 20:42
 23/79 anonim ***** válasza:
71%
Kész, gyerekek, én feladom 😂 Akinek még van hozzá energiája az küzdhet ezzel a mínuszos egyeddel, én egy bizonyos szellemi színvonal alá nem vagyok hajlandó lemenni 😄
2020. dec. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 A kérdező kommentje:
Már az is baj, hogy nem írtam le elsőre, hogy milyen fajtát akarok 🤣 vicc vagy :D felvilagositalak, hogy vannak olyan kutyás oldalak ahol majdnem az osszes fajtatiszta kutya közül tudsz válogatni. Kennelek rakják fel az éppen aktuális kölyköket. Az érdekelt, hogy macskaknal is van e hasonló
2020. dec. 30. 20:45
 25/79 A kérdező kommentje:
Kettőnk közül itt te vagy a mínuszos 🤣 de jobb is, hogy mész, nem tudtál erdemben hozzajarulni a kerdesem megvalaszolasahoz. Süsd meg inkább vacsorara a kis serteskolbaszodat es nyugtasd magad, hogy gykn megint jol megvetted az állatokat
2020. dec. 30. 20:48
 26/79 anonim ***** válasza:
50%
Csak a védett vagy ritka fajba tartozó egyedek élete értékes, a többi megdögölhet? Elég érdekes felfogás, az érzelmi intelligenciád tényleg egy nagy nulla.
2020. dec. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 A kérdező kommentje:
Így van, ahogy mondod. Ebben semmi érdekes nincs. Az őzeket is sajnálnom kellene mert korlátozzák az egyedszámukat?
2020. dec. 30. 20:52
 28/79 A kérdező kommentje:
Azoknak is nagyon alacsony lehet az érzelmi intelligenciája akik kitaláltak, hogy ha megolsz egy jegesmedvet akkor több millió dollárt fizess, míg ugyanez egy kutyanal kb csak egy ejnyebejnye. Hogy gondolták, hogy a jegesmedve élete többet ér. Micsoda alacsony érzelmi intelligenciája lehet annak a hülyének aki különbséget tett egy keverék kutya és egy jegesmedve között
2020. dec. 30. 20:57
 29/79 anonim ***** válasza:
62%

Azért azon már túl vagyunk, hogy "sz@rok rá, hogy altatják, mert nem fajtatiszta". Tényleg nem a kutya/macska tehet róla, hogy az idióta gazdája kirakta az utcára. Jó egy agresszív kutyát elaltatnak, ne legyen veszélyes az emberre, de a gyepmesteri telepeken a legbarátságosabbakat is altatják, mert az állambácsi azt mondta. Benned tényleg nincs empátia, ha magasról telibesz@r*d azt, hogy ártatlan élőlényeket gyilkolnak az idióta gazdák miatt. Persze, nem ember, de akkor is vannak érzelmei, szeretne élni. Ők érző lények, nem dísztárgyak, amikkel sokat kell foglalkozni, mint ahogy a te felfogásodból látom.

És igen, nálunk nem a kutya parancsol, de ő is családtag. Egy befogadott keverék kutya, mégis sokan megdicsérték, hogy milyen szép, meg aranyos.


Nem azzal van a baj, hogy te tenyésztőtől szeretnél macskát. Bár én inkább azt mondom, hogy mentsünk életet, sosem voltam a tenyésztők ellensége, és nem kívánom az anyagi csődjüket. Természetesen, ha egészséges, jó idegrendszerű macskát szeretnél, akkor veheted tenyésztőtől, de az hogy "jól esik ha mások megdicserik" nem indok rá. Ez a kérdésedben is látszik: "A "flancolason" kívül mi masert kellhet fajtatiszta állat?"


Ráadásul kijelented, hogy a nem fajtatiszta állatok életének nincs értéke. Ez az egyik legprimitívebb felfogás, (részben) ezért kellene engedélyhez kötni az állattartást. Őszintén, mit tehet az állat arról, hogy nem fajtatisztának született? Ő még csak meg sem akart születni, ő nem tehet semmiről.

Ráadásul mindenkit hülyének nézel aki, nem azt mondja amit te.

Ismered a viccet?

Egy bolond megy szembe a forgalommal az autópályán, amit bejelentenek a rádióban. A bolond a rádiót hallva körbenéz, és megszólal: -Egy!? Mindenki a forgalommal szemben halad!

Érted a párhuzamot?


Egyébként az utolsó kommentedhez.

Igen, az országban nagyon szar az állatvédelem. Nagyon primitív dolog, hogy az állatkínzásért, ölésért kapsz egy enyjebenyét, esetleg egy felfüggesztett börtönbüntetést, amit aztán le sem fogsz ülni.

2020. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 A kérdező kommentje:
Egyébként a legagresszívabb kutyát is újra lehet szocializálni ezt jobb ha tőlem tudod :)
2020. dec. 30. 21:15
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!