Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi a lesz a macskám élet...

Mennyi a lesz a macskám élet tartalma?

Figyelt kérdés
Most lett 1 éves a télen ki szeretnénk ivartalanítani. Kandúr, bizonyítottan nem vérfertőzött, főként európai rövid szőrű vér van benne, de apja európai egzotikus rövid szőrű és perzsa volt a déd anyja szóval még keverék is (leírtam hátha ez is jelent valamit) Most se megy el a háztól hát majd akkor amikor ki lesz ivartalanitva. Kinti macska. Egésznak alszik azt se tudja mi van a szomszédban. Nincs elhízva, de van rajta egy kis felesleg (éppen, hogy az egészséges zónában van) társasága is van van egy másik macska is. Légyszi csak az írjon aki nem kötekedni akar köszi :)

2021. szept. 28. 17:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk minden macskánk kinti volt és keverék. A legidősebb 18 évet élt, a legpechesebb fél évet sem. A mostani macskánk 12 éves.
2021. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat annyit még kiegészitek, hogy be van oltva van kerítésünk és kutyánk. Ha ez nem fog még egy betegséget terjesztő kóboracskát akkor semmi. 6-os te N ismered ezt a macskát ó de még, hogy nem. Ez még akkor se menne el a háztól, hogyha az egész telek égne!😅 Mindentől retteg kivéve a családomtól aminteg hall egy biciklit rohan a macska sátrában. Nem lakunk forgalmas helyen egy kis mellék utszában. Igaz erdő melett... Köszönöm a tanácsokat és tippeléseket mindenkinek mostantólajd elűzöm a kóbor macskákat ha csak rá néznek az enyémre!👍
2021. szept. 28. 18:07
 13/27 anonim ***** válasza:
63%

Egy jól tartott macska kb.10-16 évet él átlagban.

A 20 az már nagyon extrém ritkaság.

Ha egy mai csecsemőnek vesznek egy kiscicát azt kb.kamaszkorában veszti el,nehogy már táncoljon még az esküvőnjén is...

2021. szept. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
82%

#10-es is egy szerencsés példa, de azért, hogy képben légy, mondok ellenpéldát, rokonomnak összesen(nem egyszerre) volt nagyjából 80 macskája az évek során, közülük 1 benti, 2 kinti-benti, az összes többi kinti.

A kintieknek a fele még egy évet sem élt meg, negyede 1-3 évet élt és volt néhány lusta, nem kóborló, otthon ücsörgő, kis hízelgő, akik eléltek egészen 6 évet. A kicsik betegek voltak vagy megfojtotta őket a kóbor kandúrok, az 1-3 évesek autó által/cicaharcban veszítették életüket vagy kutya/róka szedte szét őket, a 3-6 éveseknek pedig behozták a halálos macskavírusokat.

A két kinti-benti közül az egyiknek 7 évesen, a másiknak 2 évesen veszett nyoma.

És az egy szem ki nem engedett cicus, az utolsó, aki volt, akit már az eddig tapasztalt történések miatt nem mertek kiengedni, az élt 16 évet, ivarosan, coopos konzerven és párizsin élve!

Csak azért mondom, mert hiába ivartalaníttatod, ha két nap múlva elüti a kocsi pl. Sokkal többet számít, hogy biztonságban tartsd.

Még mindig #3 voltam.

2021. szept. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
79%
Egyetlen egy kinti macskánk sem élt 5 évnél többet. Most nagyon mencinek képzeled a macskádat, mert hogy "sose megy el". De igen, nem figyeled napi 0-24. Betegségek, más macskák, kutyák, emberek, autók, véletlen balesetek. Ezer dolog megölheti. Nálunk más kutyája, és macskája is jött már át a kerítésen, hogy a mi macskánkat elkapja. Ezt is eltudod kerülni a kövi 15-20 évben? Ha persze semmi nem ölné meg, ugyanúgy élhetne annyi évet, mint egy benti macska, 15-20 év. Ennyivel számolhatsz. Ha SOSE hagyja el a keritésetek tövét a következő 15-20 évben. Biztos vagy ebben? :)
2021. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon furán fog hangozni, de nekünk gyakorlatilag a véletlen folytán sikerült megtanítani a cicánknak, hogy az autó elütheti és az neki nem jó.

Szerintem nem árt, ha erre fel tudod hívni a figyelmét.

Engem viszont aggaszt, hogy annyit alszik a cica. Ki kéne zárni, hogy van-e bármilyen rejtett betegsége.

Ha az én cicámról lenne szó, tennék bele chipet is, ha mégis elkóborolna. Plusz én biztosítást is kötnék rá, de az megint csak én vagyok.

Egyébként elég egy véletlen találkozás egy idegen kutyával és kész a baj.

Arról nincsenek információim, hogy egy idegen cica "el tudja-e intézni". De macskának lenni általában sajnos nem életbiztosítás.

2021. szept. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Az autó félelme megvan. Kiskorában leszakadt a farka miatta. Figyelem 0-24-bem 3 kamera van.
2021. szept. 28. 18:20
 18/27 anonim ***** válasza:
96%

A mérgezést, állatharcokat nem tudod kizárni.

Ha elrabolja egy állatkínzó a saját udvarotokról, teljesen azt sem.


Szerencse, és a cica intelligenciája is kell ahhoz, hogy a kinti cicus sokáig éljen.


Látatlanban szerintem lehetetlen megmondani.

2021. szept. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
76%

Nekem amúgy a kinti macskáim általában 2-3 évet éltek.

Volt egy akit ivartalanítottunk, ő 6 évet. Daganat alakult ki a nyelve tövén, több orvos szerint se lett volna érdemes műteni mert kiújult volna, el kellett altatni.

Most már felnőtt vagyok saját házzal, benti macskáim vannak, még csak 2 évesek. Remélhetőleg sokáig élnek majd.

2021. szept. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
96%

Az átlag szerintem 2-3 év, autó illetve kutyák miatt.

Természetesen ezt nagyban befolyásolja,hogy milyen környéken éltek,mi az amivel gyakran találkozik a cica.

Ahogy fentebb írták a 15+ is előfordul.

Nekem az első 4 évet élt, elütötték,a második nyomtalanul eltűnt szintén 4 éves kora körül, csendes kertvárosi utca volt, kinti benti tartással.

A harmadik cica 11- et, szintén elütötték.

Ő költözött párszor,lakott panelban is,8 évig gyógyszeres tápon élt

Tudott ügyesen közlekedni egy falu nem túl forgalmas főutcáján.

A szomszédaimnak 4 év alatt most van a 4. cicájuk..

Szóval nem nem lehet tudni.

2021. szept. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!