Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor engednétek el a cicátokat?

Mikor engednétek el a cicátokat?

Figyelt kérdés
A cicám 14,5 éves. Az elmúlt időszakban jó, hatalmas étvágy mellett is fogyott, majd szerdán este hányt egyet. Csütörtökön nem volt gond az étvágyával, éjjel hányt kétszer. Pénteken már csak gubbasztott, nem jött elém, inni ivott enni nem evett. Elvittük allatorvoshoz de mivel vad az egyik ki sem vette a dobozból. Vittük egy másikhoz, ahol ugyan kivettük de nem lehetett vizsgálni, átharapta a kesztyűt. Kaptunk neurontint tegnap visszavittük bebódították és készült rtg, vérvizsgálat, kapott infúziót. Kiderült hogy pajzsmirigy túlműködése van, ami kezelhető de a mája valszeg emiatt nagyon rossz állapotban van, zsírmája van, májelégtelensége mert a pajzsmirigy minden tápanyagot elvont a szervezetéből így a mája ezt éhezésnek vette.Alt, ast ami nagyon eltér egyik 600 feletti. Kapott gyógyszert a pajzsmirigyre meg májvédő pasztát és tablettát, speckó kaját. Ma már nem eszik, nem iszik. Ha megyek felé fecskendővel kivan.Az infúzióra hordás kontraindikált a természete miatt, azt mondták vagy a stresszbe vagy a bódításba fog belehalni. Mit tudok tenni szerintetek? Erőszakkal itassam, adjam a májvédő kapszulát vagy engedjem el? Ha javulna a pajzsmirigye, magnyugodna a szervezete lehet a mája is javulna. Fekszik egész nap, nem alszik, látom hogy nincs jól, túl csendes. De mi van ha gyorsan hat a pajzsmirigyes gyógyszer. Nagy dilemmában vagyok :( Volt valaki ilyen helyzetben? Sokat pisil mert tegnap sok infúziót kapott de kaki az nincs.
2021. okt. 10. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Én még próbálkoznék egy kicsit, de ha nem javul a helyzet érdemes elaltatni... A macskának is jobb és neked is. Gondolj bele egy macska nem eszik hány fogy nem kakail rosszul érzi magát te meg stresszben vagy és folyton aggódsz érte. Sajnálom, hogy így lett még élhetett volna 2-3 évet.
2021. okt. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha nyugodt lenne és lehetne hordani kezelésre, de nem az.:(
2021. okt. 10. 09:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Picit én is probálkoznék, de valószinűleg nem bírja sokáig. De legalább nem szenved tovább, előre is részvétem.
2021. okt. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Én nem vagyok egy könnyen elengedős típus, a 18 éves kutyámnál és a 20 éves macskámnál is elmentem a végsőkig, egészen addig, míg nem azt láttam, hogy szenved és feladja.

Ilyenről me még nem is hallottam, hogy egy macskát ne tudjanak kezelni arra szakosodott emberek!

Lássanak el téged nyugtatóval, amit te otthon beadsz neki, akkor a renelőben nem kell birkózni vele. A bódításba - ami akárcsak 5-10 perces - 14 éves macska nem hal bele!

Rendszeresen kaptak az orvostól az állataim szilveszter előtt otthon beadható nyugtatót, mert mindketten nagyon féltek a lakásban is a petárdától.

Egyébként orvost ki is lehet hívni, akkor nem kell a cicát szresszelni, baadja a szurit és kész! Ha a gyógyszer (injekció) segít, lehet nem is kell infúzió.

2021. okt. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szegény cica :( Ha ennyire nem együttműködő, akkor a stressz is odab*sz az egészségének. Próbálkozz még pár hétig, hátha megbékél a helyzettel, de ha látványosan romlik, akkor sajnos meg kell hozni a döntést, hogy menjen, vagy maradjon :'( Nehéz dolog.
2021. okt. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Itt nincs pár hét. A pajzsmirigye miatt vagy a szíve készül ki vagy mája megy mégjobban tönkre. Most megyek tápszerértmeg szívgyógyszerért. Többet nem lehet tenni. De furán oldalra tartja a fejét és remeg is a feje :(
2021. okt. 10. 11:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor el kellene engedni :( Nekem is van egy cicám, iszonyatosan fájna, de inkább ne szenvedjen :(
2021. okt. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak fekszik, szívgyógyszert sem nyelte le. Folyik a nyála, furán tartja a fejét is :( Szerintem már a tápszer sem segítene. Nem ivott ma semmit, egy kis epato pasztát meg hepato supportot éd taurint kapott, de csak idegesítem ezekkel.
2021. okt. 10. 13:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ilyen rossz a helyzet, hogy a fejét se tudja tartani akkor el kellene már altatni. Sajnálom szegényt de így neki kín minden nap és nem is nagyon lehet rajta segîteni. Az altatás számára a legszebb halál.
2021. okt. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4 hónapja halt meg a cicám, ő is beteg volt. És hagytam szenvedni. Soha semmit nem bántam meg ennyire, és bármit megtennék, hogy ezen változtassak. A macskák nagyon érzékenyek ilyen szempontból a stresszre, ha nem fogadja el a kezelést, az nem fog javulni és elviszi a szívroham emiatt. Engedd el. Nagyon nehéz döntés, de még kell hozni. Most még te döntesz, ne bánd meg...
2021. okt. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!