Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem gebe a cicám?

Nem gebe a cicám?

Figyelt kérdés

3 éves kandúr, kb 4,5 kg.

Napi 1 tasak nedves kaját kap, ami 100g,+ száraz táp álatlába van kint neki de abból inkább csak csipeget. Ez így ievés kaja neki? Mióta nálunk van, 2 éve így kap enni.

Amikor hozzáérek érzem hogy milyen csontos, illetve nem azért ilyen nehéz mert dagi, hanem mert egyszerűen nagy termetű. Azért csatilok róla egy képet, bár semmi nem látszik a nagy bundájától, ezért megtévesztő. Látszik hogy ápolt meg jól van tartva stb, de kicsit kezdek aggódni a kitapintható csontváza miatt.


[link]



2021. jan. 28. 16:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
42%
Selymes a bundááád
2021. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
3%

Ezt hívják minősègi éheztetésnek.

Az alutasakos nagy része víz, tápanyag minimális van benne. Hiába sok a 100 g, valójában kevés.

Át kéne szoktatni, hogy a száraztáp a fő eleség, és a nedves a "nyammognivaló".

Ha pedig ragaszkodik a nedveshez, akkor olyat kell választani, amiben tápanyag is van.

Pástétomból pl a real nature wilderness, húsos szottyos vagy aszpikos konzervből pl a cosma, greenwoods, vagy tasakosból cosma soup.

Nem feltétlen ezek, de hasonló minőségi összetevőket keress.

2021. jan. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%
Nézd meg a tápértéket, néhányra az is rá van írva, hogy mekkora cicának mennyi kell egy napra
2021. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
7%
#12 sőt én latom a képen, hogy azokkal a cipőkkel veri szegény állatot.
2021. jan. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
29%

14, hiába trollkodsz. A kérdező maga írta le, hogy soványnak érzi a macskát, én elmagyaráztam az okát és kétféle tanácsot is adtam.

Sehol nem írtam, hogy bántja a cicát, csak hogyha a nagy mennyiségű eledel ellenére is túl sovány a macska, akkor annak a táp minősége lehet az oka.

Nem volt bennem rosszindulat, veled ellentétben.

2021. jan. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
30%
Török angóra? Tök jól néz ki
2021. jan. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
56%
Nem, nagyon szép cicád van :)
2021. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%
Szép.
2021. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ez kevés kaja. Több alus kéne, vagy inkább kobzerv.

Szárazból meg más, ha csak csipegeti.

2021. jan. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
57%

Az enyémnek nagyobb a bundája, de még ilyen pózban is jobban látszik a csontja, mint a tiednek, ő 6 kiló így, de nem lehet feljebb hizlalni, mert 1xűen lefutja a kaját. Egésznap ugrál, rohangál, baromkodik a házban és minél többet eszik, annál többet rosszalkodik. Bár ő egy utcán talált maine coon keverék és vörös márvány, de ez nem hiszem, hogy számít ebben a kérdésben.

Szerintem csak ilyen az alkatuk, ha beteg, azt észreveszed, ha amúgy jól érzi magát és nem éhes, akkor biztosan elég neki és csak ilyen a genetikája.

2021. jan. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!