Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet az oka, hogy pont a...

Mi lehet az oka, hogy pont a társaságkedvelő cica nem fogadja el az újat? A mogorva nagy le se tolja szinte igaz az ágyba ő se jött azóta. A játékosabb viszont még rám is haragszik.

Figyelt kérdés
2021. okt. 27. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Féltékeny. Az új cica marad, nem alkalmi lakótárs, aki néhány óra múlva megy. Vagy: nem szimpatikus neki. Nem lehet neki mindenki szimpatikus.
2021. okt. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
A macskák területvédő állatok, most ki van borulva a betolakodótól. És nemigen fogja megszokni, nálunk legalábbis sosem sikerült.
2021. okt. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

1: Féltékeny.

2: ugyanúgy, ahogy az emberek se kedvelik feltétlenül egymást, a macskáknak is van személyiségük, nem lehet "elvárni" tőlük, hogy szeressék a másik cicát.


Nekünk 2 cica van, az idősebb 2 éves volt amikor jött az új. Nagyon nem csípte, morgott meg fújt rá, volt hogy bántotta is. Azóta eltelt 1 év és annyi történt, hogy elvannak, levegőnek nézik egymást, semleges a viszonyuk. Lemondtam arról, hogy valaha is megkedveljék egymást.

2021. okt. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk jellemzően pár nap után megszokták az új jövevényt; igaz, egy darabig ők is arcoskodtak. Egy olyan macskám volt, amelyik sose fogadott el más cicát, és nem tudott úgy elmenni a békésen heverésző kisebbek mellett, hogy ne keverjen le nekik - ok nélkül - egy-egy pofont.
2021. okt. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ők 5 évesek akik itthon vannak. Volt még két macska, de ők sajnos elmentek betegségben.

Velük nagyon jóban volt. Pl. az egyiket még meg is akarta szopni, mert lehet azt hitte ő az anyja. (Fiú cica volt.)


Remélem azért valahogy ellesznek majd. Tettem most ki pl. macskamentát hátha nyugtat valamit.

2021. okt. 27. 15:49
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon elrontottatok valamit, ha nem szoktak össze, előző válaszolók.


Kérdező, okosan kell csinálni, ha jó viszonyt szeretnél elérni köztük. Eleinte legyen elzárva egy saját helyiségbe az új cica, neki is jobb, ha lesz egy biztonságos helye, ami csak az övé, a régiek pedig szokhatják addig is az illatát, hallják a hangját. Érdeklődni fognak egymás iránt, ha megvan minden teszt és oltás, szépen lassan, felügyelettel engedjétek össze őket. Először 10 percre, ha agresszivitást mutat valamelyik, azonnal szétszedni őket. Érezni fogod, ha közeledni kezdenek egymás iránt. Nagyon figyelj a kajára, hogy ne egyék el egymásét, ez vitát szülhet. Mindig mindegyiknek legyen menekülési útvonala, búvóhelye, ahova csak ő mehet. Ha sarokba szorul valamelyik, az támadni fog félelmében. Lássák, hogy szeretitek mindannyiukat, legyen sok simi, játék. A közös vadászat nagyon összehozza őket, játsszatok sokat közösen is, ha már elvannak együtt. Pár hét alatt jóban kell lesznek, hidd el. 😊

2021. okt. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

#6, Nagyon elrontottatok valamit, ha nem szoktak össze, előző válaszolók.


Ha ez nekem szól - az én macskám pofozta a kisebbeket -, akkor nem, nem én rontottam el. Az rontotta el, aki a 3 hetes kölyökmacskát kihajította az anyja mellől. Én "pusztán" befogadtam őt, és onnantól kezdve egyedül engem fogadott csak el.

2021. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Féltékenyek, az új jövevényt betolakodónak tartják. A gyerekek sem mindig örülnek a testvér érkezésének, miért lenne ez más a cicáknál?
2021. okt. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Nyugi, csak hisztizik, majd megszokja. Szeptember elején hoztunk mi is egy kis nőstény cicát a 7 éves kandúr mellé (ivartalanított, még mielőtt...), úgy megsértődött, hogy 3 hétig konkrétan került minket, a kicsire meg fújt és morgott, ha meglátta. Mostanra már minden a régi, velünk kedves, a kicsit elfogadta, játszik vele, egyet nem enged neki, hogy odamenjen mellé, mikor alszik. Ő ilyen egyedül alvós típus, hozzánk se bújik oda éjjel. Adj nekik időt.
2021. okt. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem győzöm kényeztetni külön etetni itatni. Amúgy nem enne. Elvonult egy helyre és annyi. Amúgy sajnos félig kijárós a régi cica, de simán haverkodott ide tévedt cicákkal is.

Az újat próbálom amennyire lehet bentinek nevelni.

A nagy macska meg morog rá de le se tolja az újat. Igaz ő a vörössel sem haverkodik.

2021. okt. 27. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!