Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Agresszív a macskám, mit...

Agresszív a macskám, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Jelenleg albérletben lakom a párommal, akivel tavaly nyáron örökbe fogadtunk egy kiscicát. Nekem, amikor még vidéken laktam, volt egy kandúr macskám, aki nagyon nyugodt, bújós, értelmes volt, gondoltam, minden simán fog menni ezzel a macskával is.

Viszont nem is történt.. Az már az elején is világos volt, hogy nagyon akaratos, viszont fél éves kora óta ez egyre rosszabb.

Alapból nagyon félős macska, csak tőlünk nem fél. Nappal szinte egész nap alszik, néha-néha kel föl, este viszont nagyon aktív.

Tartozik egy kis kert a lakáshoz, nem tud kimenni az utcára és mivel sehogy nem lehetett a lakásban tartani, így ki is szoktuk engedni.

A probléma az, hogy egyáltalán nem lehet tőle aludni. Egész éjjel ki-be akar járkálni, ha bent van, addig nyávog, kaparja az ajtót, dühöng, amíg egyikünk fel nem kel. Ha ki van engedve, egy óra múlva beakar jönni, és ha véletlenül nem kelünk föl a nyávogásra, megint csak kaparja, nekiugrik az ajtónak. A szomszédok ablaka nyitva, ugye főleg így nyáron, őket is zavarja a folyamatos nyávogás. Egy éjszaka alatt többször eljátssza ezt.. Igazából bármit akar, ezt csinálja.

Fény évente egyszer jön oda hozzánk simogatásért, ha elege van belőle nagyon agresszív lesz, harap, karmol. Néha minden ok nélkül nekünk támad, egyáltalán nem tűnik játéknak. Mellette viszont békés is tud lenni, viszont ezt a kiszámíthatatlanságot nem tudom hova tenni. Emiatt nem is alakult ki köztünk semmilyen kötődés, viszont nem lenne szívem odaadni akárkinek, lehet én rontok el valamit?! Valakinek van esetleg hasonló tapasztalata?



2021. aug. 24. 20:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Azt kene megerteni, hogy o egy macska. A macskak ilyenek, nem mindegyik bujos, nem mindegyik szereti a simogatast, stb. Elozo macskaddal szerencsed volt, o olyan volt, akit te is el tudtal fogadni, viszont a mostani sajnos mas. Hat ez van. Ha ok nelkul tamad, akkor nyugodtan tessek lelocsolni egy kis vizzel, semmi baja nem lesz tole.


Abban viszont kovetkezetesnek kell lenni, hogy hiaba nyavog ejszaka, nem engeded ki. Ejszaka nincs ki-be maszkalas es kesz. Le fog szokni egyebkent errol, de lesz jopar almatlan ejszakatok, mire megtanulja, de mashogy nem lehet.

Vagy b terv, szereljetek fel macskaajtot.

2021. aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Hiába pontozta le valaki az elsőt, igaza van.
2021. aug. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ilyenek, de mivel én még hasonlót sem hallottam mástól, nem tudtam eldönteni, hogy normális az ilyen viselkedés, vagy sem. De mivel tudom, hogy felelősséggel tartozom érte, próbálok kitalálni valamit, viszont az ilyen nekem támadásokat azért nehéz elviselni. És értem én a lelocsolást, csak amikor a kanapén ülve a semmiből kapja el a karomat úgy, hogy ordítani tudnék a fájdalomtól, hát minden eszembe jut a spriccelgetésen kívül..
2021. aug. 24. 21:14
 4/16 A kérdező kommentje:
Egyébként oltva, ivartalanítva van.
2021. aug. 24. 21:14
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Abban a pillanatban, amikor tamad, ki kell zokkenteni valamivel, persze, lehet itt most rugdosni, verni is, de en nem gondom, hogy ez lenne a jo megoldas, akkor inkabb mar a viz. Nem olyan nehez azert megoldani szerintem, de kinek mi. Nalunk is igy szokott le a macska a tamadasrol.
2021. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nyilván nem ütöm-verem, olyan volt már, hogy egy kispárnát kaptam a kezembe hirtelen és azzal legyintettem meg, de az sem fájt neki..

Köszönöm a válaszolat.

2021. aug. 24. 21:22
 7/16 anonim ***** válasza:
Tehát nappal szinte egész végig alszik, nem játszotok vele, hagyjátok aludni, max simogatni próbáljátok, este, éjjel meg aktív és ki-be mászkálna és zavar titeket. A macskák éjjel átlagban aktívabbak, főleg fiatal korban, ez normális. Az viszont nem használ a kapcsolatotoknak, hogy a macskára bízzátok mindenben a döntést. Foglalkozni kell vele, játszani, örömöt okozni neki és elérni a bizalmát. Ha nem éri napközben iger, sem simogatás, sem semmi érdekes dolog, persze, hogy feszült és agresszív lesz, mert nem érzi jól magát. Macskabútorok vannak itt-ott, övé a lakás vagy max csak 1 fekhelye van? Ha 1 helye van és nagyon sokat tartózkodik ott, főleg, ha egész nap ott alszik, akkor számára az az egyetlen biztonságos hely a lakásban. Ezért, ha azt a helyet elhagyja, minden mozdulatot, nézést fenyegetésnek vehet, támadhat is, mint ahogy a karodat elkapta.
2021. aug. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lekéne fárasztani kicsit nappal. Tudom hogy nehéz, mert nekünk is van kettő és legszívesebben egésznap csak henyélnének. De mi azt találtuk ki úgy egy éve hogy mikor ki ér rá és levisszük őket sétaltatni. Az elején szokniuk kelett a hámot, de megszerették azóta igénylik is. Parkba, ligetbe, erdőbe. Olyan helyre ahol új dolgokat fedezhet fel. Ha a sétáltatás nem opció akkor valami más. Ilyen kis zseblámpa amivel a padlóra világítasz és követi. Esetleg egy másik cica akivel elvan.
2021. aug. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
#5 Ütni, rúgni vagy vízzel lespriccelni? A macska nem hülye állat. Ilyen eszközök helyett az okot kell kideríteni, hogy miért támad. Azzal, hogy belerúgsz, vagy lespricceled, mégjobban fel lehet hergelni és magad ellen fordítani. Ez nem kölyök macska játék, hanem konkrét támadás, amit feszültség, félelem szül és lelkileg kell éppé tenni a macskát, nem testileg és szellemileg péppé.
2021. aug. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
9-es, szovegertelmezes konyorgom!!! En nem utottem a macskat, viszont hasonlo tipusu volt, mint a kerdezoe, valahogyan le kellett szoktatni a random tamadasokrol, igy vizzel lespricceltem. Kizokkent a helyzetbol, majd elment, ennyi tortent viz hatasara. Ez akkora tragedia? Nem 1 liter vizet ontottem ra konyorgom, semmi baja nem lett, ellenben milyen erdekes, hogy leszokott arrol, hogy csak ugy minden ok nelkul megtamadjon. Ezen kivul termeszetesen foglalkozva van vele, elegge sokat, alszik is ejszaka rendesen, ugyhogy megnyugodhatsz, minden oke :)
2021. aug. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!