Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam rá a macskámat...

Hogy szoktassam rá a macskámat hogy szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
Most lett egy kis cicám és házban szeretném tartani. Hogy tudom szobatisztaságra szoktatni?
2021. márc. 11. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Szaporítótól van? Csak mert ideális esetben erre az anyja szoktatja rá, úgy látszik, túl korán lett elvéve tőle...
2021. márc. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó esetben egyszer megmutatod neki az almot és onnantól tudja hol kell végeznie a dolgát. Cicáknál ez elég gyorsan megy, nem kell sokáig szobatisztaságra tanítgatni.
2021. márc. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél ki neki almot. Szinte biztos, hogy magától is azt fogja használni. Ha mégsem, úgy tedd bele a cicát, kapirgáljál egy kicsit a mellső lábaival, és menni fog neki.
2021. márc. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A macska alapból szoba tiszta nem számít honnan van, elég ha megmutatod neki az almot. Beleteszed többször. Ösztönösen lyukat akar ásni és ott tud
2021. márc. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Mindegy kitől van, ha már betöltötte a 8 hetes kort, akkor használni fogja az almot. Nekem mindig voltak macskáim, gyermekkorom óta. Ezt nem az anya tanítja a kölyöknek, mint az egerészést, ez ösztönös, beléjük kódolt viselkedés. Tegyél almot az alomtálcába, tedd bele a cicát. Gyakran rögtön használja is. Látható helyen neki az első napokban, ésbele fog menni. Amelyiket ember neveli fel, mert az anya elpusztult, az is ugyanúgy 5-6 hetes kora körül kapar egy lyukat az alomba, elvégzi a dolgát, és betemeti.
2021. márc. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
1-es! Mit értesz azon, hogy szaporító? Az emberek többsége nem tud különbséget tenni a szaporító, tenyésztő, és a saját kedvére tartó között. Vidéken a macskát az egerésző tulajdonsága miatt tartják még mindig. Ez nem azt jelenti, hogy nem kap enni, hanem azt, hogy nem a fotelban tesped egész nap, hanem irtja a rágcsálókat. Egy ivaros nőstény 10-szer annyi egeret összefog, mint egy ivartalanított. Mivel a macska gyakrabban elpusztul kutyáktól, autótól, stb. mint akit lakásban tartanak, gyakrabban is kell pótolni. A született almot ingyen szétosztogatják, hiszen a házimacskáért nem szoktak pénzt kérni. Ha így halad minden, hamarosan egy házimacska is 50-100 ezerért fog menni a tenyésztőktől, akiket konzerveken fognak nevelni, és az egeret, patkányt, cickányt hírből sem fogjàk ismerni. Vidéken a rágcsálók sok betegséget okoznak, és szerencsésebb ellenük macskával védekezni, mint mérgekkel. Már csak azért is, mert így is túl sok méreggel terheljük a bolygónkat!
2021. márc. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
6 németeknél mér alsó hangon 50 euró egy házimacska. A keleti részen viszont gyakran odaadják, csak vidd. Vagy egyes esetekben pl a kollégám gyűjtötte be a környék kóbor macskáit, ivartalaníttatta, és nekik keresett gazdát.
2021. márc. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
#7 Németországot és a költségeit a magyarhoz hasonlítani? XD te se vagy százas (már bocs)
2021. márc. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem hasonlítás volt, hanem a németek is valahogy így indultak. Ennyi.

Egyébként németországnak is vannak elmaradottabb régiói, amihez a dunántúl szupermodern. Gondolom csak a legendákat ismered, németországot nem.

Jah, pl. a balatonon pl. 10 éve többet fizettem kikötőhelyért, mint amennyibe most az északi tengeren kerül.


Lehet nem vagyok százas, de te meg informálatlan vagy, de ezen segíthetsz. XD

2021. márc. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#9 ismerem Németországot, tudom mennyi és mekkora különbségek vannak. Talán az a különbség kettőnk között, hogy én amikor egy országot nézek, egyben nézem és nem emelem ki az elmaradott régióit, mert az mindenhol van elhiheted. Meg az se kizárt hogy te azért gondolsz egyből arra, vagy azt emeled ki, mert csak azt ismered, nem tudom. :)
2021. márc. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!