Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Iszonyatosan szeretem a...

Iszonyatosan szeretem a cicámat. És most lett nagylány.. Szeretnék tőle kölyköket. De ő nem fajta tiszta. Így is lehetséges?

Figyelt kérdés
2021. jan. 12. 22:40
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
93%
Nagymamámnak volt cicája, igazi falusi kijárós. Amúgy egy tünemény nagyon bújós, jó egerésző macska volt. Akkor még gyerek voltam, nem nagyon tudtam a világról. Na ennek a cicának többször is lett kölyke, de egy se volt olyan, mint az anyja.
2021. jan. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
Első fialásnál nálunk 7 kismacska született 2 halva. Az 5öt megtartottuk de ivartalanítva lett mindenki mert rengetegbe vannak etetéssel, alommal, orvossal mindennel együtt.
2021. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, ne legyél ostoba! Eleve nem tudod milyen tulajdonságokat (akár külső, akár belső) örökít a macskád. Feltételezem nem vagy otthon a genetikában és nem tudod milyen jegyek öröklődnek majd.


Arról nem is beszélve, hogy a fene nagy szereteted közben azt nem gondoltad végig, hogy a macskának a párzás is fáj és a szülés is (gondolom nem toltál ki még a lyukadon 1 gyereket sem, ezt szorozd meg hattal!).

A párzás közben pedig elkaphat a kandúrtól egy rakás halálos betegséget és fertőzést.


Ha nem táplálja a kiscicákat, akkor neked kell négyórànként (éjszaka is) cumiztatni őket, törölgetni a feneküket hogy pisiljenek, kakiljanak. A szülést sem hiszem, hogy le tudod vezetni, ha komplikáció lép fel és abba az anyamacska is belehalhat.


A kiscicákat folyamatosan látnia kell orvosnak, az oltási programjuk 4-8 kiscica esetében elég húzós. Plusz ennyi macskát etetni is kell, feltételezem ha ennyire szereted a macskádat, akkor nem moslékkal etetsz. Én 2 macskára (normál, minőségi kajával) 20.000 forintot cseszek el havonta, plusz az alom.


Mondjuk ha egy 20 szobás kastélyban laksz, akkor nem gáz ha 10 almostál el van szórva házon belül, nekem a szaros 2 szintes házamban csak 3 van, de többet már nem tudnék normálisan elrakni, hogy ne úgy nézzek ki, mint egy menhely.

Plusz napi fél órám megy el azzal, hogy kitakarítom az almostálakat, felseprek és felmosok, mert az almot mindig széthordják.


Szerintem sem az anyagi kereted, sem a helyed, sem a tudásod nem teszi lehetővé, hogy 10 macskával élj együtt, csak kitaláltál magadnak egy álomvilágot. Próbálj meg egy kicsit gondolkozni!

2021. jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
10%
Ha úgy választasz fiú cicát mellé hogy hasonló típusú, és természetű akkor nagyobb a genetikai viselkedés öröklődés, mert ugye a cicád és a hasonló fiú cicának is az ősei között vannak ilyen természetűek, de ez sem garancia, mert lehetett az ősök között garfield típusú is :D
2021. jan. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
0%

Amugy a válaszolókkal nem értek egyet ha olvasták volna a kérdésed akkor a kérdésből és a válaszaidból az olvasható, hogy nagyon szeretetteljesen gondoskodsz a cicádról, és ugye írtad bármennyi kölyök születik megtartanád mindet.


Szerintem minimum egyszer hagyd hogy legyenek kölykei utána ivartalaníttasd. Egészségügyileg is a minimum egyszeri fialás is jót tesz neki.

2021. jan. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
89%

25, nem, nem tesz jót neki! El kéne már felejteni az ilyen szájról szájra terjedő tudománytalan baromságokat.

Már egyetlen ellés is kockázattal jár, plusz növeli a későbbiekre nézve a méhgyulladás és hasonló nyalánkságok esélyét.

2021. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
7%

23-as ha gondosan ki van választva a hím macska, akkor nem kaphat el betegséget a macskája, mivel ugye a másik gazdi meg fogja mutatni az egészségügyi papírjait. A genetika része ha a hím is hasonló akkor nagyobb százalékban lesz az alomba ugyanolyan és lehet hogy nem is egy. Ha meg lesz közötte egy mufurc lehet hogy azért lesz nagy kedvenc, mert viccesen mufurc.

Megérteném ha azért csesztetnétek mert felelőtlen, de itt olvasható hogy nem az.


Egyébként a macskának a párzás ha megfelelő a hím, nem fáj, a fialás csak akkor fáj neki, ha nagyobb a kölyök vagy beszorult, de ha testméret alapján is választ nem csak viselkedés alapján, tehát figyelembe veszi az összes szempontot, és a kiválasztott hím a nőstény macskájának is tetszik, akkor nem okoz problémát a macskának se a párzás se a fialás, egyébként a méhösszehúzódás és a tolószakasz gyorsan kipottyantja a kölyköket, szóval ha annyira fájna neki, akkor nem ugrana egyből az első kipottyanása után mosdatni, maximum akkor fájdalmas neki, ha felelőtlenül tarják, nem adnak neki megfelelő tápanyagot, vizet, tehát a szervezete hiányt szenved pl.

2021. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol a kerdes mar valoban targytalan, hiszen a kerdezo irta is, hogy inkabb orokbefogad kiscicakat. Azonban 25-os nem kene hirdetni a baromsagaidat, egeszsegugyileg semmi elonye nincsen a macskanak az ellesbol. Kiveve, ha elonynek nevezed azt, hogy megnoveli az ivarszervi betegsegek kockazatat, az elles kozbeni es utani komplikaciok kockazatat, tovabba a halalozast.

Nagy elonyok, mi? 🤦‍♀️

2021. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
7%
26-os állattenyésztő vagyok! Tanultam egy s mást. Te tanultál ilyen szakmát?
2021. jan. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
0%

Genetikájából adódóan minden állat a fajfenntartásra van berendezkedve, tehát a szervezete is, ha nem ellik vagy fial ugyanúgy kockázati tényező pl. rákos megbetegedésre. Állatorvos mondta egyszer nekem. Nekem is volt egyszer kölykei a kutyámnak és semmi baja nem lett tőlük, csak még nyugodtabb és gondoskodóbb lett. Én értem a ti szempontotokat is, de én csak azzal nem értek egyet, hogy mindenkiben a potenciális szaporítót látjátok. És ez bizony hiba! Szemellenzős hiba.


Miért baj, ha a macskája megtapasztalja az anyaság ösztönös és természetes mivoltát egyszer. A vadon élő fajtársaik sem betegednek meg évente egy fialástól. És itt egyetlen egy fialásról van szó.


Szép dolog a menhelyről örökbe fogadni, de azt azért tudni kell, hogy az ilyen macskáknak vannak előéletük, ha bántalmazták azokat a kiscicákat akkor nem biztos hogy minden ember aki örökbe akar fogadni menhelyről alkalmas a nevelésükre, ott már azért speciálisan ismerni kell a macska testbeszédétől kezdve a félelem oldásának technikáit és stb., az én véleményem szabad akarata és felelőssége eldönteni, hogy honnan lesz macskája.

2021. jan. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!