Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi a lesz a macskám élet...

Mennyi a lesz a macskám élet tartalma?

Figyelt kérdés
Most lett 1 éves a télen ki szeretnénk ivartalanítani. Kandúr, bizonyítottan nem vérfertőzött, főként európai rövid szőrű vér van benne, de apja európai egzotikus rövid szőrű és perzsa volt a déd anyja szóval még keverék is (leírtam hátha ez is jelent valamit) Most se megy el a háztól hát majd akkor amikor ki lesz ivartalanitva. Kinti macska. Egésznak alszik azt se tudja mi van a szomszédban. Nincs elhízva, de van rajta egy kis felesleg (éppen, hogy az egészséges zónában van) társasága is van van egy másik macska is. Légyszi csak az írjon aki nem kötekedni akar köszi :)

2021. szept. 28. 17:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
28%
Kintik 13-15-17 évet élnek, ezt hosszabíthatja az ivartalanítás. Bentiként valószínűleg megélne 18-20+ évet is
2021. szept. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
21%
20 év? Ez biztos? 13 évesen már öregnek számít...
2021. szept. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%

A kinti macskák minden megélt éve ajándék, szerencsén múlik, hogy 1 vagy 5 vagy 12 évet élnek-e meg.

A bentiek várható élettartama 15-20 év.

2021. szept. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%
Az enyémek bentiek voltak, 15 évet éltek. Barátnőmnek volt egy cicája, aki 23 évet élt, a házunkban is volt egy, amelyik több mint 20 évig élt.
2021. szept. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Az én macskám 14 évet élt. Ivartalanított nőstény volt, viszont már 3-4 éves volt, amikor ivartalanítottuk. Egy egyszerű utcai mixer cica volt. A házba sohasem engedtük be, csak kinti cica volt. Sajnos szüleim nincsenek amellett, hogy a macskát is rendszeresen kell vinni állatorvoshoz, ezért utoljára az ivartalanításnál látta az orvos. Enni kapott szárazat, konzervet és maradékokat is.

Tehát láthatod, hogy egyáltalán nem volt elkényeztetve, és mégis ahhoz képest kinti cicaként nagyon sokáig élt.

2021. szept. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%

18 éves a benti macskám és leszámítva hogy süket, semmi baja.


Azt, hogy egy kinti macska meddig él, elég sok tényező befolyásolja (autó, kutya, méreg, állatkínzó stb). Az, hogy most nem megy ki a kertből nem jelenti azt, hogy holnap sem fog.

2021. szept. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
69%

#3 vagyok

#5-ös! Én is pont ezt mondtam. A szerencsétől függ, hogy meddig él, nincs még megközelíthetőleg sem pontos adat arról, hogy egy kinti macskának mi a várható élettartama. A tieteknek szerencséje volt, hogy ilyen nagyon hosszan elélt a veszélyben.

2021. szept. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%

A magyar regisztrált rekord 21 év. Nem hivatalosan harmincon felüliekről is tudni vélnek emberek.

A szabadba kiengedett, vagy ott tartott macskák rövidebb ideig élnek.

2021. szept. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%
Attól hogy nem járkál el, hozzá bejöhet a kertbe valami rühes, leukózisos leprás kóbor. Megtámadja a tied, és elkapja a betegségeket a másiktól.
2021. szept. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
78%
Kinti macskánk 16 éves
2021. szept. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!