Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem akar enni a macskám...

Nem akar enni a macskám jóformán semmit, félek, hogy kórosan sovány lesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 éves házi cirmos cica, kb. 3,5 kg körül van a súlya. Eléggé mozgékony és eleven cicus, de benti háziállat.

Minőségi eledelt veszek neki; Feringa alutasakos macskaeledelt, és Wild Freedoom márkájú száraz eledelt. Sokszor váltottam nála kaját az elmúlt 4-5 hónapban, valamiért nagyon kényes.. Az az érdekes, hogy inkább a silány minőségű eledelt honorálja (pl.: Kitekat, Friskies), de nem szeretném visszaszoktatni. Vajon van valami különleges tápszer a kommersz eledelben?



2021. ápr. 21. 21:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
Nem lehetne nyers csirkehúst adni neki valamilyen arányban?
2021. ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Azt adj neki, amit eszik.
2021. ápr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Próbáld meg úgy hogy kevered a két kaját fele-fele arányban és szépen fokozatosan egyre kevesebb Kitekat/Friskiest adsz hozzá.
2021. ápr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

A jóltartott macska válogatós lesz.

Nem úgy mint a kutya, aki leél egy életet ugyanazon a kaján.

Nálunk is az "olcsóbb" kaják mentek, mert a drága ételben nincs ízfokozó.

Aztán kikötöttünk a Rossmann saját márkás Winston alutálcás termékeinél, azok az olcsóbb kategóriába esnek és nincs bennük tartósítószer és színezék. Rengeteg ízben van, így elég széles a paletta. Van ugyanez száraz tápban is.

2021. ápr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Veheted a prémium tápokat, ha egyszer nem eszi meg, felesleges. Próbálj ki több márkát, közepes minőségűeket is. Nálunk extrém válogatós cicánál a Perfect Fit szárazeledel vált be.
2021. ápr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
3,5 kilóval nekem nem tűnik soványnak.
2021. ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%
Én kutyával is azt csináltam míg ,válogatott.oda rakod elé szépen a száraztápot ha ott hagyja 2 napig ott hagyja ,de ha igazán éhes lesz elhiheted hogy rá fog fanyarodni és megeszi,utána pedig szépen megszokja azt az eledelt ami van.És ezt azért merem tanácsolni mert prémium táp ,tehát nem egy olcsó pennys valami.
2021. ápr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
A kutya lehet hogy ráfanyalodik, a macskák viszont hajlamosabbak éheztetni magukat.
2021. ápr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanez a problémám nekem is az egyik cicánkkal. Neki hullámokban van, hogy nem akar enni. Rossz érzéssel veszem az olcsóbb tápokat, mert ott van egy-kettő, amit mindig elfogad. Nálunk a nyers húsból pár falatot eszik, a többit nem hajlandó. Ha keverjük a kajákat, fél órán át szöszöl vele, de kiválogatja.

Olyan tanácsot ne fogadj meg, hogy hagyd előtte napokig, macskáknál ez kínzás. Ez nem kutya, nem ugyanúgy működnek.

Állatorvosnál jártál már a dologgal? Okozhatja több féle szervi gond is.

2021. ápr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
Ne add neki a rossz tápokat, mert utána inkább éhezik, mint megegye a másikat sajnos. Átzoktatásnál érdemes az új kaját keverni a régivel, és fokozatosan csökkenteni a réginek az arányát. Esetleg próbálj ki márkákat, ízeket még. Zoopluson tudsz rendelni próbacsomagokat is.
2021. ápr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!