Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennétek, ha a beígért...

Mit tennétek, ha a beígért fekete-fehér kandúr cica helyett szürke, csenevész nőstény macskát sóznának rátok?

Figyelt kérdés
Kellett egy macska, és a "jó barát" a beígért cica helyett azt hozta, ami maradt. Most mit csináljak ezzel? Nekem egyáltalán nem tetszik. És egyáltalán nem nőstény macskát akartam. Fotókról mutatta, és azt mondta sajnálja, de azt oda kellett adnia másnak. Nem akartam leüvölteni a fejét, de na. A szép 3 hónapos kandúr cica helyett 3 hónapos szürke, vékony (és nagyon ugribugri, szélhámos) macskát adott. Simogatni se lehet, mert csak futkároz és nem is dorombol nekem. Aztán odafekszik mikor alszok a lábam mellé, mint aki jól végezte dolgát. Legalább dobozba földbe kakil és kint, nem pisil és kakil be a házba. Hogy szeressem meg ezt a macskát? Kitenném az útra, de nem akarom, hogy meghaljon. Kérdezgettem embereket, de nem kell senkinek.

2021. jún. 17. 15:50
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
88%

Igazabol szerintem nem feltetlenul rossz az, ha valaki a kulsoseget nezi, ettol fuggetlenul en persze befogadnam a cicat, ha lenne helye, mert ez en vagyok.

A kerdezo eseteben a legnagyobb baj az, hogy nem tudja, milyen egy kolyokmacska, nem erti, hogy 10-bol 9 pontosan igy viselkedik, es a nagy reszuk soha a budos eletben nem is lesz az a tipik bujos, olbecica. Az altala kinezett, elso ranezesre nyugis macska is fixen ugyanigy viselkedne egyebkent.

Na meg ugye az is ultragaz, hogy az elso gondolata az, hogy kivagja a francba az utcara, veletlenul sem az, hogy gazdat keressen neki (azert, mert par ismeros nemet mondott, az lokuki, nem kene feladni...) a szavazas is nevetseges :(

2021. jún. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
88%

Minket jól átvert a macska. 😂

Mikor elhoztuk, kicsi dagi szőrgombóc volt, extra hosszú szőrrel, és kislány. Pár hónap múlva levedlette, normál hosszú szőre lett, és egyszer csak észrevettük a mogyikat is.

A tanulság: teljesen mindegy a színe, a neme. A macska az macska. Szeressed!

A fiú sem biztos, hogy bújósabb vagy nyugodtabb lenne. Ivartalanítás után mindenképp nagyobbak lesznek, és leginkább rajtad múlik, hogy mennyire lesz szelíd.

2021. jún. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
94%
Én voltam a szürke-fehér cicás, elmondanám,hogy 10 hónapos körül volt ès utcai cica létére szobatiszta volt első pillanattól :).
2021. jún. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Vidd vissza hátha talál neki egy normális gazdát.

Tedd fel facebookos csoportokba, de ezt a háttérsztorit inkább ne írd ki hozzá. Írd hogy az utcán találtad

2021. jún. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Csepeli vagyok hozd el nekem
2021. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de ha egy bármilyen állatot megkapok, hogy ő az enyém, függetlenül attól hogy kit néztem ki én teljesen szerelembe esek, főleg ha még kölyök. De idősebb, felnőtt állatnál is ugyanez van. Az lehet hogy sajnálnám hogy akit kinéztem nem lehet velem, de semmiképp nem menne a meglévő kárára.

Ha nem tudod megszeretni, és fontosabb a csalódásod akkor keress neki másik gazdit, így érezni fogja hogy ő nincs ott jó helyen :/ Ezt most minden rosszindulat nélkül írtam!

2021. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Miért lényeges a színe és a neme? Macska.

Ivartalanítva végleg mindegy mi a neme.(jó tudom úgyse fogod..)

2021. jún. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Bellatrix:3 ***** válasza:
89%

Ó én is fekete cicát akartam. Végül egy fekete-fehér ferde nyakú sérült cica került hozzám. Azóta is imádom! Oda meg vissza voltam, hogy lesz egy csoda cuki fekete bújós cicám. A mostani is bújós de csak ha ő úgy akarja és az ágy fele az övé, plusz borzasztóan öntörvényű, ha hagynám velem enne a tányérból. Nagyon meg szerettem, nincs az a pénz, hogy vissza vigyem, megszeretett én is őt.

A kölyök cicák meg rosszak és játékosak, valószínű az áhított cicád is ugyan így viselkedett volna.

2021. jún. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a kedves történeteket. Megtartom a macskát, mert tényleg szerettem volna nagyon egy kiscicát. Aztán lehet jobban meg fogom szeretni idővel. Mostmár lehet sajnáljám is elvinni, mert megbánnám, hogy miért tettem. Sokszor hozok hirtelen döntést amit megbánok, ezúttal nem fogok. Jó éjszakát!
2021. jún. 18. 00:37
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
A nöstény cicák nagyon bújósak, nekem pont a párom mondta, akinek anno még régen kandúr cicájuk volt otthon, hogy ő eléggé kandúros volt, hiába ivartalan :D és hát nem igazán volt bújós. A nőstény cicánk nagyon bújós lett, ő az utcáról mentett, elején picit félénk volt, még játszani se akart, azt hittük nem egy játékos cica meg feküdt sokat, de utána elengedte magát és kiderült, hogy nagyon is játékos, most már folyton bolondozik :), este ránk fekszik, páromnak a hátára szeret, nekem a mell-has. Elején lefeküdt az ágyra aztán jónapot, ő alszik, pár hét múlva meg már azt nézte hol fekhet ránk, követett mindenhova.
2021. jún. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!