Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy magyarázzam el nekik...

Hogy magyarázzam el nekik hogy nem lehet nekik tejet adni?

Figyelt kérdés

Van egy kicsi cicám és egy nagy

A nagyobbik 2 éves

A kicsi 4 hetes

Most akarom szilárdra szoktatni a kicsit

Eddig tápszeren élt a kis lurkó

Viszont a szüleim folyamatosan tejet akarnak nekik adni

A kicsinek tejbe kenyeret adnának (tudom..)

A nagynak meg sima tejet adnak

Mikor meglátom egyből veszem is el a nagytól

A kicsi szerencsére nem eszi meg


Hogy magyarázzam el hogy nekik nem való laktóz és hogy nem ihatnak tejet?

Mindig azzal jönnek hogy semmi bajuk nem lesz

Én meg elmagyarázom hogy mi bajuk van tőle. De nem hiszik el..


Hogy tudnám eljuttatni az információt az agyukig? Hogy felfogják? (A nagy nagyon rosszul van tőle mindig.. és már nagyon idegesít, hogy nekem kell mellette lennem MIATTUK (sokszor egész éjszakákat) mikor kiürül a szervezetéből)


2021. máj. 29. 20:28
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Félreértés elkerülve: nekik való tápot kapnak

Házikosztot nem engedem és nem is engedném soha

2021. máj. 29. 20:29
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát mond el hogy a mit mond róla a tudomány, nyugodtan kimérten.

A miénk alapban sem bírja hasmenése lesz.

2021. máj. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Tedd melléjük, amikor fosik a nagymacska. Hátha megértik.
2021. máj. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mikor rosszul van, akkor mondd nekik, hogy ez a tej miatt van és emiatt nem szabad neki adni. Ha ott a bizonyíték, talán jobban megértik, hogy nem csak te mondod, de tényleg nem tesz jót neki.

Esetleg mutass erről pár cikket, van aki ezeknek sokkal jobban hisz, mint a gyerekének.

2021. máj. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
40 eves vagyok. Az elmult 30 evben volt vagy 20 macskam. Most 4 van. Mind kap tejet, egyik se fosik, semmi bajuk nincs. Soha nem is volt egyik ek sem.
2021. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
#5, És hogy sikerült az elmúlt 30 évben 16 db macskától "megszabadulnod"? Mind végelgyengülésben hullott el?
2021. máj. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

5ös, és ez azt bizonyítja hogy a posztoló macskájának is bírnia kell a tejet? Kiváló logika....


A szüleidnek mutasd meg a rosszul levő macskát hogy essen már le nekik bakker. Tejbe kenyér.... ő szeretnének ezen élni? Hús kell nekik, konzerv vagy jó minőségű száraz táp és víz!

2021. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is issza,semmi baja.Ez olyan kb mint kutyáknál a barf etetés.300éven keresztül egy macskának se lett baja a tejtől,csak az utóbbi 10 évben téma ez.Egy majom kitalálta a többi meg megy utána.Mint ahogy a kutya beledöglik egy kis csokiba.Nyilván van macska ami érzékeny a tejre,100000ből 1kb.Mint az embereknél.Bár már az embereknek se jó úgyhallottam,meg a szárazkolbász is rákot okoz.Kérdésre válaszolva,enyhén túlreagálod.Ez csak tej....
2021. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem, volt amelyik oregsegben hunyt el, volt amelyiket auto utott el, volt amelyik elszokott (biztos azert te f*sz, mert tejjel itattam)
2021. máj. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
8as, szted 300 éve isznak a macskák tehéntejet? Vagy ott voltál hogy így tudod hogy sose lett bajuk? Vagy szerinted az orvostudomány nem fejlödik? Régen a tejérzékeny emberekre rámondták hogy beteges csenevész rossz evő, most meg tejmentes diétán elvannak. Dehát minek magyarázni
2021. máj. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!