Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha valaki zárt, 2-3 négyzetmét...

Ha valaki zárt, 2-3 négyzetméteres helyen (pl ketrecben) tartana macskát, kutyát az büntetendő lenne-e?

Figyelt kérdés
Nem rám vonatkozik a kérdés, ez csak elméleti. Nekem nem is lenne pénzem akkora ketrecre.

2021. júl. 21. 15:43
A kérdező szavazást indított:
Büntethető
Nem büntetendő
Nem tudom
Kutya - ha kis fajta nem büntetendő, nagy igen
Kutya - Igen, macska - senkit nem érdekelne
35 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Állandó vagy időszakos jelleggel, és mekkorát? Mert nem mindegy, hogy egy bernáthegyi vagy egy csivava, nem mindegy, hogy folyamatosan abban van az állat, és soha nem engedik ki, vagy csak arra az időre zárják el, amíg vendég van, munkahelyen vannak, amúgy meg szabadon lehet.
2021. júl. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Épp azért írtam opciót a kicsi - nagy kutya különbséggel, mert gondoltam rá, hogy közrejátszik a méret.
2021. júl. 21. 15:53
 3/10 A kérdező kommentje:
Ismerek olyat is aki ketrecben tart 2 kutyát, amíg dolgozik. Családomban pedig van aki a házban zárja el őket egy elég kicsi szobába, egy cicát és egy kutyát, szinte estig amíg dolgozik.
2021. júl. 21. 15:55
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem amíg dolgozik, azzal a kutyát is akarja védeni. Előfordult már olyan, hogy kertből loptak el kutyát vagy bedobtak mérgezett kaját az udvarra, amit a kutya felevett. Nem minden kutyát lehet beengedni a házba, ha a kennel jól meg van csinálva, van fedett, árnyékos rész, van elég vize, nem kap a kutya hőgutát, nem feltétlenül probléma.
2021. júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Állatvédelmi törvény:


(4) A kedvtelésből tartott állat tartási helyének olyan méretűnek kell lennie, hogy az állat fajára jellemző mozgási igényét ki tudja elégíteni. Lófélék és eb esetében a mozgási igény az állat mozgatása útján is kielégíthető, azonban esetükben is törekedni kell az olyan tartási módra, amely lehetővé teszi az állat kedve szerinti mozgását.


(5) * Tilos


a) kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagytestű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan,


b) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,


c) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben


tartani.


[link]

2021. júl. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
A törvény tartós tartásról ír. Ha kennelben van, amíg a gazdi dolgozik, az nem tartós így tartás. Ennyi erővel a menhelyek is törvényt sértenek.
2021. júl. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

ma 16:10


(14) * Az (5) bekezdés a) pontjában, valamint a (6) bekezdésben foglalt rendelkezés nem terjed ki az állatmenhelyekre, valamint a hatósági megfigyelés alá vont ebek tartására.


Van még kérdés, megjegyzés?

2021. júl. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

hajjjajjj, az szerintem eléggé büntethető.

Persze ez az életvitelszerű tartásra vonatkozik, amikor esetleg szellőztetünk, akkor a benti cicánkat is bezárjuk a szállítódobozába, és akkor úgy van nyitva a az ablak-ajtó, nem tud kiszökni. Vagy ha nagy rumlit csinál, akkor is ezt szoktuk. De ez még nem probléma szerintem, mert a szellőztetés max 15p, a rendrakás egy óra (hetente egyszer van ez max), de a cica szeret bent lenni, nem szokott sírni, inkább ott folytatja a szundizást. De ha napi 20 órát bent lenne, na az már komoly probléma lenne. Senkit nem fognak megbüntetni azért, ha pár órára kisebb helyre zárja a kedvencét ideiglenesen, de kerüljük az életvitelszerű tartást, az állatnak sem jó, meg mint ahogy a törvény írja, ja, büntethető.

2021. júl. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akik versenyeznek a kutyával, azoknak is kennelben pihen a kutya, amikor nem sportolnak éppen.
2021. júl. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kedves kèrdező! Ha tèged bevágnának egy ketrecbe vagy kenelbe, vagy tök mindegy hogy hìvjuk, mit szólnál!? Ha valaki egy állatnak nem tud olyan èletminősèget nyújtani, mint amit saját maga is elvárna, akkor ne tartson háziállatot! Nem a nègyzetmètereken múlik!!!!!!!!!
2021. júl. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!