Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a kiengedett macskák...

Ha a kiengedett macskák átjöhetnek a mi udvarunkba, akkor elvileg mi is átengedhetjük a kiskutyát ugye? Egy kicsit ide-oda vizelni, kocsin feküdni.

Figyelt kérdés

Mivel a kutyák is szeretnek szabadon kóborolni.

Van egy olyan törvény, hogy háziállatot csak a saját telken belül szabad tartani. Akkor hogy is van ez?


2021. dec. 27. 07:30
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
30%
Fura, itt se sírdogáló nagymama, se sz.r, se elütött macska nincs, pedig csak Kecskeméten élek, ami közel sem a leggazdagabb település. A 2 diplomám van, biológus vagyok, a macskák tartasáról azonban 1 szót nem tanultunk, ezáltal nem is értem kit érdekel,.hogy jön ide?
2021. dec. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
56%
Most mondtad, hogy itt biztosan prolik élnek, erre reagáltam. Ha jól tudom az országban itt a legnagyobb a diplomások aránya, a prolik pedig a munkásosztályból kerülnek ki.
2021. dec. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
62%
Diplomás is ugyanúgy lehet az, ha úgy él
2021. dec. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
71%

Én hamar leszoktattam a szomszédokat erről. Nekem van 2 bentim, tehát alapvetően macskabarát vagyok, de amit a szomszéd macskái csináltak, az már túlment egy határon. Amikor füvesítettem, akkor a macskái rendszeresen odajártak és kihemoeregték a fűmagokat, plusz beleszartak a friss földbe. Szóltam 2x, azt mondta ilyenek a macskák.


Szóval onnantól minden friss macskaszar a teraszán landolt. Mivel szarul célzok, jutott belőle az ereszcsatornába is és az előtetőre is. Néha ment mellé egy kis kutyaszar is a 30 kilós kutyánktól, mert miért ne alapon.


Aztán megmutattam neki a kamerafelvételt a hátsó kertről, hogy az ivaros kandúrja lepisálja a rattanbútorainkat a teraszon, azon élesíti a karmait (mintha nem lenne elég fa a kertben) és mondtam neki, hogy mennyi a számla ha nem akarja, hogy fel is jelentsem. Miután kifizette a tisztíttatást és vett nekünk 1 új matracot, körbekerítettük azt a 2 helyet villanypásztorral, ahol a macskái át tudtak járni és képtelen volt normális kerítést csináltatni.


Azóta nem látom őket. Nem a macskákat hibáztatom, az idióta gazdájának kellene, hogy több esze legyen és másnak ne okozzon anyagi kárt. Plusz nekünk van madáretető/itató a kertben, ahol bandázni szoktak a cinkék meg a verebek és azokat is terrorizálták.

2021. dec. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
41%

Ez a macskabefogó élharcos eléggé újgazdag prolinak tűnik, aki azzal takarózik h ő nem lehet proli, mert diplomája van

Annyira szánalmas ahogy szegény állatokat vegzálja. Jó hogy nem akarod megtiltani milyen madár szálljon le a kertedre. Am az nem jutott eszedbe hogy lehet nem is macska szart a kertedbe, hanem más állat? Am mi is kertesházban élünk, de egyszer nem jutott eszünkbe átvizslatni a füvet h vajon a szomszéd macskája bele szart e. Szerintem szerezz inkább valami hobbit.

2021. dec. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
47%
Am sztem az a macska amelyik lehugyozta a kerti bútorodat tudta mennyire utálod és ezért csinálta😀
2021. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
16%

46-os mondjuk ez nem is hülyeség, szembe lakott régen egy öreg, hurokkal fogdosta a macskákat, szinte minden kandúr jelölte aktívan a kocsiját, lakás ajtóját, meg mindenét ami kint volt az udvaron.


Senkinek nem csinálták ezt csak neki, érdekes mód mikor meghalt néhány hétre rá leálltak a macskák is :)

2021. dec. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
43%
Mondjuk egy szardobálós szomszéddal azért tudnék mit kezdeni.... Ha igaza van ha nincs, megkostolná előbb utóbb amit dobál. Nehéz a macskát udvaron belül tartani, nem is lehet. Nem vagyok nagy macskabarát, sőt kutyát is azért tartottam, hogy ne spricceljenek össze mindent az idegen macskák. Viszont lett egér, több is. Összeszoktattam a kutyát 2 macskával és megszünt a gond. Nincs egér, idegen macska nem jön be a kutya miatt. Szóval van megoldás. Más pl. elektromos, ultrahangos macskarisztó. Bevált saját macskák ellen is ott ahova nem akarom, hogy menjenek. (Kocsi teteje) Kulturáltan lehet intézni a macska tartás kérdést is (szardobálás nélkül) és tényleg ott a jó oldala is pl. az egérmentesség. Soha nem bántanék egy állatot mert áttéved hozzám. Legfeljebb elzavarom.... korlátozom úgy hogy ne nagyon ártsak neki....
2021. dec. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
48%
Pitiáner, hergelő kérdés és gusztustalan is vagy kérdező, hogy arra vered a nyálad, ki hogyan reagál erre. Vezesd le a feszkót máson....
2021. dec. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 A kérdező kommentje:

Nem olvastam a sok választ mert most mással töltöm az időm :)

Azt a szülőt megkérdezném a felelős állattartásról, akinek a kisgyereke most siratja a saját cicájukat a saját házuk előtt amit kivasalt egy autó!!

2021. dec. 28. 08:42
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!