Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megfázott volna a cicám?

Megfázott volna a cicám?

Figyelt kérdés

Van egy cicám, utcáról szedtük össze rémes állapotban. Nem is jött nagyra kifejezetten kicsi maradt, gondolom mert nem volt elég élelem amiből tudott volna növekedni kiskorában. Alapjáraton bent van, viszont van amikor kisurran, mert szeret kint lenni és és néha ki tud surranni a lábamnál. Kb egy hete ugyanígy kisurrant, 3-4 napig volt távol, nem jött haza (mindig aznap hazajön amikor ki tud menni), amikor hazajött csont és bőr volt, valahová lehet becsukták véletlenül, vagy nem tudom. A lényeg, ma többször tüsszögött, nem folyik a szeme csak sokat tüsszög és rekedt a hangja. Mivel nagyon sovány volt és pár napig nem is volt itthon, így melegen se tudta nagyon tartani magát. Meg tudnak fázni a macskák?

Orvoshoz hétfőre kaptunk időpontot.



2021. dec. 9. 17:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen meghűlt
2021. dec. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
Jól elvertem volna mikor megpróbálja...
2021. dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Kasztráció?
2021. dec. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg tudnak fázni, persze. Kinevethettek, de amikor én találtam az utcán egy köhögős cicát, amíg orvoshoz nem jutottunk, nemes egyszerűséggel belerángattam egy lábszárvédőbe. Az melegen tartotta a mellkasát. Meg is gyógyult szerencsére, nyilván nem csak az én ügyködésemtől, hanem a később kapott injekciótól is.
2021. dec. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igazából most örülök hogy meg tudnak fázni, már attól is féltem hogy covidos lett, amit nem tudom hogy túl tudna-e élni.

Köszönöm a válaszokat, #4 ez a lábszár védő jó ötlet, van itthon nekem is, feladom rá, legfeljebb lesz rajta két lyuk a lábainak.

2021. dec. 9. 17:38
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem szokott a cicám náthás lenni, állatpatikában elmondod hogy mi a helyzet a cicáddal, remélhetőleg tud ajánlani valamit, valszeg ez macskanátha. Nekem szoktak adni gyógyszert, nem tudom máshol adnak e de próbáld meg, ne várj vele hétfőig.
2021. dec. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
De azért orvoshoz is mindenképp vidd el.. Nincs korábbi időpont, esetleg másik állatorvosnál?
2021. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nincs, körbe kérdeztem, mindenhol csak jövőheti időpontok vannak.
2021. dec. 9. 17:59
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor addigis melengesd, ápolgasd.

Nálunk hamarabb kijön az orvos házhoz, de nem nagyvárosban élek.

2021. dec. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
(Ha viszont romlik az állapota, akkor sürgősen keríts akár a föld alól egy állatorvost.)
2021. dec. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!