Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Volt, hogy a szüleitek megszab...

Volt, hogy a szüleitek megszabadultak a macskától és hazudtak?

Figyelt kérdés
Gyerekoromban nagyon megszerettük őket, már nagyok voltak, de ők odaadták egy vadásznak, hogy lője le őket, mert idegesítőek. Persze tudtam, hogy hova "vesztek el". Meg a kismacskák is... Nem voltam hülye.
2021. okt. 9. 22:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen nem volt szerencsére.

Amikor kb. 2 éves voltam, lett egy kutyánk, emlékszem rá tisztán. Irtó rossz kutya volt, állandóan fellökött, nekem ugrott, a szüleimnek pedig 2 kisgyerek mellett nem maradt arra idejük és energiájuk, hogy istenesen megneveljék a kutyát. Ezért inkább kerestek neki egy másik gazdát.

2021. okt. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
6%

Értsetek meg már meg régen nem.volt ivartalanítás. Pláne nem Romániában. Ha minden macskát megtartaná mindenki akkor azok is szaporodnak és az ember halna éhen. Ne legyen már az ember ennyire képmutató meg elrugaszkodott. Meghagyod mert nem okos meg de azok is szülnek és annyi macskát hogy etetsz??? Ebbe miért nem gondol bele senki??? Akiket ismerek hatvani felüliek, Nagyváradon mindegyik elintézik a kusmacskákat. Mi nem mert én direkt fiumacskákat akartam hogy hozzon anyu mert tudtam hogy ha lány lenne nem ivartalanítaná és csak idegesség lenne mikor szül....

De keresztanyuval lánymacska van, fogamzásgátló tablettát ad neki és mégis diák meg a kismacskakat is elintézi de csak míg nincs kinyilva a szeme. Mikor anyu gyerek volt akkor lanykutyajzk volt és a kiskutyakkal nagyapám csinált valamit és anyuék se tudták hova lettek. Nekünk fiukutyank volt mindig, az unokanővéremmel ék volt lány de itt apukám intézte el a szapirulatot, később hála Istennek megdöglött a lanykutyajuk és 2 fiukutya maradt utána. Azok nem fialtak.

Van egy ismerősünk aki a 2 hónapos macskát is elintézi ha megtalálja és sose ad nekik enni, a csirkét mindig megfogják. Annakidején anyu meg keresztanyu egy 2 hónapos macskát nem bántanak, meg még azután se hogy kinyílt a szeme.

2021. okt. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Nem, hál' Istennek :/
2021. okt. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

A lány macskáknál még vidéken is alap kéne, hogy legyen az ivartalanítás! Hiszen, mondanom sem kell mennyit ellhet egy házi macska - ráadásul akár évente kétszer is!

Az utcákban lakót egy idős bácsi. Neki is rengeteg macskája volt! Ő a kicsit "elrendezte". De, volt, hogy már az anya a szaladgáló kicsikkel jött elő, azokat az öreg már meghagyta. 12 macskája volt a legtöbb! Minden nap főzött nekik!

Az öreg már nem lakik itt - az egyik gyerekénél él - de az egyik macskája ellik orrba - szájba...

Fiúnál viszont nem tartom szükségesnek! A miénk is fiú volt. Hosszú, boldog élete volt! Legalább elzavarta az idetévedő kóbormacskákat és elkapta az egereket! Volt, hogy a házban volt egy egér - amiről nem is tudtunk - csak annyit láttunk, hogy egérrel a szájában ment ki! De, némelyik macska akár a felnőtt patkányt is képes legyőzni!

2021. okt. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Papámnál volt ez "divat", amint ellett a macska, kifigyelte hova megy, és mielőtt kinyithatták volna a szemüket, elintézte őket. Ha nem sikerült időben megtalálni, és már kinyitották a szemüket vagy maguktól előjöttek akkor meghagyta őket. Mondjuk ezt nem is titkolták előttünk, gyerekként nem tudtunk mit csinálni, mint elfogadni.

Papám nyulakat is tartott, na azokat simogathattuk, szeretgethettük, amikor meg sorra került az egyik a nyúlpörkölbe, akkor azt mondták nekünk "elvitte a róka". Évekkel később esett le, hogy nem a róka vitte el, hanem nyúlpaprikás lett belőle.

Szerencsére ma már létezik ivartalanítás, alap volt hogy a két macskámat ivartalanítottam, és szerencsére a begyöpösödött anyámat is sikerült meggyőznöm erről (bár jó 3 évbe tellett) , ahelyett hogy vízbe fojtsák a piciket...

2021. okt. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Az én cicáim is ivartalanok, de anyám szerintem a mai napig elviszi a kicsiket, igen, ha kinyitotta a szemét, már nem. Sokan csinálják ezt. Azért maradtak meg ők is, mert sokára hozta elő, aztán fél évesen elvesztek...


A nyulak nálunk az erdőre mentek, bár én tudtam, jó mondjuk ez nem annyira durva, mert sokan megeszik, de én azért nagyon sajnáltam őket. De mondom én minden ilyet tudtam, csak nem mertem szólni.


Az a gyógyszergyáras sztori nagyon durva, szegény cica... :( Nekem olyan volt még, hogy tavaly elkezdtem etetni egy éhező cicát, de minden nap elszökött "haza", már kezdett rendbe jönni, el akartam vinni ivartalanítani, erre a szomszédasszony leszúratta a fiával, mert felcsinálta a macskáját...

2021. okt. 10. 17:53
 27/27 anonim válasza:
Régen a faluban nálunk öltött meszes vödörbe mártotta a szomszédunk a nemkívànt szaporulatot. Az erős lúg rögtön végzett velük plusz fertőtlenítette is a tetemet.
2021. okt. 14. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!