Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cica gazdik ezeket hogy...

Benti cica gazdik ezeket hogy oldjátok meg ?

Figyelt kérdés

1. Terítő az asztalon: ha sima terítő van fent hiába nem mehetnek fel rá, lentről mindig lehúzzák az asztalról. Ha meg az a letörölhető műanyagos (nem jut eszembe a neve) akkor annak a sarkait mindig megrágják és nagyon csúnya lesz meg nekik sem jó. Úgyhogy semmit sem tudok rárakni.

2. alom előtti kis szőnyeg ami felfogná nagyjából a köveket a tappancsukról ugyanígy járt, 1 este alatt széttépték.

Pedig amúgy nem egy nagy rombolósok, nem rágják vagy kaparják az ajtót vagy más bútorokat, de ezeket egyből kivégzik.

Ha nektek is ilyent csinált a cicátok, ti találtatok erre megoldást?



2021. márc. 19. 15:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Macskát nem lehet nevelni, tojik rá hogy mit szabad és mit nem.

A viaszos vászon terítőt vágd rövidebbre

Szőnyeget engedd el.

2021. márc. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem, nálunk egyik macska sem csinál ilyesmit. Igazából nem romboltak soha semmit, pedig kaparófájuk sincs (volt, de eladtuk, mert rá sem néztek) Asztalról, a nappali szekrényeiről is le vannak tiltva.
2021. márc. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
96%
Nincs terítőnk és szőnyeg sincs az alom mellett, minden nap felsöprök a "macskaszobában" és kész.
2021. márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tudom hogy hogyha nem vagyunk ott úgyis felmennek pl az asztalra, még ha ott vagyunk akkor is van hogy megpróbálkoznak vele de olyankor csak rájuk kell szólni és tudják.

Viszont elérik ha csak egy kicsit is lelóg mert a széken is szoktak aludni.

Én is mindennap felsöpröm a köveket az alom előtt, ezt még el is tudnám engedni hogy oda nem mehet szőnyeg, de a terítő nagyon hiányzik nekem :/

2021. márc. 19. 15:30
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Nalunk sincs terito az asztalon es a macska ki van zarva a konyhabol es a furdobol, mert egyedul ott lenne gond, ha barmire is felugrana, illetve macskaszort se szeretnek latni fozes vagy furdes kozben.

Zart alomtalcaja van, elotte egy nagyon nehez, mosogepek ala valo hivatalosan rezgescsillapito gumiszonyeg, az elpusztithatatlan es egyebkent jol megmarad rajta az alom is.

Bar annyira nincs is ra szukseg nalunk, par szem alom van csak elotte mindig, a zart macska wc miatt.

2021. márc. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Milyen idős cicákról van szó? Felnőttként aránylag szokatlan viselkedés. Ha kölyök, még kinőheti. A miénk kicsiként szintén rombolt, pedig akkor nem dolgoztam, otthon voltam vele végig, sok törődést kapott. Ahogy nagyobb lett, kinőtte.

Ez nem igaz, hogy nem lehet őket nevelni, bár tény, hogy nem igyekeznek megfelelni úgy, mint a kutyák. Ha tetten éred őket, akkor lehet jól nevelni őket. A terítőrágcsálásra praktika: citromlével vagy citromolajjal be kell kenni a terítőt, ahol rágni szokták. Ecet is működhet, csak annak tovább érzitek ti is a szagát. Nem garantált persze ez se, de a legtöbb macska ki nem állhatja a szagát/ízét, és nem biztos, hogy lesz kedve utána rágcsálni.

2021. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Nekem nincs terítő az asztalomon, csak ilyen bambusz tányéralátétek, és semmit nem rakok az alomtálca elé. Illetve raktam alá egy linóleumdarabot ami elélóg, és sokat takarítok utánuk. Ők kikaparják, én meg feltakarítom. Ennyi belefér, az állattartás plusz takarítással jár.
2021. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#5 Nincs a konyhának külön ajtaja így onnan nem tudom kicsukni őket (pultot, tűzhelyet áttörlöm főzés előtt így nincs gond a szőrrel, meg amúgy sem hullajtósak szerencsére) Az alomtálca nekik is zárt de a tappancsukról elég könnyen össze tud gyűlni kint. A mosógép alá való szőnyeget megpróbálom majd, köszi :D

#6 9 hónaposak. Kipróbálom a citromlevet, köszi. Csak előbb majd kell szerezzek egy terítőt :D

2021. márc. 19. 15:39
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
6os vagyok. Ha 9 hósak, nagy eséllyel kinövik, addig meg kitartást. Nálunk a vázákra ment a rombológép. Ja, meg hát a legjobb játék az volt neki, ha pofozhatta a kakáját a folyosón, miután kiügyeskedte az almostálcából. Most 5 éves, arisztokratikus lenézéssel viseltet mindenki iránt, nem mondanád meg, micsoda kis izé volt 1 éves koráig... :)
2021. márc. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9 Igen, én is reménykedek ebben, a földig érő függönyről már ne is beszéljünk :D Meg persze a cserepes virág ablakpárkányról való lelökése is óriási nagy móka volt amikor oda mertem rakni :D
2021. márc. 19. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!