Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy oldjátok meg 2 benti...

Hogy oldjátok meg 2 benti cica etetését?

Figyelt kérdés
2 cicánk közül az egyik 1 éves a másik 3 hónapos. Az etetésük elég szar mert nem tudunk nekik úgy adni hogy a nagy felne faljon minden. Annyira erőszakos, nem várja meg míg megkapja.És amint az övét felette megya piciéhez. Úgy szoktam nekik adni, hogy estére konzervet de amit napközben kapnak tápot estére sose eszik meg, így rá kell öntenem a konzervet. Ti mit adtok még a cicáknak a konzerven és tápon kívül? Persze ők is kapnak mást mikor eszünk jönnek künyerálni és már idegesítő! Hogy tudnánk erről leszoktatni őket?
2011. jan. 11. 18:35
 1/3 kisnita ***** válasza:
Először etesd meg a kis cicát és addig a nagyot zárd be valahova. Szóval külön-külön etesd meg őket. A kicsit könnyebben le tudod még szoktatni a kunyerálásról, a nagyobbat már nehezebb lesz. De annyi az egész, hogy hiába mennek oda nem adsz nekik és kész, rájuk szólsz, hogy sicc és kész. Nekem volt egyszer egy olyan pákosztos macskám, hogy még az asztalon hagyott kajába is belemászott. Egyszer apám jött haza kicsit piásan, melegített magának kaját, letette az asztalra, elment átöltözni és mire vissza jött a macska már a kajáját ette. Meg fogta kinyitotta az ablakot és kidobta. :S De nem lett semmi a baja a macskának mert nem laktunk magasan. 5 perc múlva már ott nyávogott az ajtó előtt, hogy engedjük be.
2011. jan. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk épp ellenkezőleg, a kis pöttöm falja fel a nagy elől. :) A nagy cica meg már "okos enged"-be pozicionálta magát. Én nem önteném rá a régi kajára az új adagot (kivéve ha száraz), külön van mindenkinek egy-egy húsos, egy-egy száraztápos és egy-egy vizesedény (+önitató, de az pancsira inkább). Bár szoktam néha olyat, nagyobb cicám kedveli, hogy husis kajára (alutasis, ritkán konzerv vagy saját készítésű husik) rászórok néhány falat szárazkaját. :)

A kunyerálásról akkor szoknak le, ha következetesen nem adsz nekik a saját kajádból. Vagy adj jutifalatot. Ha csak úgy odaül hozzád miközben jóízűen falatozol, és nem hadonászik a mancsával vagy őrjöng esetleg, azzal szvsz nincsen semmi baj.

Fanni

2011. jan. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk meg az van hogy a kicsi (5 hónapos) felfalja a nagy elől az összes kaját. A nagy már 10 éves és elég lassan, komótosan falatozgat. Vagyis falatozgatna, mert a kicsi addig 5-ször ellopja előle. Mi mást nem tudunk tenni mint hogy olyan helyre tesszük a nagy kajáját ahova a kicsi nem tud (még) odaférkőzni, pl hűtőszekrény teteje, galéria. Ha majd oda is fel tud menni a kicsi akkor már nem tudom mi lesz...
2011. jan. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!