Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szomszéd macskáit hogyan...

Szomszéd macskáit hogyan tudnám távol tartani a házamtól?

Figyelt kérdés
Kutya opció nem lehetséges.
2021. jan. 25. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

A rövid válasz az, hogy sehogy.

Hát, lehet húzni macskabiztos kerítést. Nem lesz olcsó. És ez inkább a szomszéd dolga legyen.

Ha mégis úgy érzed, hogy muszáj tenned ellene, akkor szólj a szomszédnak, hogy ezzel szabálysértést követ el. Ha nem érdekli, szólhatsz az önkormányzati jegyzőnek. Mivel köteles a portáján belül tartani az állatait, így ha a te kertedbe mennek, már megszegte, és megbüntethetik. Egy kamera a kertbe, már van is bizonyíték - de előbb érdemes a jegyzővel beszélni, mert nincs garancia rá, hogy foglalkozni fog vele, ugye.

Be is csapdázhatod a macskát, és kereshetsz neki gazdit máshol. De ne bántsd, nem a macska tehet róla, hogy hülye a gazdája.

2021. jan. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Ne adj nekik enni, ha nincs ott kaja, akkor nem lesztek érdekesek.
2021. jan. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Első, te mekkora paraszt vagy! Három macskát "fogadtunk be" Már elegünk lett, a macska invázióból. Három macskát befogtunk, ivartalanítottunk. Kintre házat építettem nekik, amit téliesítettünk, minden nap kapnak enni, inni. Ennyi. Időnként egerezni, patkányozni járnak, amit kedvességből haza hoznak.Tehát szomszédolnak. (Viszont már nem csinálnak felesleges szaporulatot!! Ezért csináltuk!!) Ha a szomszéd, vagy az önkormányzat feljelentene ez miatt, hogy átjárnak, azt nem tennék zsebre!
2021. jan. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Én vagyok a paraszt? Macskákat mentek, tudod hányhoz megyek ki, akiknek "kijárt egerészni a macskája", aztán kivasalta az autó? Meg felzabálták a mérgezett egeret és rohanok vele állatorvoshoz, a saját költségemen, hogy aztán végignézzem, ahol már az orvos sem tud segíteni rajta?

Csak mentett macskáim vannak, macskabiztos kerítéssel, de a gyökér szomszédunk macskái eleinte mindig átjártak, bántani a mieinket. Ők a tipikus "jaj nehogy már ivartalanítsuk őket, az állatkínzás. A macska amúgy is szabad állat, hadd menjen, ha akar". Ez ilyen embereknek tiltanám a szaporodást is.

"kedvességből hazahozzák a patkányt, egeret"? Látszik, hogy semmit nem tudsz a macskákról, és arról, hogy mit miért csinálnak :)

Remélem jól megbüntetnek egyszer és sokáig fogod fizetni a bírságot, bár a te fajtád abból se tanul. Csak legalább ne a macskák életével játszanál.

2021. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Az első jól írja,tényleg van előírás a macska tartására is,csak sokan szarnak rá sajnos.

Nálunk az segített,hogy zavartuk,lelocsoltuk stb.

A beszélgetés nem sokat ér, sok esetben a gazda szerint te leszel a bunkó állatgyűlölő...

Nálunk az segített,hogy tudtuk hol járt át,és ott párszor sikerült nyakon önteni egy kanna vízzel,azóta arra nem jön.

Próbált a másik oldalon de ott is ezt kapja.

Nem mondom hogy soha nem jön,de kb tized annyit mint eddig.

2021. jan. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

A felelősségteljes macskatartó telken belül tartja a macskát. Ennyi,ezt lehet ragozni meg kifogásokat keresni,de ettől ez tény marad.

Ha igazán szereted és törődsz vele akkor figyelsz rá,hogy ne üssék el,ne mérgezzék meg, ne kapja el kutya stb. Ezt pedig úgy nem lehet hogy átjárkál máshova.

Nem véletlen,hogy a sok macskát is 99%-ban csak úgy adják örökbe,hogy benti tartással.

2021. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Gondolom az egérnek sem örülnél. Én örülök, ha átjönnek, az egyik már 15 éves, kint volt világéletében. Nem az egyszerűbb megoldást kéne választani, hanem, aki ilyen mérgezéses gaztettre képes, azt jól elverni, lehetőleg, hogy beledögöljön. Aki rosszakaró, sajnos a kutyákat is megmérgezné.
2021. jan. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk a kutyák gondoskodnak róla h a macskák elkerüljék a házat,ha nem lennének akkor tuti kitennék vmi mérget. Egy felelős macskatartó nem engedi h a saját telkén kívül legyen a macskája, én meg nem vagyok köteles kóbormacskák szarát szedni a saját kertemből holott nincs macskám. Ja és még én vagyok a szemét, meg mit képzelek magamról 😃 röhej.
2021. jan. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!