Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetek a macskámért,...

Mit tehetek a macskámért, hogy ne legyen ennyire félős?

Figyelt kérdés
Minden zajtól megijed szegény. Ha jön valaki hozzánk ő egyből elbújik. Vettem neki cicajátékot, attól is fél. Nagyon ijedős cica, hogyan segíthetnék rajta, hogy ne féljen? Utcáról fogadtam be, 2-3 hónapos lehetett akkor. Mostmár 1,5 éve nálam van. Lakásban tartjuk, gyakran nyávog, hogy kinyissuk neki az ajtót, mert ki akarna menni, de nem mer. Még ha ki is nyitom az ajtót, csak megáll előtte néz kifelé de kimenni nem mer, annyira fél. Próbáltam levinni kicsit sétálni pórázon, amint meghallja a nyakörve csilingelését egyből elszalad, bújkál. Valaki, aki érti a macskákat, tudna tanácsolni valamit?

#ijedtség #Félős macska
2021. nov. 27. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel már sokat nem tudsz mit tenni, az indokot is megírtad. Kiskorában egyedül maradt az utcán, túlélésre/menekülésre/védekezésre huzalozódott be az agya.

Őt már így kellene elfogadni :)

2021. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeretgesd, vidd ki pár percre kézben (nem pórázon), hogy a kíváncsiságát kielégíthesse, érezze, hogy biztonságban van. Ahogy öregszik, még változhat.
2021. nov. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. nov. 27. 16:25
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Cserélünk cicát? Az enyém fél kilós lány, nekimegy a szomszéd kutyáinak is simán, tele van patkányfejjel az udvar(az ő műve) engem rendszeresen terrorban tart. Nem vicc.
2021. nov. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én cicám is ilyen nagyon félős volt. Kb. 11 éve került ide, mert a gazdája elköltözött, s őt itt hagyta, én pedig megsajnáltam, s elkezdtem etetgetni. Eleinte akkor is félt és morgott rám, mikor a kaját elé tettem. Évekig vagy egyáltalán hozzá sem érhettem, vagy ha sikerült kicsit megsimítani, akkor rögtön karmolt. Most viszont már nagyon kedves, szelíd, nem karmol. Bújik, csak ölben nem nagyon szeret lenni. Idegenekkel szemben továbbra is óvatos, de ezt nem is bánom. Akiket ismer, azokhoz dörgölőzik, bújik. Nagyon sok türelem kellett hozzá, hogy így megszelídüljön, de megérte. Sok szeretetet kapok tőle.
2021. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél legalább (2) két kutyát, és a két kutyát és az egy macskát enged be egy szobába. Majd a kutyák meg oldják, hogy a cica ne legyen félős.
2021. nov. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az én macskám is aranyos, nem zavar engem, hogy fél, szeretem így ahogy van csak sajnálom és ha tudnék segítenék rajta, hogy ne ijedjen meg mindentől. Tényleg extrém félős cica. Ő is van, hogy nekemtámad, megharap. Arról már némileg sikerült leszoktatnom, tudom kezelni. Viszont valószínüleg az ijedtségből kifolyólag támad ránk.
2021. nov. 27. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!