Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új kanapé, hogyan tovább?

Új kanapé, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Most költöztem új lakásba. Majdhogynem minden bútor új (lesz).

Amerikai konyhás lakásról van szó, és a cicám a folyosón, és nappaliban garázdálkodhat, ha nem vagyok otthon.

És ugyebár a nappaliban lesz a kanapé.


Hogyan csináljam úgy a dolgokat, hogy a cica ne menjen fel rá? Ha otthon vagyok rá tudok szólni, de 4-ig dolgozom, és ez a kis szaros biztos hogy azon fog egész nap feküdni.


Idős cica, 16 éves.


2021. ápr. 11. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Meg lehet tanítani, hogy nem szabad felmenni, de a macskák nagy részénél ez azt jelenti, hogy a jelenlétedben nem fog felmenni, ha nem vagy otthon, akkor meg felmegy.

Miért olyan nagy gond, ha felmegy? Úgy, hogy ilyen korlátozott a mozgástere szegénynek, én nem biztos, hogy erőltetném...főleg, hogy ilyen idős cica, örülni kéne, hogy egyáltalán még veletek van.

Ha a szőr miatt zavar, terítsd le inkább a kanapét arra az időszakra egy pléddel vagy valamivel, ha nem vagy ott. Sokan csinálják ezt, ahol kutya,macska van. Azt könnyű kimosni is.

2021. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A folyosó, a konyha és nappali összesen 60 nm, szóval azért olyan korlátozottnak nem mondanám ezt a mozgásteret :)
2021. ápr. 11. 19:31
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyébként igen, főként a szőr a baj, de valószínű hogy a térítés lesz a megoldás.

Úgyis eddig is megengedtem neki szinte mindent.

2021. ápr. 11. 19:32
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Van elég saját helye? Macskabútor, több fekhely, amik közül válogathat? Eddig sikerült leszoktatni helyekről? nekünk az egyik cicánk sportot űz belőle, hogy oda megy, ahova nem szabad (bár nálunk nem a kanapé a gond, hanem mondjuk hogy belefekszik a KENYÉRTARTÓBA :D), a másik viszont eleve nem megy fel magától se a kanapéra, se az ágyra. Szóval a személyiségétől is függ, ezt nektek kell tudni.
2021. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha elmész rakjál rá alufóliákat, garantáltan nem fog a kozelebe menni :D
2021. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Tennèk rá egy takarót, ha zavarna.
2021. ápr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#4 Ami az övé lenne az nem érdekli. Ha kap egy új fekhelyet, 1-2 hétig fekszik benne, utána mindig belepisil.

Most pl. a fürdőben alszik egy dobozon levő törölközőn. A szőnyeget használja kaparófának, úgyhogy egészen korrekt cica. :D


Régen mindig felugrált a konyhapultra. Arról leszokott, szerintem már korából adódóan.

2021. ápr. 11. 20:20
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Azért, mert nem szereted
2021. ápr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez mondjuk független a kérdésedtől, de ha odapisil, az nem jó. Voltatok már vele orvosnál? Okozhatja az idős kor is persze, de jobb lenne megnézetni orvossal, nincs-e valami szervi oka. Ha nincs, akkor viszont ezzel lehet, hogy jelezni akar valamit, pl stresszeli valami vagy nem érzi magát biztonságban.
2021. ápr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

Kutya talán még érthet a szóból, ha tapasztalt a gazdája és jól szocializálta, én macskákkal foglalkozom, de nem tudok semmi használhatóval segíteni, ugyanis önfejűek, az emelt hangnemből nem ért szerintem egy macska sem, és ez bebizonyosodott az évek alatt, kedvenc szakállbroméliámat találtam szétrágva a folyosón, mikor hazaértem, hol ott mióta meg van egy helyen volt tartva, látszólag nem volt szem előtt egészen addig, aláírom hogy 54nm-et csak az én lakhatásom rovására lehetne macskabirodalommá tenni, de így is bejárásuk van mindenhová felügyelet mellett, nem szólok a mosdókagylóért, mosógépben alvásért, szekrénytetejéről való csüngésért, hisz úgy sem tanulnak szinte semmiből, egyedül a kaktuszokról vannak rossz emlékeik ha hozzáértek a mancsukkal.


Új kanapé 2 hónapig volt sértetlen, talán, az is úgy hogy az alja be volt bugyolálva pléddel, amit vendég érkezése esetén levettünk.

8 hónapos a kanapé de a sarkánál a szövetszálak kiállnak, és néhány helyen még kivannak húzva a szálak.


Egyébként a világon mindenhol probléma az új bútor vs macska kérdés, láttam lefényképezve sok ezer dolláros bútort is amire sírva kért tanácsot a tulaj, erre viszont egy tanács van, ha már új bútort kell venni ne a legdrágábbat, mert úgy sem lesz sokáig szép sértetlen...

2021. ápr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!