Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bevállalnátok az albérlet...

Bevállalnátok az albérlet váltást vagy hülyeségnek tűnik?

Figyelt kérdés

2 éve lakom a mostani albérletemben és most, amikor cicát akartam, kiderült, hogy a tulaj nem engedi. Eltelt fél év és még mindig annyira szeretnék cicát, hogy arra jutottam keresek másik lakást ahol megengedik... de a covid miatt kicsit félek, mi van ha eldurvul a vírus és mi van ha hatással lesz a munkámra vagy ilyesmi... a mostani tulaj nagyon jófej minden téren, csak a cicát nem engedi. És attól tartok mi van ha beüt valami krach és egy kevésbé jófej tulaj kipenderít ha kisiklik az életem vagy bármi... oké, én is érzem, hogy ezek jelenleg csak félelmek, de emiatt meginogtam, hogy belevágjak-e... mert amúgy nekem nincs családi hátterem, nincs hova "hazamennem" ha baj van, és félek, hogy ha feladok most egy stabil albérletet, akkor utána lehet,hogy megszívom. Szerintetek?

25N


2021. febr. 28. 20:40
1 2
 1/12 anonim válasza:
93%
Szerintem ne add fel a mostanit. Pont azért, mert ha megtörténne a legrosszabb, amit itt felvázoltál, akkor ott állnál bizonytalanul egy ártatlan kisállattal. Lehet nem így sülne el, de ha nem 1000% akkor ne tegyünk ki ennek egy védtelen állatot. De persze ez csak az én véleményem, de én így nem vágnék bele.
2021. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Metionin ***** válasza:
93%
Ugyanígy vagyok, tökéletes lakás iszonyat olcsón a világ legjobb főbérlőjével csakhogy nem tarthatok állatot. Én már elengedtem, pár év és költözök sajátba, addig már kibírom és kiélem magam az állatmenhelyen cica ügyben. Csináltam anno egy pro és kontra listát és ara jutottam, hogy oké ha elmegyek egy másik albiba, az tutira drágább lesz és a főbérlő nem ismerős, mi van ha hirtelen valami miatt mennem kell? Hova megyek a cicával? Nekem van olyan fontos a leendő cicám sorsa hogy csak biztos lakhatásra veszem magamhoz, a másik meg az hogy a menhely nem is adna albérletbe cicát, pont emiatt. Túl sokat vittek már vissza költözés miatt. Másik dolog meg hogy nálunk több év alatt sem találtam olyan albit ahová cicát lehet vinni. Volt 1-2 bútorozatlan de nekem az akkora költség lenne hogy elmenne rá amit most a saját lakásra teszek félre. Inkább várjon az a cica.
2021. febr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Én megtettem egy kutya kedvéért. Nem volt még nálam, de mindent egy lapra feltéve, egy önkormányzati lakást piaci alapon megpályáztam. Licit volt, iszonyatos mázlifaktorral megnyertem. Ez évekkel ezelőtt volt

Utólag visszagondolva ez piszoknagy szerencse volt, és nem ajánlom hogy bárki is megpróbálja utánam, a sorsot ne kísértsd. Mi van, ha nem jön be? Ma nagyon könnyen el lehet hasalni, sokak élete táncol késélen, szerintem csak a biztosra fogadj be kisállatot.

2021. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen helyzetben lennék, én nem kockáztatnék a helyedben. Tegyél félre, amennyit csak tudsz. A cicák szeretetét meg kiélheted azzal is, hogy rendszeres adománnyal segíted a macskamentést. Olvastam olyat, hogy valakinek allergia miatt nem lehet macskája, de amit saját macskájára költene, azt menhelynek adományozza, és így jelképesen van is macskája, de nem okoz gondot az allergia.
2021. febr. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
87%
4. Ugyanezt csinálom, havonta egy macska eltartásának az árát egy menhelynek utalom. Így tulajdonképpen egy fiktív cicám van de nem tudom melyik az a menhelyen lévő 80 közül.
2021. febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se kockáztass, őrült időket élünk. 5-ös válaszadó ötlete jó, az albérlet és a nyugalom a fontos most.
2021. febr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából azért szeretnék cicát, mert depressziós vagyok és nincs motiváció a napjaimban. A pszichológusom javasolta, hogy fogadjak örökbe cicát vagy kutyát, mert ha van kiről gondoskodnom és felelősséggel tartozom, plusz szeretetet hoz az életembe, akkor az átsegítene ezen az időszakon. Rágondolva tényleg jó lenne, ha lenne valaki aki számít rám, akit megölelhetek és értelmét ad a mindennapjaimnak, mert hónapok óta minden nap céltalan vagyok, nem látom értelmét felkelni. Csak sajnos ahhoz is gyenge vagyok, hogy öngyilkos legyek. Így igazán nem látom értelmét a mindennapos küzdésnek, nincs senkim, 1-2 barátom van, de nekik sem merem elmondani az igazat, nem akarom őket terhelni.

2021. márc. 1. 08:18
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg menhelyen önkénteskedhetsz.
2021. márc. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
5 évet önkenteskedtem (hhh gyerekekkel), főállás, mellékállás és fősuli mellett. Összeroppantam, aludni is alig volt időm, pánikrohamaim lettek. Nem bírom már, hogy folyamatosan másokért teszek és másoknak próbálok megfelelni, közben meg élni sincs kedvem, párkapcsolatom sem volt rég mert a 24 órából magamra sem jutott. Felmondtam a mellékállásom, idén végzek a fősulival, szeretnék időt magamra.
2021. márc. 1. 09:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Esetleg akvárium? Azzal is kell foglalkozni, de talán jobban belemegy a főbérlő.
2021. márc. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!