Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 25 negyzetmeteren tarthatok...

25 negyzetmeteren tarthatok cicát?

Figyelt kérdés
Ekkora a teljes lakás, a furdo egy kulon helyiség a konyha fulke, +nappali. Sajat lakásom tehat főbérlő nem gond. Nem lenne ez kicsi neki?
2021. jan. 25. 22:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
AZ még 1 embernek is kicsi.
2021. jan. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
21%
Az bőven elég szerintem akár kettő cicának is
2021. jan. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
A cica alkalmazkodni fog a helyhez. Csak azért legyen hely egy alomnak és egy kaparófának. Nálunk a két cica, amikor nem vagyunk otthon egész nap a macskaváron vannak és kajálni meg wc-zni járnak ki a folyosóra. Amikor otthon vagyunk, akkor pedig ott tartózkodnak, ahol mi.
2021. jan. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Elso, koszi legalabb a sajatom,
2021. jan. 25. 23:33
 5/19 anonim ***** válasza:
41%
és? nyomoroghatsz benne. de macskát ne vigyél.
2021. jan. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Tarthatsz, de en mar eltem 25 negyzetmeteren, elkepzelni se tudom, hogyan fert volna ott el a macska. Pontosabban a macska meg elvan ekkora helyen,de az almot sehova nem tudtam volna rakni, se tarolni a kajajat+ a 10 literes almos zacskot, mert nem volt helyem, bar tudom, hogy sok mulik egy lakas kialakitasan is, az enyem akkor nem volt praktikus.

Alomnal figyelni kell arra is, hogy ne legyen kozponti helyen, kulonben a macska nem fogja szeretni, tehat nem mindegy az sem, hova rakod. Plusz hatrany meg az is, hogyha ejszaka a macska nem hagy aludni, akkor nem nagyon fogod tudni hova elzarni. Furdo nalunk nem jott be, osszekaristolta a kadat a kormevel peldaul (azota mar elkoltoztem es befogadtam egy cicust :)). Mondjuk az alvassal is csak olyan 7-8 honapos koraig volt gond, de amikor mar nem alszol rendesen miatta 5 honapja, akkor kb az is megfordul a fejedben, hogy atviszed a szomszedhoz inkabb ejszakara :D

2021. jan. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
31%

65 m2-es lakasomban amint nyilik az ajto a macska szökne (mindig is szoba macska volt). Pedig ove az egesz lakas. Iszonyat energiaja van.

Nekunk a nappalink nagyobb mint a te egesz lakasod. Keptelensegnek tartom hogy egy embernek eleg legyen, nem megha egy macskaval is kell rajta osztozni, aki mindig mindehol IS ott van. Mutatni ugyan nem biztos hogy fogja, de en nem kinoznam.

Kb mintha a gimis kolis szobamba fogadtam volna be egy cicat...brrr, na ott tuti megorult volna, annyira nem volt hely neki.

Van meg peldam, anyameknak is van szoba cicaja, kb 25 nm-en robog, konyhaban, furdoszobaban, mashova nem mehet. Ugyanez. Mindig is szoba macska volt, megis amint nyilik az ajto rohan kifele, mintha az elete mulna rajta.

2021. jan. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

Ajánlom a perzsa macskát! Nagyon nyugodtak, ragaszkodnak a gazdijukhoz. Mi viszonylag későn, 6 hónapos korában hoztuk el a kertes házunkba, azelőtt panelban élt. Tudatosan kezdtük el kiszoktatni, eleinte félt kint, most már kikérezkedik párszor max. fél órára. Ha nem szoktattuk volna ki, esze ágában se lenne kimenni. Szeret az ablakpárkányban üldőgélni, mindenhova

követ minket. (Még a mosdó ajtaja elé is képes letanyázni) 😁

Egyedül a szőrápolása a macerás, mi heti 2-3x átfésüljük egy speciális kefével. Viszont nagyon kicsi a mozgásigénye, bőven elég neki a 25nm. A lényeg, hogy szeretve legyen.

2021. jan. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
25nm nem túl nagy, de egy macskának is alig kell párat lépnie ahhoz, h átérjen egyik feléből a másikba. Nyilván fizikailag elfér de a mozgásigényét nem tudja kielégíteni egy ekkora helyen. Ha kint lenne nyilvánvalóan mászkálna ide-oda. A lakásban viszont nem is fog mászkálni. Egy ismerősömék kb 40nmes emeleti lakásban tartottak egy macskát. 3 év alatt két olyan betegsége is lett ami visszavezethető a mozgásszegény életmódra. ráadásul elég komoly betegségek amiknek a kezleése nagyon zsebbenyúlós volt.. A macsi túlélte a dolgokat és azóta elköltöztek egy nagyobb kertes házba ahol egész sokat tud mászkálni és él is ezzel a lehetőségével minden nap. De amíg ott laktak erősen gondolkodtak rajta hogy lehet oda kéne adni valakinek akinél több hely van... Mivel gondolom azért szeretnél cicát mert örömöd leled bene nem akarlak róla lebeszélni, én is imádom az összeset. viszont azt jó ha észben tartod, hogy magától ekkora helyen nem nagyon fog mozogni és napi szinten játszanod kell(ene) vele, picit megfuttatni, pótolni azt a mozgást ami hiányzik neki a szűk hely miatt. Ezt amíg fiatalabb és játékos egész jól lehet csinálni, de egy idősebb (10 év körüli) macska aki amúgy már nem játékos annyira, nehezebben is mozgatható. Viszont ennek ellenére ha kitudna járni valahova ott sétálgatna meg menne erre arra pl kerten belül. Ilyenkor leszel gondban a szűkebb hellyel szerintem.
2021. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tarthatsz. Szokasd pórázhoz, így tudtok néha sétálni majd. Ezen kívül vannak a falra rögzíthető magcsak járádák, amiket akár egész magasan a falra fúrhatsz, így a cicának ott is lesz egy útja, tud mászni, szaladni. Akár kuckót is helyezhetsz neki oda fel. Alom elfér a fürdőben, etető sem foglal vészes helyet. Le kell minden nap mozgatni és rendben lesz. :)
2021. jan. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!