Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akik sétáltatjátok a cicátokat...

Akik sétáltatjátok a cicátokat, nem féltek a kutyáktól?

Figyelt kérdés
Régóta szeretném a lakásban tartott cicáimat kivinni sétálni - nem tervezetten kerültek ide, hanem mentettek és szörnyen sajnálom őket, hogy be vannak zárva ide. Kiskorukban voltak már hámban, megtűrik ha muszáj, de a társasház folyosóin sosem jutottunk túl, ez túlságosan kutyás környék, így nem erőltettük. Zárt parkba ugye tilos állatot kivinni, ahova nem, ott rengeteg kutya el van eresztve, így maradnak az erdők... de ott is látni alkalomadtán szabadon engedett kutyákat. Szörnyen félek tőle, hogy sétáltatás közben megtámadják a cicáimat és nem tudom időben hordozóba tenni őket. Akik szoktak ilyet csinálni, azok hogyan kerülik el az ilyen nem kívánatos találkozókat?
2021. febr. 5. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Szeretném én is kivinni a cicámat, de pont emiatt nem viszem. Sokan póráz nélkül sétáltatják a nagy testű kutyát is, miközben ez tilos. Megbüntetném őket egész jól.
2021. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy, hogy a cica is retteg a kutyáktól (tehát ha pl. meglátja az út túloldalán, megpróbál-e menekülni, vagy nem reagál rá érdemben). Ha fél tőlük, akkor érdemes lenne a városi sétáról letenni. Az erdőtől én kifejezetten félteném, mert a sok paraszt ott engedi el a kutyáját leginkább, főleg felügyelet nélkül... Nekem is van kutyám, sosem engedem el pórázról közterületen.

Ha a cica jól viseli az ilyen stresszt, akkor egyszerre csak az egyiket vidd magaddal, mindig rövid pórázon tartsd, hogy azonnal felkaphasd, ha baj van.

2021. febr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Zárt területre viszem csak, ahol nem járnak kutyák, vagy ha járnak, akkor van idő megfogni. (Társasházak közötti zárt udvarok.)
2021. febr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

Na meg a betegségektől?

Lehugyozzák sz4rják a füvet a leukózisos, aidses, mindenféle beteg macskák amit sétáltatás közven mondjuk megrág a cica.

Attól nem lesz baja? Vagy hogy "mezitláb" a baci tanyában szaladgál és lenyalja a talpáról?

2021. febr. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

4, benti cicát is kell oltani (kombinált), olyan esetben pedig, ha kijár a cica - akár pórázon -, akkor egyel több oltást kap (kombi+leukózis ellen). Szintén opcionális a veszettség elleni oltás.


A Fiv és az egyéb nem oltható betegségek pedig nem terjednek érintéssel, csak vérrel - ha összeverekednek vagy közösülnek a macskák. Ez nyilván egy pórázas cicánál kizárva.

2021. febr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%
Valahogy sejtettem hogy megy majd a lepontozás tipikus agyasok :)
2021. febr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!