Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mászik a macskám mindig...

Miért mászik a macskám mindig a nyakamba?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hetes kiscicám, akinek az a mániája, hogy ha leülök mellé, vagy elkezdem simogatni, akkor fel akar mászni a nyakamba. Ez ugye fáj, mivel a karmait ilyenkor belemélyeszti a bőrömbe, ezért ilyenkor le szoktam feküdni mellé, hátha csak oda akar bújni, de nem, ő mindig rámászik a fejemre, és ott is kapaszkodni próbál, ezért már tiszta karmolás a fejem. Ha ülök, és nem engedem neki, hogy a nyakamba másszon, akkor a hátam mögé megy, és felugrik a hátam közepére, nyilván akkor is a körmeivel kapaszkodik. Nem tudom miért csinálja, és hogy hogyan szoktathatnám le róla. Ötletek?

2021. jún. 3. 17:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Kiscica, izgága, felfedez, ráadásul ilyen korban különösen szeretnek felmászni bárhova (ebbe te is beletartozol :))

Ne engedd neki semmiképp, fejtsd le magadról és határozott “Nem szabad”. Nem szabad hagyni neki, mert rászokik és akkor már egyrészt sokkal nehezebb lesz lenevelni, másrészt akkor már nem 1, hanem 4-5-6 kg lesz és sokkal jobban fog fájni.

2021. jún. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Mert azt hiszi, hogy sál.
2021. jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy játszani szeretne veled. Egymással is szoktak így nyakbamászós/ugrósan játszani, és itt te vagy a nagy macska ő meg a kicsi :D

Meg kell tanulnia az erejét is.

Próbáld finoman dögönyözni, megtalálni mi az amivel szívesebben játszana mint a nyakad vagy a hátad.

2021. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

8 hetes!

Ez még fiatalnak számít. A fiatal emberek (gyerekek) is állandóan fára másznak, felfedezik a környezetüket, játszanak. Az állatvilágban ugyanez fellelhető.

"Nem tudom ... hogyan szoktathatnám le róla. Ötletek?"

Ismered Pavlov kutyájának elméletét?

Mondjuk az orrára koppintasz vagy megpöckölöd a fülét, ha olyat csinál, amit nem szabad. Idővel megtanulja, hogy az adott cselekvés fájdalmat von maga után, és akkor leszokik. De a macskák idővel amúgyis ellustulnak, nem fognak összevissza mászkálni, egész álló nap alszanak, amikor nem azt csinálják, akkor esznek. Gondolom, akkor majd az lesz a baj...

2021. jún. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Mert nagyon szeret. Ha ettől elriasztod, akkor neked nincs igényed a kedvességre. A körmeit azért meregeti, mert kicsi, nem tudja, hogy kell, pár hónap és el fog múlni. Ha 8 hetes, nagyon nagy szüksége van a fizikai kapcsolatra, a testi melegségre, azért bújik hozzád, ne utasítsd el. Ha most gorombáskodsz vele, elrontod egy életre a kapcsolatotokat. Az enyém 15 éves, és még mindig mászik a nyakamba, bújik, az anyjának tart, csak már 14 éve nem karmolva.
2021. jún. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Vegyél egy kapucnis pulcsit, rászoktathatod, hogy a válladon utazzon. :D

Most még kicsi hozzá, de ha benti cica, a rendszeres karomvágásra is elkezdheted rászoktatni pár héten belül.

2021. jún. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem amikor ezt csinálja, a múltkor megdögönyözte a nyakam és szorosan hozzám bújt. Olyankor úgy tűnik mintha szüksége lenne egy kis bújáshoz. Én ilyenkor csak jobban átölelem, magamhoz húzom.
2021. jún. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon gyakori kiscicáknál az ilyen. Általában maguktól leszoknak róla, ahogy nőnek.

Ha zavar, akkor viszont ilyenkor szedd le magadról, tedd le, és ignoráld. Sétálj ki a szobából, és ne nézz rá egy darabig (pár perc, negyed óra is bőven elég). Ha következetesen csinálod, hamar megérti, hogy ezzel okozza a helyzetet. Ez később, komolyabb gondoknál is alkalmazható. Semmiképp se bántsd érte, mint ahogy a 4es írja....

2021. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
8 hetes kiscica még játékos , élvezi a kihívásokat sikerélményre vágyik. De mindemellett szeretetre törődésre vágynak , bújnak simogatásra vágynak. Megtapasztalják hogy jó érzés ha testközelben vannak a gazdival.
2021. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A cica azt hiszi a gazdiról, jelen esetben rólad, hogy egy nagy cica vagy, az ő mamája. Emiatt mászik rád, dagaszt rajtad stb és persze a kis karmaival ez fáj. Szerintem nincs garancia, hogy leszokik róla, az én 8 hónaposom is mászik rám, éjszaka is rámfekszik és rajtam alszik, gyakran a hátamra vagy nyakamba fekszik vagy csak odabújik. De az tény, hogy nagyon sokat fejlődött, mert jeleztem neki ha fájdalmat okozott. Kis sikítás vagy éles hang és abból megtanulja amit nem szabad -a kölyökcicák így tanulják meg egymáson is, hogy mit szabad játékból és mit nem. 8 hetes, tehát ebben a fázisban kéne a tesóival egymást nyúzni és felfedezni a határokat a harapásokkal és karmolásokkal birkózás közben. Most ezt rajtad tanulja, így neked kell jelezned neki.
2021. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!