Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja találtam egy cicát.Hazahoztam,rossz bőrben volt így elvittem állatorvoshoz kiderült hogy macskanáthás. Itt kapott 3 injekciót és 4 db antibiotikum tablettát amit esténként kellett odaadni.Nem javult az állapota így elvittem egy másik állatorvoshoz kapott antibiotikumot,vitamint de még mindig nem javul az állapota.Sok gyógyszert kapott már a 2 állatorvostól.

Sajnos már nem nagyon akar enni 2 napja csak egy két falatot,alig mozog.Inkább csak ül.Meleg helyen tartom.Sokat foglalkozok vele. Sajnos már egy kicsit levan fogyva, és a farkát maga alá húzza.

Mit csináljak?


2021. jan. 26. 20:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A kedvencét adom neki enni amit eddig szeretett,de egy két falatot eszik.Meg ilyen fura hangot is kiad amikor megy.
2021. jan. 26. 20:40
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
A belevel lesz pedig gond. Ha nem engedted ki akkor mérget nem kaphatott.
2021. jan. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kinti cica,de a kapuba nem megy ki.A teraszon szokott tartózkodni amugy még kicsi cica az orvos szerint 3-4 hónap körüli.
2021. jan. 26. 20:53
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Mosakszik még? Ha igen, kenj a lábára valami erősebb illatú kaját (pl májas). Nem érez illatokat így nem is fog enni és éhen fog halni. Esetleg vidd el ügyeletre, kapnia kéne infúziót, hogy ki ne száradjon. Így nem fogja túlélni. :(
2021. jan. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen szokott mosakodni.Inni szerencsére iszik.
2021. jan. 26. 20:53
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Ha más nem ittasd
2021. jan. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
Calopet pasztát szoktak ilyenkor adni, ha nem akar enni.
2021. jan. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Pesti vagy?

Állatorvos miatt kérdem.

Volt egyszer egy hasonló szitu sok éve a cicánkal.

A párom naponta próbált beleerőltetni pár falatot, hogy ne haljon éhen.

Illetve az állatorvos adott neki pár szurit. Lassan, de jobban lett.

2021. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
A macska kolyok, beteg, es te kint tartod? Talan emiatt nem gyogyult meg meg. Vidd be, holnap pedig orvos, bar ha 2 napja nem eszik, az eleg aggaszto, nem tudom, erdemes-e holnapig varni.
2021. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Ha végképp nem akar enni, kényszertáplálni kell fecskendővel, vagy infúzióval, mert a macskáknak 3 nap koplalás után károsodik a mája.

Ha a szaglása rossz és ezért nem eszik, minél erősebb illatú étellel lehet próbálkozni. Én legutóbb kipróbálásra vettem a cicának a legolcsóbb sparos Nelly tálcás eledelt, no, annak olyan erős szaga van (de nem rossz értelemben), hogy az egész lakásban érezni, amíg a tálkában van maradék. Mondjuk a cica elsőre be is falta a fél doboznyit, pedig a többi (drágább) tápnak mindig otthagyja a felét.

2021. jan. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!