Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a kiengedett macskák...

Ha a kiengedett macskák átjöhetnek a mi udvarunkba, akkor elvileg mi is átengedhetjük a kiskutyát ugye? Egy kicsit ide-oda vizelni, kocsin feküdni.

Figyelt kérdés

Mivel a kutyák is szeretnek szabadon kóborolni.

Van egy olyan törvény, hogy háziállatot csak a saját telken belül szabad tartani. Akkor hogy is van ez?


2021. dec. 27. 07:30
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
36%
Jogilag igen, az udvaron belül kell tartani, de ez macskánál ez nem életszerű. Nekünk már benti macskáink vannak, de nem jó nekik így (nem is lesz több macskánk, pont emiatt). Mi nagyváros kertvárosában lakunk, túl zsúfolt a környék, de falun én is kinti-bentinek tartanám, szerintem az a jó egy macskának. Igen, több veszély leselkedik rá kinn, de benn ez csak vegetálás:(
2021. dec. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
56%
Mot zavar a macska a kertedben? Plane, hogy csak átsétál rajta? Hugyozno nem össze-vissza szokott, mint egy kutya, vagy mit te, sz.rni meg pláne, mert elássa. Bár ha te kézzel túrod a földet és eszed is, mint ahogy az oviban tanultad, akkor megértem, hogy félsz a betegségektől,egyéb esetben egy hisztis kisfiú vagy. Ha elhagyott sz.rt látsz a füvön, akkor megnyugtatlak, a macskán kívül más állat is jár nálad
2021. dec. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
42%

Ne a kutyádat engedd át, mert bántani fogják.


Inkább hívd a rendőröket vagy a jegyzőt legalább

2021. dec. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
42%
Attól még, hogy a te telked nem csinálhatsz bármit a szomszéd macskájával, sőt, elmondom neked, hogy éppenséggel a sajátoddal sem.
2021. dec. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
19%

Nálunk(pestmegye) úgy szivatják a kijárós macskatartókat, hogy befogják a cicákat és lerakják a menhelyen. Jófejségből a kóbor állatot ivartalanítják is:)


Szerintem ez kijárna a te szomszédodnak is.


Egyébként a macska ritka csendes állat, nem lehet összehasonlítani a kutyatartással, ahol a legjobb nevelês mellett is kikészült a szomszéd csak az állat természetes hangjától. Ehhez képest a macska tartásáról nem is szerzel tudomást. Másban is különböznek, pl a macska elássa a kakiját, a kutya nem. Na meg méretre is más a két adag..


Szerintem is állatot csak telken belül szabadna tartani, ez macskára is igaz, viszont kutyatartásra külön övezeteket kellene kijelölni, mint haszonállat tartásra, egyszerűen rohadt hangos és/vagy fenyegető némelyik, de attól mêg cukik meg minden.


Fogd be a macskát és add be a menhelyre, szegényt nem ismerted meg, azt hitted kóbor, csak jót akartál neki így télen. Legtöbbnél nem is vagy számon kérhető, a fekete macskák, meg a cirmosok tök egyformák.

2021. dec. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
62%
ma 9:40: csak aztán ne lepődjön meg, ha a szomszédja meg őt kapja fel, vágja be a kocsiba és dobja le egy hajléktalanszálló előtt, mondva hogy "nem ismertem fel hogy a szomszédom, azt hittem egy csöves"
2021. dec. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
49%
Ez egy beteg állat...komolyan aki az állatokat nem szereti embertársaira is veszélyes meg a saját gyerekeire is.
2021. dec. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
45%
A macskáknak nem lehet megszabni, hogy ne menjenek át sehová sem. A kutyákra jobban figyel az ember, mert sok balesetet okozhatnak, sokkal többet mint a macskák. A macskák eleve nem is járnak nagyon az utakon, inkább bújdosnak.
2021. dec. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim válasza:
74%
Engem meg a szomszéd kutyája zavar,folyamatosan ugat,ha pedig nincsenek otthon a gazdái addig nyüszít,amíg vissza nem jönnek(ami persze órákba telik),mégsem ölöm meg,mert ő csak egy állat,nem tudja,hogy ezzel zavarhat másokat.
2021. dec. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
57%
25, aha, mert a menhelyeknek akkora szabad kapacitása és végtelen anyagi lehetősége van, hogy a gazdával rendelkező chipes macskákat fogják heccből tarcsikálni, és még ingyen ivartalanítják is.
2021. dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!