Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idős macskátokat mivel etetite...

Idős macskátokat mivel etetitek? Esetleg ti főztök neki?

Figyelt kérdés
Van egy macskám nem rég fogadtam be. Nagyon apró testű cica, először azt hittem, hogy fiatal macska, pár hónapos, de az állatorvosnál kiderült, hogy minimum 8-9 éves. Sok foga hiányzik már, sokat alszik, nagyon nyugodt. Vettem neki már többféle Senior tápot, gyógytápot, általánost, drágábbat, nagyon drágát, konzervet, macska szalámit, tényleg már szinte mindent kipróbáltam, de mindentől megy a hasa. Most megpróbálkoznék azzal, hogy főzök neki, de nem tudom, hogy mivel lenne érdemes próbálkozni, kérlek segítsetek.
2021. nov. 4. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A cica húsevő, azonban idős korban betesegek, így a növényi fehérjét jobban tolerálja a gyomruk. Pl. borsófehérjét szoktak tenni a tápba. Főtt burgonya, répa, rizs, borsó, sajt, húspépek. Főtt hús és porcok, kis bőrrel robotgépben nagyon fincsi krémet adnak. Az orvos tud segíteni, hogy az adott szervi baja esetén miket érdemes adni! Addig is pl. állatoknak való probiotikummal lehet támogatni!
2021. nov. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen sómentes pépekre gondolok itt persze! Felteszed főni, lecsipegeted és mehet a darálóba. Vesebajnál előírás is a sószegény kana! Esetleg jódmentes is lehet, de tényleg doki tud segíteni, sokféle baja lehet!
2021. nov. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Bármilyen húst főzhetek neki? Úgy értem, hogy sertés, marha, csirke, minden mehet? A dokihoz mindenképpen visszaviszem hamarosan, csak gondoltam addig is megpróbálom a főzést, hátha javít. Egyébként a cica boldognak tűnik, mindig dorombol nekem, nagyon hálás szegénykém.
2021. nov. 4. 23:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Vehetsz neki senior probiotikus pasztákat, azok rendbeszedik a gyomrát.
2021. nov. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Probiotikumos, multivitaminos paszta.
2021. nov. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogy konkrét terméket is mondjak, Gastroferm cat, 1500 ft 100 gramm, negyed mokkáskanálnyit hozzáadsz minden ételéhez és rendben tartja a pocakját.

1 egész mokkáskanál kb. 1-1,5 gramm

2021. nov. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ki fogom próbálni!
2021. nov. 6. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!