Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan kaphatnek macskát?

Honnan kaphatnek macskát?

Figyelt kérdés
A húgomnak kb 2 hónapja eltűnt a cicája. Eléggé megviselte hogy 4 év után csak úgy ellopták( valószínűleg mivel mindenkivel barátságos volt). Honnan tudnék szerezni? Az a baj hogy a menhely kizárva mert nem adnak csak kinti tartásra cicát, még úgy sem, hogy a mi utcánkban kb. 4 házban laknak a többi telek üres. Itt is érdeklődtem már embereknél akik kiirtak hogy inkább vizbefolytja macskákat mint hogy még több legyen. Sajnos nem sikerült elintezni hogy kapjunk onnan cicát. Szeretnék igazából "menteni"kölyköket. Valami ötlet?

#macska #cica #Felesleges macska #Ajándék cica
2021. jan. 26. 21:57
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
82%

Menteni? Ez nagy mentés, hogy kint rohad majd a hidegben. Bio egérfogó.

Amúgy facebookos csoportokban is sok az ilyen tirpák, biztos fogsz találni.

2021. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
46%

Na ez igen. Szép a magyar macskás társadalom. Nem értem miért kell ennyire elvakultnak lenni, hogy csak a benti tartás az egyedüli elfogadott lehetőség arra, ha valaki cicát szeretne. Szegény kérdező a húgának akarna örömet okozni (hm, miért is vettünk mi annó macskát? :) ), ti meg elrettentitek őt, és bántjátok megalapozatlan indokokkal.

Én sem tartom bent a macskáim és lám, nem tünnek el (egy kivételével, de ezt a hibát már megoldottam, sajnos egy lyukon kifért és kiszökött, nem tudom mi történt vele és ez máig nagyon bánt), nem betegek, nem fagynak jégkockává az udvaron, mert FELELŐSEN TARTOM ŐKET. A felelősségteljes állattartás nem arról szól, hogy egy kalandvágyó, kinti állatot betuszkolunk a 4 fal közé 15 évre és abban a tudatban élünk, hogy milyen jó neki és milyen jó gazdik vagyunk. Persze ha nincs más lehetőség, akkor ez is egy nagyon jó és biztonságos megoldás, de mindenkinek joga van eldönteni, hogy hogyan tartja az állatkáját.

Például nekem nem lehet bent macskám, allergia, szüleim rendmániája, falusi hozzáállása miatt. Valamint én sem tűrném, mert vannak hátrányai is(!). Én nem úgy tartom a macskátkat, hogy ide hozom a kicsit, adok neki Whiskast, aztán élje az életét ahol akarja, menjen ahova akar... Ez helytelen és én is elítélem.

Mi kiépítettünk macskabiztos kerítést, kuckókat, több itatótálkájuk van, van macskaajtó meleg helyre (ami nem a ház része közvetlen, de fűtött), minőségi(bb) tápot kapnak, aminek hústartalma minimum 40%, de próbálok nekik jobbat venni ha tehetem. Ivartalanok, oltottak, szigorúan 3 havonta féreghajtva vannak, állatorvost látogatják évente. Nincs semmi bajuk, játékosak, szocializáltak, szeretik az embereket. Van velük foglalkozva, napi 1 órát, nem sok, de ők elvannak vígan a kertben. Senki se mondja, hogy macskát tartani ingyen van, aki nem tud rá kellő pénzt biztosítani annak én sem ajánlom, viszont nem mondom azt, hogy ha kint tartja valaki, akkor az felelőtlen lenne. Ugye, hogy meg lehet oldani biztonságosan is a kinti létet?

2021. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
35%
Kérdezô, tartsd kint a macskát, ha akarod, de mindenképp ivartalanítsátok.
2021. jan. 28. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
69%
Érdekes, az én macskáim nem vágynak ki. Kényelmes lustaságok, jobb soruk van mint nekem. A te hozzáállásod az állattartáshoz nem tetszik. Én sem adnék neked macskát, azért h egész nap csatangoljon és más kertjét udvarát szarja tele? Ja h erre egy ilyen "gazdi" se gondol?? És csodálkoznak ha a macskájuk nem megy haza, ha az én kertembe tévedne, már akkor se menne tovább, ennyit a nagy szabadságról. Baromság.
2021. jan. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
38%

#34, ha az én kertembe tévedne, már akkor se menne tovább,


wtf

mert a te macskád a cuncimunci, a kertedbe tévedted meg kinyírod..?

2021. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
70%
Macskabiztos kerítés. Ennyi a nagy megoldás a kinti-benti tartásra. Igen, baromi bonyolult lehet megoldani, de aki inkább hagyja, hogy elüssék, befogják, megmérgezzék (kitett patkányméreg ugyebár), megtámadja kutya, másik macska, az ne pampogjon a felelős állattartásról.
2021. febr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
51%

Mi ez a sok hülye negatív komment? Ha kedves kérdező testvérének úgy felel meg, hogy kint tartsa, az ah ő dolga. Lehet nem akar egész nap macskaszőrt takarítani vagy nem akarja hogy összeugráljon mindent a házban. Kint is ugyanolyan szuperül megvan a cica. Nekem volt, kint tartottam, s mindegyik nagyon sokat élt, minden gond vagy baj nélkül.


Kedves kérdező! Tudom ajánlani a vidéki gazdákat. Ott sokszor születik kiscica és nem tudják mit csináljanak vele. Ha van vidéki rokonod, megkérdezheted nem-e ismer valakit.

Ezen kívül még jó megoldás lehet interneten keresgélni (OLX, Jófogás), én onnan szereztem anno egyet és semmi gond nem volt vele. Sok sikert!

2021. febr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
Kedves 37! Köszönöm szépen a megértést és a tanácsot.
2021. febr. 1. 12:41
 39/44 anonim ***** válasza:
:(((((
2021. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Elnézést a kíváncsiskodásért, de sikerült azóta szerezni?
2021. márc. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!