Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hónaposan lehet először...

Hány hónaposan lehet először megfürdetni egy cicát?

Figyelt kérdés
Sok ismerősöm szerint a 2 hónapos cicákat még nem szabad fürdetni. Szerintetek mikor érdemes hozzászoktatni?

2021. aug. 14. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem jó a macska bőrének a fürdetés. Nem tesz jót neki. Nem véletlenül irtózik tőle szinte mindegyik.
2021. aug. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
31%
Az én cicám kb 2 hónapos volt mikor először fürdettük. Arra kell vigyázni hogy a fülébe ne menjen víz. Plusz mi fürdés után takaróba csavartuk hogy biztosra ne fázzon meg.
2021. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Bármikor meg lehet fürdetni, de nem szükséges. A macska az egyik legtisztább állat, folyamatosan mosdatja magát. Az enyém még soha nem fürdött.
2021. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Macskát nem kell fürdetni, tisztán tartja magát.
2021. aug. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
67%

Látom jól le lettem pontozva #2. vagyok.

Azért azt leszögezném hogy bolhák miatt kényszerültünk fürdetésre bolha elleni samponnal, nem csupán azért mert úgy volt kedvünk.

2021. aug. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Macskát sosem fürdetünk. Napi szinten tisztogatja magát, tiszta állat. Még akkor sem fürdetjük ha bolhás. Vannak nagyon jó bolhaírtók. A mi macskánk is az volt. Az orvos adott olyan bolhaírtót amitől pár nap alatt helyre jött. Azóta sem volt bolhás.
2021. aug. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem sem kell fürdetni. Miénk 3 ées, benti, ivartalanított - szóval felelőségteljes tartás! és csak egyszer fürdettük meg a hátsóját, mert beleragadt a szőrébe a végterméke... De amúgy hagyta, semmi probléma nem volt vele.

Rééégen 2 macskát is fürdettem bolhaírtó samponnal, olyan 2 hónaposak lehettek - mikor elhoztam az anyjuktól. Ők is szépen tűrték, de könnyebb a bolhairtó csepp és nem kell aggódni a fürdetés miatt + ha nem bírja a macska, akkor csak kínzás és veszélyes is.

2021. aug. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, kismacskára csak kb. 8-9 hetesen lehet cseppet, előtte muszáj mást.


Miénk kb. 4 hetes lehet, muszáj volt megfürdetni, mert annyira bolhás volt, hogy ellépték, több száz lehetett... Bármekkorát lehet. Egyébként én sem fürdettem soha macskát, maximum megtöröltem vizes ruhával, ha valahol koszos volt.

2021. aug. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7es 8asnak: Én azt megértem tökéletesen. A cicáknak sem lett bajuk, akiket fürdettem. Csak tudom, hogy sok macska nagyon karmol, harcol a víz miatt, ezért írtam, hogy jobb a csepp ha lehet.
2021. aug. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csakis és kizárólag nagyon indokolt esetben érdemes megfürdetni macskát, pl ha valami olyanba fetrengett bele amit biztosan nem fog lenyalni magáról, lehet ez vegyszer, kaki, és hasonló nyalánkságok. Nagyon ritka, de van olyan macska aki szeret pancsolni, úszni, magától, lehet neki hagyni de nem túl sűrűn és nem sok ideig.

Nálam volt hogy álmában befosott az egyik macskám, nem nyalta le, próbálkozott de undorodott, muszáj volt a fürdés, de csak azt a részt vizeztem ahol konkrétan vastagon volt a szőrébe ragadva a cuccos.

Nem olyan náluk ez mint a kutyáknál, ahogy előttem is írták nagyon tiszta állatok, fölösleges és ártalmas is lehet a fürdetés!

2021. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!