Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Havi 5 ezer forint elég egy...

Havi 5 ezer forint elég egy macska tartására(benti kizárólag)?

Figyelt kérdés

2021. jan. 13. 14:01
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
100%
Száraztáp, nedves táp, alom, ezek havi szintű kiadások. Alomtálca, játékok, kaparófa, oltások, ezek időszakos költségek. Ha beüt egy betegség az sem olcsó. Ivartalanítás ára egyszeri költség. Ezeket vedd számításba.
2021. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nekem volt krónikusan beteg cicám, vagyonokat költöttem orvosra és gyógytápokra.
2021. jan. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
50%

Havonta 900Ft-ért veszek 1 zsák almot, 4000Ft a prémium táp havonta, mert nagy zsákot veszek meg (ingyenes a kiszállítása, meg se kell erőltetni magam). Na meg mondjuk 250Ft egy fél kiló pipimáj amit elosztasz vagy 10Ft a sajtod csücske, 35Ft 1 tojás vagy százasért veszel valami aprólékot.. A napi 3dl vízfogyasztás, +2 tálka takarítása szerintem elhanyagolható költség.

Kijön maga a létfenntartás 5-6000ből, ha nem mozdulsz rá a 800Ft-os alutálkás kajára meg mindenféle pasztákra és nasikra.

Az állatorvosra félretett pénz nem havi költség, hanem eseti, a kérdező ezt nem számolja bele a tartásba.

Negyedévente 500Ft a féregtelenítés, évente 8500 a kombi+felv oltás nálunk. Benti cica, így nem vegyszerezem cseppekkel csak az elején letisztítottam 3x orvosi cseppentőssel, oltani elég akár 3 évente vagy akár elhagyható ha úgy vagy hogy sajnos nem telik rá. Bentiként egyedül nincs akkora veszélyben egy tisztességesen takarított lakásban mint sokan gondolják.

100Ft a gumilabda automatából, 290Ft a Pepco cicajáték, alufólia golyó, kupak.. 2000ből van tök sok játéka! Gömbizni sem feltétlenül kell neki saját 30 ezer forintos párna, nekem egész nap az ágyamban döglik és egy polár takarót húzott be. 3000ért is van már hordozó..

Szóval okosan is lehet költeni, nem feltétlenül kell annyit és azt venni mint más! Sokan pl. gyermeküknek 600Ft-ért vesznek negyed szem pépes almát színes tasakban, mert bio van ráírva.. a cicatartás is ilyen! :)

2021. jan. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
67%

Kérlek, NE vegyél semmilyen macskát, hogyha nem vagy képes normálisan tartani.


Persze, odalökhetsz neki napi 2x valami maradékot, nem fog éhen halni, csak egy macska nem disznó, akinek odaadod a moslékot - bár, meglepődnél, a disznó is milyen "moslékot" kapott nálunk, tápanyaggal telit, nem két fillérért -, aztán heló.


Normális táp (nedves, száraz), kaparófa, alom, alomtálca. Oltások, ivartalanítás! az alap. Ha valamire allergiás, vagy cukorbeteg, már speciális étrend kell, egy-egy váratlan betegség is bőven többet kóstál 5 rongynál.


Amíg ennyire sóher vagy, felejtsd el, hogy egy hörcsögöd is legyen, mert nélkülözni fog.

2021. jan. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
29%

Én ÉVEK ÓTA szeretnék cicát, de egyszerűen nincs annyi megtakarításom, hogy biztonsággal vállaljam a tartását.


A havi költségek még okés, akkor inkább nélkülözök én, hogy neki jó legyen, viszont egy-egy váratlan orvosi költségre sajnos már nem telne, azt viszont nem szeretném, hogy amiatt kelljen pl elaltatni, mer nem tudom kifizetni a műtétet.


Imádom a cicákat, de tisztában vagyok vele, hogy egyelőre nem fér bele a büdzsébe, bármennyire is vágyok egyre.


Majd talán idővel, addig meg szabadidiőmben mások macskáit gondozom (akik pl elutaznak 4-5 napra és megkérnek, hogy addig etessem, gondozzam az állatot).

2021. jan. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
100%

34-es megmondja.

ha nem tudod rendesen eltaratani és sajnálsz rá pénz akkor ne legyen...

nem éri meg neked.

2021. jan. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 A kérdező kommentje:

Emberi étel nem való macskának meg amúgysem szokott moslék lenni, nem pocsékolok.


Szerintem viszont az olcsó macskakaja is lehet jó neki. Ugyanúgy ember is tudd olcsón egészségesen étkezni.

Ahogy ez egyik válaszoló is írta van aki képes vagyonokat kiadni bio dolgokra vagy a lazacra , prémium marha steakre stb.... De ezek nélkül is élhet egészségesen az ember. Ahogy a cicának sem a legdrágább a jó vagy létszükséglet egészséghez...


Az állatorvos kérdése meg nem tudok biztosan nyilatkozni mivel még sosem volt állatom de kisebb költségek nem jelenthetnek akadályt, csak abban nem vagyok biztos hogy mondjuk 500 ezres mütét kifizetnék de nyilván erre úgyse lenne sok esély hogy olyan drága legyen.

2021. jan. 14. 15:06
 38/64 anonim ***** válasza:

Az állatorvosi költségekre nem lehet felkészülni, lehet, hogy sosem lesz beteg a cicád, akkor szerencsétek van. De sajnos bármi lehet, én írtam, hogy krónikus beteg volt a cicám, kb. fél éves korától 7 évig. Sosem számoltam össze, mennyit költhettem rá, de csak példának említem, hogy egy esti rosszullét alkalmával 25 ezer forintot fizettem infúzióért, vérvételért és ez csak csepp volt a tengerben... Ismerősöm macskájának fogbetegsége volt (nagyon gyakori!), 100 ezer fölött volt a kezelés.

Szóval, gondold át alaposan!

2021. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
21%

emberi étel nemm való macskának XD

embber tudod hány macskás ad valami emberi kaját amit megeszik?

kis husika meg ilyeneK?űNEKED NEM VALÓ MACSKA!!

még sajnálnál rá pénzt...

ne kínod szerencsétlen macskát kérlek...

2021. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
67%

Ahogy a cicának sem a legdrágább a jó vagy létszükséglet egészséghez...


látszik hogy neked csak menőzésből kell a cica vagy gondoltál egyet azt nesze....gondold át ember...

amilysen válaszokat adtál macskaimdádók tömege fog egyhangú választ adni hogy inkább ne...miért pont macska?

én keresetem se elég egy állat fenntartására ezért nem kezdek bele mert én a legjobbat akarnám majd neki nem a olcsó meg nem nem a legjobbakat...

2021. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!