Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem kínzás bent tartani...

Nem kínzás bent tartani szobában a macskát?

Figyelt kérdés
2021. aug. 17. 08:34
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
57%

30 ha az a kérdésed, hogy egy macska jobban érzi-e magát a természetben, mint egy szobában, akkor arra szerintem egyértelmű a válasz. Az esetek többségében viszont nem eközött a két opció között kell választani, hanem a jobb-e egy macskának egy lakásban, mint az utcán/menhelyen/megmérgezve/elütve.

A legideálisabb, ha valaki meg tudja oldani kertes házban a kifutót, de aki mégsem, vagy nem kertes házban lakik, az is tud olyan élet körülményeket biztosítani egy macskának, ami megfelel az igényeinek. Van, aki dalmatát tart 50 nmes panelban, és a kutya többet mozog, amikor leviszik futtatni, mint amikor kertes házban laktak. Az állatokkal foglalkozni is kell, nem csak kibaszni a kertbe, hogy jól van az úgy.

2021. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
78%
Van amelyiknek rossz, van amelyiknek nem, a habitusuktól függ. Volt olyan macskám amelyik vagyódott ki, többet volt kint mint bent, viszont olyan is amelyik szabályosan rettegett ha kint volt, ő csak a lakásban érezte jól magát. Ha kivittem, egyből spurizott be, a nyitott ajtón egyszer sem ment ki magától. Ült az ablakban és nézelődött szépen, semmi vadászösztön nem volt benne, ellentétben a másikkal, amelyik folyton hordta oda a zsákmányt.
2021. aug. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem meg nem kell magyarázkodni. Természetellenes nekik lakásban lakni fogságban. Bár ennél nagyobb bűnök is vannak, de kínzásnak minősül. Pont
2021. aug. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk az egyik szomszédot, macskás néninek nevezzük, 9 macskát tart, de az abalakól látszik a macskákon, hogy szomorúak, bemászik az árokba, fején viszi a macskát, benéz az ablakomon, és ez nem kamu. Az a legjobb, mikor az egyik ismerős macska menekült el tőle. xd Amúgy macskás néni nem dolgozik, pedig csak 40-50 éves lehet, szomszédokkal is csak picit beszélget. De egyes macskáknak nem az, max ha nagy baj van, be rakni oda, de nem fogva tartani.
2021. aug. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
33 te is lakásban laksz, az miért nem zavar? Lehet itt a hülyeséget magyarázni...
2021. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
42%
Bár lakásban lakok, mégis szabad vagyok. Van mozgásterem, elhagyhatom bármikor. Egy macska nem. Légyszíves gondolkozz, mielőtt hülyeségeket kérdezel
2021. aug. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
61%
36 a hozzád hasonló agyhalottak ágálnak az ivartalanítás miatt is. Aki lakásban tart macskát, az mit csináljon? Rakja ki az utcára, hogy boldog legyen a kis együgyü lelked? Teljesen jól elvan egy macska a lakásban, kínzás maximum sz agymenésedet olvasni...
2021. aug. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
Ha már itt tartunk. Igen, az ivartalanítás sem egy hiperszuper állatbarát dolog. És én inkább a hobbicélú állattartás ellen vagyok. Miért nem tudjuk mi emberek békénhagyni szerencsétlen állatokat? Ha igazán jót akarsz tenni az állatoknak, félreteszed az önző oldaladat és lemondasz az állattartásról
2021. aug. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
38, ez nem vonatkozik, megházasított macskákra.
2021. aug. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
38 még mindig nem értem, hogy akkor a lakásban élő macskával mit kellene tennem? Mert tudod, ö megszületett, nem én kértem vagy vettem le a polcról... Mondjuk az ivartalanítás sokat segítene ezen, de a te habos-babos kis világodba ez se fér bele, ha jól értem, bármit mondanak orvosok, állat védők.
2021. aug. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!