Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Agresszív a macskám, mit...

Agresszív a macskám, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Jelenleg albérletben lakom a párommal, akivel tavaly nyáron örökbe fogadtunk egy kiscicát. Nekem, amikor még vidéken laktam, volt egy kandúr macskám, aki nagyon nyugodt, bújós, értelmes volt, gondoltam, minden simán fog menni ezzel a macskával is.

Viszont nem is történt.. Az már az elején is világos volt, hogy nagyon akaratos, viszont fél éves kora óta ez egyre rosszabb.

Alapból nagyon félős macska, csak tőlünk nem fél. Nappal szinte egész nap alszik, néha-néha kel föl, este viszont nagyon aktív.

Tartozik egy kis kert a lakáshoz, nem tud kimenni az utcára és mivel sehogy nem lehetett a lakásban tartani, így ki is szoktuk engedni.

A probléma az, hogy egyáltalán nem lehet tőle aludni. Egész éjjel ki-be akar járkálni, ha bent van, addig nyávog, kaparja az ajtót, dühöng, amíg egyikünk fel nem kel. Ha ki van engedve, egy óra múlva beakar jönni, és ha véletlenül nem kelünk föl a nyávogásra, megint csak kaparja, nekiugrik az ajtónak. A szomszédok ablaka nyitva, ugye főleg így nyáron, őket is zavarja a folyamatos nyávogás. Egy éjszaka alatt többször eljátssza ezt.. Igazából bármit akar, ezt csinálja.

Fény évente egyszer jön oda hozzánk simogatásért, ha elege van belőle nagyon agresszív lesz, harap, karmol. Néha minden ok nélkül nekünk támad, egyáltalán nem tűnik játéknak. Mellette viszont békés is tud lenni, viszont ezt a kiszámíthatatlanságot nem tudom hova tenni. Emiatt nem is alakult ki köztünk semmilyen kötődés, viszont nem lenne szívem odaadni akárkinek, lehet én rontok el valamit?! Valakinek van esetleg hasonló tapasztalata?



2021. aug. 24. 20:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%
#10 Szövegértés neked is! Normál keretek között lehet vizet spriccelni, pl ha felmegy az asztalra. De a macska okkal támad. Te megúsztad, leszokott róla. Más meg ronthat vele a helyzeten. Érző lény, aki kommunikálni próbál, egyértelműen feszült. De a gazdi nem érti, ezért vízzel reagál rá, amitől méginkább okot adhat a feszültségre. Sokan úgy tekintenek a macskára, mintha egy plüss lenne, akinek érzelmei sem lehetnek, csak kussoljon és menjen a helyére, mert azt könnyebb elérni, mint felfogni, megérteni a viselkedése okát.
2021. aug. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
5%
Viszont 11-es. Nem bántásból, de a macskának nem gügyögni kell hogy megértse a dolgokat. Mert nem fogja. Nem is vízzel lelocsolni, bántani meg főleg nem kell. Erélyesebben rá kell szólni, kiabálni. Lássa rajtad hogy ez nem tetszik. A kutyákat is így tanítják nem ütik, vágják. Parancs szóra csinálják a feladatokat. A macskáknál is el lehet ezt érni, de türelem kell hozzá. Mit gondolsz amikor a kutyám kölyökként harapdált az éles fogával hagytam neki? Nem! Rákiabáltam, ha ügyes volt kapott jutalomfalatot ha nem, akkor nem kapott. Egy idő után megtanulta.
2021. aug. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
34%
#12 Nagyon félre értelmezel valamit. Nevelni kell a macskát is, igen. De ok nélkül nem fog megtámadni, csak akkor, ha valami nem oké, fél, ideges, beteg stb.
2021. aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha a macska volt allatorvosnal, egeszseges, ivartalanitva van, minden figyelmet megkap,egyedul van, nyugodt kornyezetben, tehat en mindent megtettem annak erdekeben, hogy jol erezze magat, de o ennek ellenere a sarokbol raugrik a labamra es harap, napi 20x, akkor nem lesz buntudatom azert, mert errol leszoktatom. Es ha leszokott rola, akkor csak hatasos volt, amit csinaltam, es nem, nem szerencse kerdese, es nem, nem ragalt agresszioval, hanem szepen leakadt a labamrol, meglepodott, elment.


De akkor turjetek csak, ha a macska iranyit es a fejetekre no, naponta tobbszor veresre harap, en nem fogom. Egy kis viztol semmi baja nem lesz.

Es a macska nem kutya, meg mindig.

2021. aug. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
#14 Nem keverendő a 2 eset. Nem a te macskádról van szó, hanem a kérdezőéről, aki alapból antiszoc, nem lehet simogatni, nem játszanak vele, és valamitől folyamatosan feszült. Jesszus, ne vedd már ennyire magadra...🤦‍♀️
2021. aug. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Valóban nem játszunk vele napközben, de ennek az az oka, hogy egyáltalán nem igényli. Eleinte, kb. fél éves koráig nagyon játékos volt, van egy csomó játéka, kaparófája, volt olyan nagy emeletes is, de mostanra nagy ívben kikerüli, nem nyúl semmihez, az újhoz sem. Talán 5 percig, ha leköti. Viszont játék nélkül nem játszhatok vele, mert nagyon agresszív lesz közben, nem tud leállni, annyira bepörög.

De ahogy írtam is, egyáltalán nem, vagy csak ritkán igényli a játékot.

Nem tudom mitől lehet ideges, nyugodt környezetet biztosítunk neki és egyedül is van.

Régebben az udvaron volt egy nőstény cica, amióta itt lakunk és mi is kiengedjük a mi macskánkat, már nem engedik ki őt, mert vele is agresszív volt, ha meglátta, minden alkalommal fölkergette a 3. emeletig, ebből gondolom, hogy egy másik macska nem biztos, hogy jó ötlet lenne.

2021. aug. 25. 05:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!