Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan magyarázzam el nekik,...

Hogyan magyarázzam el nekik, hogy nem kéne szaporítani?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha hosszú lesz.

Anyuméknak van egy bichonuk, amit kaptak, mert az előző tulaj külföldre költözött. A szuka most 4 éves. Anyum minden áron akar tőle 1 almot, mert az "kell neki". De ez a kutyus több szempontból erre nem alkalmas:

- legutóbbi tüzelése tavaly ősszel volt, mikor a kiszemelt kannak nem sikerült befedeznie. (Mikor aktusra került a sor a szuka túl szűknek bizonyult, meg a kan is rutintalan volt- hála az égnek!) Hiába mondtam anyumnak, hogy el kéne vinni dokihoz, mert nem normális, hogy össze-vissza tüzel, "de nincs ennek a kutyának semmi baja..."

- idegen környezetben stresszel, és az idegenektől (legyen az ember, vagy kutya) szinte görcsös állapotba kerül, sajnos már így kapták anyumék is. Sokat javult ez az állapota, de még a mai napig ugyanúgy előjönnek ezek a rohamok.

Már mindent mondtam neki:

Mit csinál akkor, ha sok kutyus lesz? Oltások, orvosi költségek. Menhelyen lévő kutyusok. Hogy rövidíti az életét, sőt, hogy a kutya idegi állapota miatt sem biztos, hogy bírni fogja a szülést.

De semmi nem használ, mindig jön a hülyeségeivel, és hogy foglalkozzak az én mentett kutyámmal, aki szintén "beteges", merthogy allergiás... (de hiába mondom neki, hogy van egy nagy bibi: az már ivartalan, és én a betegségét, még ha ivaros lenne, sem akarnám örökíteni)

Nem tudok rá hogyan hatni, mit lehetne neki még mondani? Nem a pénzért csinálja, mert a kutyusokat elajándékozni szeretné a rokonság, meg a szomszédság körében, és az összes orvosi költség sem jelentene akadály, szóval herpesz oltás, meg ilyenek lesznek, sőt már a fogkövét is leszedette...



2013. szept. 26. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ültesd le és ezt olvassa végig: [link]
2013. szept. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Első, ezt a linket majd használhatom? Remélem, nem baj, ha átveszem, de nagyon 'tetszett', bár ez talán kicsit morbid.
2013. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon durva ami a linkben van. Bár én a végéről hiányoltam az általános tévhitek eloszlatását az ivartalanításról (pl daganatok kockázata, várható élettartam csökkenése, nem igaz, hogy legalább egy alomra szükség van stb).
2013. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerencséje van a szukának,csak nem jön neki össze.Gondolom az ügy érdekében nem fogja ráerőszakolni a kant,talán van benne ennyi jóérzés,mert meggyőzni nem fogod.Akar egy rakãs cuki kutyut,a többi nem érdekli.
2013. szept. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, majd valahogy "ott felejtem" a gépén megnyitva. Tavaly is majdnem egy héten keresztül vitte a kanhoz. Hogy szokják egymást meg a többi... Ma már felhívta a kan tulaját, hogy elkérné a kant egy pár napra... Szerencsére a kan tulaja egyenlőre nemet mondott erre a (jelen esetben) hülye megoldásra, legalábbis nem szívesen adná ide. De majd szombaton még beszélnek. Anyum meg győzködte, hogy milyen jó helyen lesz itt a kutyája. De egyébként azt nem értem, hogy minek neki kutya. Reggel ha elmegyek itthonról és mondjuk délben érek haza akkor még mindig nem vitte le... Nagyon gyakori ez a példa. És szerintem, mikor nem alszom otthon, akkor van, hogy kb 16 órákat sem jut le az a szerencsétlen. :S Este is ha nem viszem le a pisilni, akkor ha rajta múlna másnap reggelig (délig) nem kerülne le. Valahogy megfeletkezik róla bokros teendői között ...
2013. szept. 26. 20:52
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Használjátok a linket nyugodtan, én is loptam :)

Minél több emberhez jut el, annál jobb a kutyáknak.

2013. szept. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A linket nem kell lopni, szabadon terjeszthető. Csilla régebben minden évben megcsinálta az év kutyája írást. Nagyon szívfájdítóak, nagyon sok a mondanivalójuk csak az eredeti megjelenési helyükről a szolgáltató költözés miatt letörölte és nem kerültek vissza. Örülök, hogy előkerült.


Amúgy ha sokszor vagy egyedül a kutyával akkor véletlenül veszítsd el 10 napra. Az pont egy ivartalanítás, varratszedés. Utána kozmetikáztasd meg és hozza vissza egy megtaláló. És jééé.. Többet nem tüzel a kutya.

2013. szept. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Az összevissza tüzelésnél esélyes, hogy van egy lappangó méhgyulladása. Próbáld meg kivizsgáltatni (pl. ultrahang) és elmondani Anyukádnak, hogy beteg a kutya.
2013. szept. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A kutyát nem lehet kimozdítani anyum mellől, mert akkor már szarja össze magát a világtól. Velem is csak a szokásos ház körüli 10 perces sétát teszi meg. Hugommal abszolút nem is megy. Velem is csak van mikor a sarokig jön. Ha véletlen is hívnám tovább sétálni, csak néz rám bután. Ha pórázra teszem, és úgy vinném, akkor befeszül, remeg, minden baja van. Kajával nem lehet motiválni. Lényeg az, hogy anyum mellől nem mozdítható. Vele bárhova bármikor, még a világ végére is elmenne. És ha ölbe fognám és kocsiba tenném (anyum nélkül), képes lenne egy rohamot produkálni. A doki meg innen nem 5 perc. Ezért is magyarázom anyumnak, hogy nagyon tündéri, meg egy nagy bohóc, de egy ilyen idegileg gyenge kutya génjeit nem szabad örökíteni. Meg amúgy se szaporítson!
2013. szept. 27. 05:57
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Lehet kapni néhány ezerért boxot,abban elviheted,előtte kaphatna enyhe nyugtatót.Vagy adjál neki orvos által felírt fogamzás gátlót.
2013. szept. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!