Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes szerintetek ivartalaní...

Érdemes szerintetek ivartalanítani a macskát és a kutyát?

Figyelt kérdés
Szerintem érdemes, függetlenül attól, hogy nőstény vagy hím. A nőstényt egyértelmű miért, a hímet azért, hogy éjszakánként ne mászkáljon össze-vissza, verekedjen a többivel, sebeket szerezzen, hanem mint egy rendes házi kedvenc, ott legyen veled. Neki is, meg a gazdának is jobb lesz. Meg aztán a házi kedvenc nem arra van, hogy össze-vissza kóboroljon, kénye kedve szerint szaporodjon (arra ott vannak a vadállatok meg a tenyésztett állatok). A terráriumi állat se kóborol. A nőstény esetén plusz egy érv, hogy az új kismacskákat nem lehet csak úgy odavágni meg otthagyni, vagy keresel neki gazdát vagy megtartod, pedig sokkal egyszerűbb ivartalanítani eleve. Nem is igazán értem, miért vannak sokan az ivartalanítás ellen, pedig nem is olyan drága, meg sokkal szelídebb lesz. Nektek mi a véleményetek?
2021. febr. 4. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván.
2021. febr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ammenyire én tudom a csak hobby célra tartott kutyánál nem opció hanem kötelező szóval ez nem kérdés
2021. febr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2.:Igen,jobban jár vele az ember ha megteszi,hogy az állatnak mi a jó,azt úgyse tudná senki megkérdezni tőle,pedig én kíváncsi lennék rá nagyon,elvégre az ő testéről van szó,és nem a miénkről.
2021. febr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, mintha neked az ivaros kutya egyenlő lenne a szökős, agresszív kutyával. Elég butaság lenne egy kalap alá venni.


De igen, persze, mindig minden macskát és kutyát érdemes lenne ivartalanítani.

2021. febr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes
2021. febr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Erdemes, a macskaknak kotelezove is tennem, ami nem kifejezetten tenyesztesre tartott torkonyves fajtatiszta macska.
2021. febr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen érdemes.
2021. febr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen helyen élsz, de nálunk nincs hova kóboroljon a kutya. Van kerítés és kapu az udvar körül.

Ha valami korcs, vagy szedett-vedett kutya, esetleg rendelkezik genetikai betegségekkel vagy nem tudsz kölyköket vállalni, akkor feltétlenül.

Én a fajtatiszta kutyáimat nem ivartalanítottam, hagytam hogy szaporodjanak fajtatársakkal (persze megegyezéses alapon a gazdával).

2021. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8: Kerítés mindenkinek van, dehát a macska simán átszökik azon, ha akar. Még a kutya is át tud, ha talál egy kis rést, amin át fér. Ha szaporodni akarnak, az ösztön hajtja őket, ezért is tudnak olyan ügyesen átszökni. De ha tegyük fel, akkor meg a párzási időszakban felléphet némi agresszió, hangoskodni fog, hogy mindenképp ki akar menni, odapiszkol. Viszont ha ivartalanítod, teljesen szelíd lesz. Ha szelíd háziállatot akarsz, érdemes ivartalanítani. De ha te inkább tenyésztési állatot akarsz, hogy majd eladd a kölykeit, az már más dolog.
2021. márc. 7. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!