Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi legyen a "megörökölt"...

Mi legyen a "megörökölt" cicákkal?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat. Felújítandót, egy idős házaspártól. Nekik pedig van két macskájuk. Még kölyökként kerültek hozzájuk, bedobták őket. Most három évesek ivartalan nőstények. A cicák sosem mentek be a házba, kerti macskák, napi egyszer kapnak enni, a többit "leegerészik". A gond az, hogy nem akarják magukkal vinni. A férfi ugyan ragaszkodik hozzájuk, de az asszonyon látni, hogy csak a férje miatt tűrte meg őket. Panelba költöznek, és mivel állat lakásba nem mehet (ez náluk szent), ezért vagy otthagyják őket nekünk, vagy, van egy kisebb tanyájuk a város szélén, oda vinnék el őket. Na most:

1. Tudom, hogy a macskák nagyon nehezen szokják meg az új környezetet, a kijárósok pláne. Azon a tanyán is biztos van sok macska, amikről a tulajok nem tudnak, de területüknek tekintik, így ezek a macskák kvázi betolakodók lennének. Nem is mennének ki hozzájuk naponta mikor kérdeztem, hogy lenne az etetés, azt mondták, ha kimennek, kapnak, ha nem akkor egerésszenek.

2.Nekünk viszont most nem hiányzik macska. Szeretem az állatokat, viszont még pár hónapig biztos nem költözünk be, etetni sem tudnék minden nap elmenni.

3.Anyagilag sem hiányzik most pláne két macska, az etetés se olcsó, de egy macskának azért más is kellhet ( kellene is, mert az ivartalanítást kivéve egyik sem járt állatorvosnál, az egyikben ráadásul egy hatalmas kullancsot is láttam) Nem hiányzik most még ez az anyagi teher is.

4. Mi is eléggé átalakítjuk a környezetüket, a következő pár hónapban, ha maradnak is, nem a megszokott emberek lesznek körülöttük, hanem a felújítás hangjai, rengeteg fa van az udvaron ami majdnem mind ki lesz vágva stb.

5. Akarunk babát is. A toxoplazmózis pedig nem kis veszély.

6. A macskák személyisége. Az egyik nagyon szemtelen, megfigyeltem, ha az asszony nincs a közelbe, mindig bemenne a házba, még az ajtót is ki tudja nyitni, ha nincs zárva. Mi pedig szintén nem szeretnénk állatot a házban.

7. A másik viszont nagyon kezes, de rettenetesen félős. Az öreg emberen kívül senkihez sem megy. Nem tudom, hogy viselné a hiányát.


Bocsánat, ha hosszú lett, felelősségteljes döntést szeretnék hozni, bár tudom, hogy a felelősség a mostani gazdáinak kellene, hogy legyen, de nincs.

Ilyen körülmények között melyik a jobb döntés, azt mondani, hogy hagyják ott, vagy azt, hogy vigyék? Napok óta agyalok.

Szavazni is lehet, de megköszönöm, ha inkább írtok.



2021. okt. 14. 01:30
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Megtartom őket.

A drága alutasakos kaját felváltja a száraz táp. Olvastam, állatorvosok szerint is jobb, ha szárazat kap, a fogaknak is jót tesz. Víz lesz kint mindig. Royal canin veszek ez minőségi, 10 kg 20 ezer, és ahogy elneztem az etetési útmutató alapján, a 10 kg a két macskának kb 3 hónapig elég lesz. Ez olyan 6500 havonta. Nem azt mondom nem lenne helye a pénznek, de ezt még vállaljuk.

Állatorvoshoz nem lesznek elvéve, de ezt a gazdája se tenné meg, és szerencsére ki vannak ivartalanítva, az nagyon fontos. Azt hiszem e nélkül nem vállaltam volna őket.

Remelem megszoknak mindent, a új tápot az új gazdákat, és a felújítással lassan megváltozó környezetüket is. Ennél többet nem tehetek értük. A lehetőségekhez képest a cicák számára szerintem ez a legjobb döntés. Előbb utóbb úgyis lett volna macskánk, hát ezek legalább már helyben vannak.

Pénzt nem adott az öreg az etetésükre. Az öregasszony meg azt mondta, inkább neki kellene kérnie, mert itt hagyja egerészni őket. No comment.

2021. okt. 15. 16:45
 22/27 anonim ***** válasza:

Szegény bácsi,micsoda sárkánnyal kell kis panellakásba mennie.

Rendes vagy hogy megtartod a cicákat.

:)

2021. okt. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Kerlek ne royal canint vegyel, ar-ertek aranyban a legrosszabb tap! Ennel ezerszer olcsobb es jobb pl a premiere vagy smilla marka :)

Nagyon jo ember vagy kerdezo!

2021. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Csak mondom, a Royal egy baromi felesleges kiadás. Túlárazott szr, nem a legrosszabb, de erősen középkategóriás.

Happy Cat, Smilla, Premiere (Fressnapfban kapható) pl mind kb feleannyiba kerülnek, ellenben ugyanazt tudják. A különbözetet meg akár dokira is költhetitek, pl 2x10 kg-nál a Premiere esetében ez már kb 20 ezer, annyiból meglenne pár alap oltás. De ezt nem én akarom megszabni, csak egy ötlet. Magatoknál is lesz helye, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy az egyik legrosszabb ár/értékarányú tápot választjátok.

2021. okt. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Sajnos az RC egy agyonreklámozott táp, tele mindennel, ami nem való a Cicáknak, cserébe jó drága. Van jobb is nála. De a koncepció jó!

Szerintem a bácsi fogja látogatni a Cicákat néha. Persze ha a banya engedi neki.

2021. okt. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, akkor nem royal canin lesz, abban a hiszemben voltam, hogy az jó fajta. Utana nézek az általatok ajánlottaknak.
2021. okt. 15. 18:56
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Concept for life, Feringa amik jó márkák szerintem

Zooplusról tudsz rendelni

2021. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!