Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskam valoszinuleg patkany...

A macskam valoszinuleg patkanymerget evett, delutan vettem eszre, haldoklik (kinti macska, nincs mindig szem elott) Behozam a lakasba, de izamit elernyedve fekszik, sarga a szeme, zold a szeklete, verzik a szaja. ?

Figyelt kérdés
Allatorvoshoz nem tudom vinni, gyerek vagyok, a rokkant anyukammal elek, kocsink nincs, ismeros se akit megkerhetnek h vigyen el tobb 100 kmre korhazba. Karacsony este amugy se foglalkozna se velunk, se a macskaval, """hiszen ez csak egy macska"""" Adtam neki K vitamin cseppet, szen tablettat. Barmi mas otlet?
2021. dec. 24. 18:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
98%

Hasonló méretű faluban lakom. Tényleg ilyenek az emberek. A macskák nincsenek ivartalanítva, potyogtatják a kölyköket nyakra-főre. A szomszédban még novemberben is lettek kismacskák. Ilyen felhozatal mellett kb senkit nem érdekel ha elhullik egyik-másik. Hol patkánymérget esznek, hol fagyállóval etetik be őket ha már elszaporodtak, vagy épp a félkettes busz vasalja ki a figyelmetlenebbet. --› Lapát, ásó, ganyédomb.

Egyfajta szimbiózis van: kap a macsek kaját, cserébe jelenlétével zavarja a rágcsálókat, egyéb állatokat amik a padlásokon telepednének meg, és még el is kap belőlük néhányat.

Darab-darab, gyünnek-mennek, foltos-cirmos, fekete-fehér...

Csak néhány olyan hülye van mint a kérdező, meg mint én akinek érzelmi kötődése is van a macska iránt.

Szerintem nem lesz annak a macskának már sok karácsonya ha már a száján is dől a vér. :(

2021. dec. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
94%
ha megtmenekül akkor mostantól legyen benti
2021. dec. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
34%
Le lehetne írni, miért kell bent tartani. Miért kell ivartalanítani, normalis kajával etetni stb, de a sötét, ostoba embereken ez nem segít. Tényleg ne legyen több àllata a kérdezőnek, mert azok így fognak járni. Ha gyerek vagy és jövedelmed sincs, minek az állat? Dísznek? Eltartani sem tudod! Pedig igenis költséges macskát tartani. Nem csak abból áll, hogy van a kertben egy négylábú, járkáló szőrlabda. Nem pártoltam soha a falusi állattartást. Lehet több tere van az állatnak, de ezzel arányosan nem tekintik értelmes, érzelmekben gazdag egyéniségeknek, csak fogyóeszköznek. Undorító. Tisztelet a NAGYON kevés kivételnek. A sztori szomorú, de klasszikus. Mindennapos. Ez a magyar valóság.
2021. dec. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Lena7 ***** válasza:
81%

Ahogy a Kedves 22 is leírta, falun fogyóeszköz a macska.

(Szomszédomnak van egy lány cicája, természetesen nincsen ivartalanítva, emiatt évente 3-4x jönnek a kiscicák.)


Na most akkor mi a jobb?

Ha egy utcan talált rossz állapotban lévő kiscicát megment, hazaviszi, szereti, eteti, foglalkozik vele stb.

Vagy az ha inkább hagyja sok más társával meghalni őket?

(És most nem részletezném azt, hogy miket szoktak csinálni a kismacskákkal.)


Lehet, hogy nem volt elég pénzük arra, hogy ott hagyjanak több 10 ezer ft-ot az állatorvosnál, de az még nem azt jelenti, hogy nem foglalkozott és nem törődött a macskával.


Igen, sajnos ez a magyar valóság, viszont szerintem még így is sokkal jobb élete lehetett a cicusnak, sok más társával ellentétben.



Ráadásul karácsony van, erre mindenki neki esik szegény gyereknek.

(Igen, lehet, hogy nem reagált legjobban a kioktató kommentekre, viszont nem lehet tudni hány éves, gyanítom még fiatal, emiatt én ezt nem rónám fel neki. Most halt meg a macskája, gondolom van még más problémája is ezen kívül (rokkant anyuka miatt), erre pedig még 10 neki esnek a kommentekben)

2021. dec. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
2 pesti allatorvosi ugyelettel tudtam vegul beszelni, termeszetes azt mondtak vigyem be a makcskat, mert vervetel meg stb kell. Erre nem volt lehetosegem. Ma reggel betudtam volna vinni megyeszekhelyre busszal (anya adott 10e ftot), de este 10kor mikor hazaertunk az ejfeli miserol mar elpusztult.
2021. dec. 25. 10:58
 26/29 anonim ***** válasza:
:/
2021. dec. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
30%
Szegény macskád így járt. De biztos hogy falun tartalmas és boldog élete volt. Bandázhatott, vadászhatott, nem kellett egy “felelős állattartó” városi gazdi plüss játékának lennie, ivartalanítva, életfogytiglanra lakásba zártan, dögunalomra kárhoztatva.
2021. dec. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
38%
Ja, hogy mise meg ilyenek. Akkor már értem miért van ilyen csökkent felfogásod. Majd a Jóóóisten mindent megbocsájt, nem? Gyónd meg nyugodtan.
2021. dec. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
53%
Ja, tartalmas élet volt Tirpákián az tuti. És hosszú is. Majd jön a következő akit ugyanúgy kinyír
2021. dec. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!