Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen korú macskát érdemes...

Milyen korú macskát érdemes először tartani?

Figyelt kérdés
Hamarosan tervezünk szerezni egy macskát. Milyen korosztályban gondolkodjunk? Idős legyen, vagy inkább kölyök? Pls ide irjatok, nem kérek privátot!!

2021. ápr. 14. 16:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk most ezt ugy mondod 10-es, mintha peldaul az 1-2 evesen orokbefogadott macska nem elne a kerdezovel eleg sokaig :D

Ez nem indok szerintem, hogy az idosebb macska azert nem jo mert keveset lehet veled. Oke, ne 15 eves cicust fogadjatok orokbe, ha az ido a szempont, de sajnos rengeteg 1-2-3 eves cica var gazdira, mert altalaban a tobbsegnek kolyok kell.

Egyebkent en fogadtam mar be 13 eves cicust, azert, hogy megmentsem es neki jo legyen, vegul meg 5 boldog evet volt velem.

Ez is egy szempont :)

2021. ápr. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem egy idősebb okosabb, és hálásabb is
2021. ápr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
55%

Tapasztalatból, ha újra kéne kezdenem, valószínűleg nem kismacskával kezdenék. Nekem nem nagyon volt választásom, a szemetes mellett volt és evett valami banánhéjat, nyilván nem volt gazdája, de nagyon nehéz volt jól nevelni és szocializálni. Rengeteg macska viselkedéssel foglalkozó tanulmányt olvastam el ahhoz, hogy képes legyek az életkori szakaszainak megfelelően terelgetni, így is vannak kis kattanásai de azért kezelhető. A kismacskák persze vitathatatlanul cukik, viszont a macska teljes élettartamát tekintve, akkor a legirritálóbbak és tapasztalat nélkül könnyű rosszul reagálni az életkori sajátosságaikra.


Én ha csak az állattartás öröméért keresnék macskát, egy 3 éves macskát vennék magamhoz, akinél már kialakultak a főbb személyiségjegyek, rutinok, hierarchia szabályok. Egy 3 éves macska is elég fiatal még, valószínűleg ugyanúgy kíváncsi, érdeklődő természetű lesz, akivel lehet aktív programokat, játékokat is játszani, de már egy felnőtt macska rutinjával. Pl nem lesz fixa ideája véresre marcangolni a kezed a játék hevében. A jelentősebb orvosi költségeit is le tudták már, nem kell az ivartalanítás miatt aggódni, a legtöbb menhely ezt pl simán elintézi, és csak töredék összeget kér értük. De akár ingyen is odaadják, mert idősebb macska kevesebb embernek kell.


Ha nem nagyon akarsz vele játszani, inkább egy bújós társat keresel, akkor egy 7+ éves macska jöhet szóba, onnantól általában csökkeni kezd az aktivitásuk, viszont egy kidobott 7+ éves cica nagyon hálás tud lenni egy kényelmes otthonért, de még mindig jó egészségben vannak, sokáig a társad lehet extra orvosi költségek nélkül.


Senior (10+) macskát már nem ajánlanék első macskának tapasztalat nélkül, onnan a gondozásuk is nehezebbé válik, és elkezdhetnek rigolyások lenni (mint az öregemberek), amihez tudni kell alkalmazkodni, mert ő nem fog.

2021. ápr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Mi egy négy hónapos kiscicát fogadtunk örökbe, és volt egy kis nehézség az elején, de nem volt vészes, most itt van 5 évesen, és nagyon aranyos, fontos hogy ivartalanítva legyen, főleg ha kertesházba megy, mert ígyis van elég, gyerek cica, a mienk nincs, panelházban csak annyi a hátulütője, hogy mikor rájön a dolog, pár napig 0-24 nyávog, ilyenkor mikor látja hogy most mást csinálunk, nem simizzük akkor egy idő után abbahagyja és lefekszik valahova. Mikor kisebb volt, tesóm és az én kezem is tele volt karmolva, de már nem csinálja.
2021. ápr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!