Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Volt, hogy a szüleitek megszab...

Volt, hogy a szüleitek megszabadultak a macskától és hazudtak?

Figyelt kérdés
Gyerekoromban nagyon megszerettük őket, már nagyok voltak, de ők odaadták egy vadásznak, hogy lője le őket, mert idegesítőek. Persze tudtam, hogy hova "vesztek el". Meg a kismacskák is... Nem voltam hülye.
2021. okt. 9. 22:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
Úristen, ez undorító. Nem százasak a szüleim, de ilyet nem csináltak szerencsére.
2021. okt. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem volt akkor még bűncselekmény?
2021. okt. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

Kiskoromban nagymamámnál voltak macskák (nekünk kutya miatt nem lehetett), na ő tipikus régimódon oldotta meg: kifigyelte, hogy hova szül és csak egyet vagy kettőt hagyott meg... Sajnos azon a környéken nem éltek sokáig, max 3-4 évet. Ez egy tipikus vidéki szokás volt olyan 15-20 éve és azelőtt. Szerencsére ma már ritkább szerintem, már többen viszik ivartalanítani a macskákat.

Akkoriban annyira nem tűnt fel, hogy miért csak ennyit fial a cica, meg miért csak akkor, ha a többi már eltűnt... Mikor nagyobb lettem akkor tettem össze a fejemben. De azt tudom, hogy szabály volt: hogyha már kinyílt a szemük, akkor nem bántotta őket.

2021. okt. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%

Olyan is volt, hogy a kiskutyákat egy utcabeli öreggel intéztették el. Földhöz lettek vágva, utána meg lapáttal.

Vagy voltak, akik vízbe fojtották őket - akár a macskákat.

Falvakban - távol a fővárostól - még ma is ezt teszik a kisállatokkal. Ezt egyből a születésük után szokták elvégezni minél gyorsabban!

2021. okt. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%

Apam berakta a kismacskakat egy zsakba es kivitte az erdobe

Allitolag ossze is taposta oket :(((

2021. okt. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Milyen indok az hogy idegesítőek voltak ezért felbéreltek egy vadászt, hogy gyilkolja meg őket?...O__O ez tényleg nem számít bűncselekménynek? Bár lényegtelen, mert nincs gondolom bizonyíték...
2021. okt. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Macskákkal nem, nyulakkal igen. És a vadász se lelőtte nálatok a macsekokat, kib...ta valahová a francba őket :-(
2021. okt. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem emlékszem, hogy hazudtak volna, de csomószor megszabadultak a nemkívánt újszülött kismacskáktól. Mi a tesómmal kicsik voltunk, és ezt nagyon nem jó volt tudni, hogy azért viszik ki őket a kertbe egy ásóval, hogy..☹️ De évről évre beleszoktunk, már amennyire lehet egy ilyen dologba, de azért annyit megtettek értünk, hogy kiválaszthattunk 1 vagy 2 kismacskát, akit megtarthattunk. Az hogy játszhattunk velük, láthattuk őket felnőni, feledtette velünk azt, hogy a többi kismacska milyen sorsra jutott. Így neveltek, hogy ez legyen a természetes. Meg néha mondták a többire, hogy betegek, úgyse éltek volna sokáig. Szóval elég kegyetlen dolog volt, a mai világhoz mérve, de ez már jó 30-35 évvel ezelőtt volt. Apám egyszer egy nősténymacskánkat is kivitte a falu határába, hogy megszabaduljanak tőle, kb 3-4 km-re. (Őt már nem merték bántani) Elég szomorúak voltunk pár napig, mert úgy tudtuk eltűnt a macska. De megörültünk, amikor megláttuk hogy kissé csapzottan, de hazatért. Utána mondta el apám, hogy elvitte a macskát messzire, és ő se gondolta volna, hogy hazatalál olyan messziről😊
2021. okt. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%
Apam kitette a macskamat az ut szelen, a kismacskait asoval eltuntette. 6 eves korul lehettem, mikor rajottem hova tunnek. Persze az ivartalanitas eszebe sem jutott, inkabb fialjon a macska es oljuk meg a kicsiket. Undorito. Nagyszulok meg mindig igy szabadulnak meg a kiskutyaktol, nekik sincs annyi eszuk, hogy ivartalanitassak szerencsetlen kutyat.
2021. okt. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
25%

Kicsit ébredjünk már fel. Ez az élet rendje, így működnek a dolgok évszázadok óta. Mit csinálsz a macskával / kutyával ha lekölykedzik? Már így sem bírnak a menhelyek az állatokkal, mi lenne ha mindenki bevinné őket oda?


Csúnya és gonosz dolognak tűnik, de a disznó, csirke ugyan úgy megdöglik amit megeszel. Igen imádom a macskákat és a kutyákat is, de nem tudok haragudni a vidéki emberre emiatt. Az állatkínzás más, de ha lelövik őket az kíméletesnek mondható. Mit csináljon? Engedje el? Tele lenne az utca kóbor állatokkal. Oda kell figyelnünk a természetre, és védenünk kell azt. Végszóként megjegyezném, hogy nem lennék képes ilyesmire, de a józanész miatt elfogadom, hogy nincs más megoldás.

(és az, aki próbált már beadni menhelyre állatot az pontosan tudja, mivel majdhogynem lehetetlen)

2021. okt. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!