Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mekkora kiadás egy macska,...

Mekkora kiadás egy macska, vagy esetleg egy kutya? Melyik "olcsóbb"?

Figyelt kérdés

én ha felnőtt leszek tervezem hogy lesz egy kisebb méretű kutyám vagy macskám. Mondjuk tacskóm, mopszom..


szeretném tudni hogy meik olcsóbb a kutya vagy a macska, mert akkor fontolóra venném a dolgot.



15/F


2010. aug. 31. 14:27
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! uszkár jól hangzik, de szüleim akkor sem fognak belemenni. mind1, aki aztmondta hogy lehet gazdag leszek és ezzel nem kell majd foglalkoznom annak: nincs megírva, de elképzelhető, csak rajtam múlik meg a szerencsémen : )
2010. aug. 31. 15:23
 12/18 anonim ***** válasza:

A macska olcsóbb, lakásban kényelmesebb (nem kell vinni sétálni), nyugisabb és tisztább.

De egy kis kutyával szemben költségben tényleg ne ez legyen a döntő, hanem az, hogy a kutya feltétlen szeretetére van inkább szükséged, vagy egy macska nehezen kiharcolható, és közel sem olyan markáns jelekben megmutatkozó szeretetére és tiszteletére.

2010. aug. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nos az a kérdés, hogy kutyákat szereted vagy a macskákat. Mert ég és föld.

Én kutyapárti vagyok, és nem érdekel mennyibe kerül, ő a mindenem.


Sajnos az esetleges betegségeket pedig nem tudjuk sokszor elkerülni, így mindkét állat lehet "drága".

De én nem ettől tenném függővé.

2010. aug. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
az igaz hogy lakásban kényelmesebb a macska, de annak is valahogy ki kell járnia a szabadba korlátlanul mert az egész életében lakásban tartott macska az idegbeteg félős macska lesz. nagymamám macskája is ilyen volt
2010. aug. 31. 17:06
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát szerintem mindkettő baromi drága. Nekem mindkettő van, sosem gondoltam volna korábban, hogy mennyibe kerülnek. Ami durva, az mindig az orvosi költség, márpedig mindig beüt valami hülyeség, meg a külső élősködők irtása.


Nyilván egy cica kevesebbet eszik, de az ő kajáján megspórolt pénzt elköltöd alomra. Talán a cica kevésbé beteges, de erre sem vennék mérget, meg hát ha kifogsz egy beteg példányt, mégsem dobhatod az utcára, szóval csak akkor vállald be, ha úgy állsz anyagilag, hogy mindig tudsz egy kis pénzt félretenni az állatra, hogyha bármi történne, legyen pénz orvosra.

2010. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mivel eteted őket. A két cicám min. 20000-be kerül havonta (alom + étel), és ebbe még nincs benne az állatorvos.
2010. aug. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mivel eteted?
2010. szept. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
A kutya sztem olcsóbb,mert a macskák nagyon válogatósak,és sokkal drágábba kajájuk.A kutyáka maradékot is megeszik.
2010. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!