Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a kiengedett macskák...

Ha a kiengedett macskák átjöhetnek a mi udvarunkba, akkor elvileg mi is átengedhetjük a kiskutyát ugye? Egy kicsit ide-oda vizelni, kocsin feküdni.

Figyelt kérdés

Mivel a kutyák is szeretnek szabadon kóborolni.

Van egy olyan törvény, hogy háziállatot csak a saját telken belül szabad tartani. Akkor hogy is van ez?


2021. dec. 27. 07:30
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
41%

31, Chipes macska, hogyne. Amelyik leszrja, hogy merre kóborol a macska, az majd pont chipet tetet bele, aha.

(Mondom ezt úgy, hogy két macskám van, mindkettőben chip. De nem is kóborolnak random...)

2021. dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
57%
Persze, nem koborolnak :D
2021. dec. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
89%

34

De szánalmas vagyXD Szégyen ahogy itt megnyilvánulsz. Helyedben mélyen elgondolkodnék magamban, hogy milyen ember is vagyok én, aki az allatszerető embereket így lehordja. Bajok vannak fejemben...

2021. dec. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
46%
30as vagyok, a kérdező fenyegette a macska tulaját és az állatot,én nem írtam h embert rabolnék el sehol. Te írtad hogy egy àrtatlan állatot vinnél menhelyre hog elszakítsd a gazdájától, aki akár egy kisgyerek is lehet. Nincs itt semmilyen macska szekta, csak képzeld vannak olyan emberek akik tisztelnek minden állatot! És nem arra használjâk őket h kicsinyes frusztrációjukat levezessék rajtuk.
2021. dec. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
26%
Szánalmas vagy, kérdező. Ha egy kicsit tökös lennél, akkor nem gyakorin rinyálnál.🤣🤣🤣
2021. dec. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
17%

Én írtam, hogy igen, itt állatvédő Alapítvány és pár normális ember fogdossa be a macskákat, doki csökkentett áron alapítvány meg emberek finanszírozása által ivartalanít nagy mennyiségben!


Elszakítsd a gazdájától? Az utcai macskának nincs gazdája, az nem vigyáz az állatra, ha bárki elcsaphatja, nem figyel a szaporulatra, betegségekre, férrghajtásra. Nálunk a menhely menő, aktív facen, viszonylag gyorsan találnak VALÓS gazdára a macskák, akik épületen belül de minimum telken belül tartják az állataikat, itt nem ritka a kijárós macska kennel sem(jómódú település felvilágosult emberekkel). Aki nem figyel a macskájára, mert túl sötét hozzá, hogy tudja az utcai macska veszélyt jelent gyerekekre és felnőttekre (autó előtt szaladgáláa, homokozó a kaksizás) az igenis a menhelyre szaladgál kiváltani a kóbornak hitt állatot(aki se nem féreg hajtott, se nem chipezett legtöbbször). Ha kell neki, mozduljon érte. Aki kiengedi meghalni az állatát és engedi közvetve életveszélyt okozni, az nem érdemli meg, hogy köze legyen hozzá. Szerencsére a törvény támogatja is ezt, csak annyi baja van az egész országnak, hogy a betartatása a fontossági sorrend végén kullog..


De nem gond, semmilyen szabályba nem ütközik begyűjteni állatot az utcáról és leadni a menhelyen, sőt, kifejezetten pozitív dolog, az idióta "gazdáján" kívül senki sem fog mrgszólni érte, de mivel kiengedi a macskáját az utcára, tökre lényegtelen, mit gondol. A törvény ésszerű és a normálisan gondolkodók mögött áll. Ha chipeltetve van az állat, a menhely úgyis felkeresi, ha nincs, reménykedhet, hogy díjfizetés ellenében kiadják a cicát.


A gyerek elrablása tökre nem ilyen, de olyan 7 éves kor alatt felügyelet nélkül hagyott utcán labdázó kicsikre is ki kellene hívni a gyámügyet veszélyeztetésért..


Macskám van, szeretem őket, benti állat. A kutyákat is szeretem.

2021. dec. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
71%

36: azt írtad "úgy szivatják a macdkatartókat" azért mert neked szúrja a szemed h pár ember kiengedi a macskáját, és büntetésből megérdemlik, hogy befogják őket és menhelynek adják.

Sztem ez egy elkorcsosult felfogás. A macskának szenvedés a benti lét. Nem értem egy faluban vagy kisvárosban miért ne lehetne kiengedni egy cicát, milyen veszélyt jelent az rád, hogy egy cixa szabadon üldögél itt ott? Sztem tiszteletben kellene tartanod azoknak a döntését, akik nem kárhoztatják a cicájukat h egy kis szobábam éljék le az életük, és reménykednek nem találkoznak olyan állatkinzóval mint a kérdező. Ez nem nemtörődömség, de nem élet az, amikor valaki el sem hagyhat egy szobát.

2021. dec. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
47%

Kisvárosban élek, elhiheted mennyire rossz, ha vezetés előtt vagy közben meg kell nêzni, hogy ne nyírjak ki melegedő macskát a kocsiban, vagy úton átszaladva, ezzel veszélyeztetve nem csak engem, hanem a gyereket is mögöttem, meg a többi autót. Mikor kerülgetni kell a halott cicát a kétévessel a járdán.. mikor az xy néni itt sír Cirmi felett.. mikor a játszótéri bokorban megbújik a törött lábú macska, majd egy órát keresgéljük, hogy be lehessen vinni. Mikor a homokozóban a macskakakira markol a 8 hónapos baba és kenné a szájába, szemébe.. Mikor a játszón olyan szrszag van, hogy megmaradni nem lehet, a gyerek nem tud szaladni, mert a macska territoriális viselkedése miatt nem is mindig ássa el a kakit benne, moshatod a szandálról.. vagy mikor elmegyünk a cica mellett, aki jön simiért, és látod hiányzik a fél szeme, vérzik a füle a macskaháború miatt. Vagy mikor itt vernyákolnak, bagzanak az ablak alatt élet halál harcot vívva..vagy mikor félig megevett madár fiókákat látunk levadászva, az is nyerő nagyon tényleg..vagy mikor szivatja a kutyákat az okos macska, leül a kerítés elé és élvezi, hogy megőrjíti a kutyát, ami a gazdáknak, a kutyáknak és a szomszédoknak is rossz! Vagy mikor bénázott a macska és elkapta a szomszéd felhergelt kutyája, az is takarítás, szomorúság mindenkinek..


Ezért szr és veszélyes nekem és más embereknek, illetve állatoknak!


Miért szr a macskának? Mert megsérül, meghal évente párszor a fene nagy szabadságában. Tudom a tiéd aztán nem, az rohadt ügyes és kimarad a balhéból, nincs rajta sérülés.. ez a háziasítás, veszít valamit az állat, de nyer is vele valamit. Kisebb területen kóborolhat(csak olyan tartson, aki tud biztosítani nagy területet!), brühühü..Azért ez nem nagy ár az életéért, az állat, más emberek és más állatok épségéért. Nevetséges komolyan, a macska nem valami isten, ami mindenen felül áll, egy szuper része az ember életének megfelelően kezelve. Vannak rokonaim senkifalván, ott is fogyóállat a macska a pár autónak és pár kutyának köszönhetően..pont annyira, mint városban.


Igen, én szivatom is ezzel a szomszédot, szoktam is jelenteni a kóbor állatokat jóindulattal, és kárömmel. A törött lábút is itt hajkurásztuk, el is pusztult szerencsétlen, mert nem volt normális gazdája, aki vigyázott volna rá.


A menhely itt nem gyilkolja az állatokat, minden eszközzel benti tartásra adja ki őket, legtöbbek eleget is tesznek ennek, és alapítvánnyal működnek együtt.


Semmi szabálytalan nincs abban, amit írtam, sem erkölcsileg, sem jogilag. Aki veszélyezteti az állata és mások épségét, az nem érdemli meg, hogy állatot tarthasson. A törvény is így gondolja, lehet ám lepontozni, az állattartás felelősséggel jár.

2021. dec. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó, te valami proli faluban laksz vagy hol, ahol ennyi fertő van, mint semelyik mások román faluban se?
2021. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
0%
Az ország egyik leggazdagabb településén élek, itt szinte mindenki diplomás a fiatalabb korosztályból és/vagy jól keres, magas a nyugdíja. Azért is van normális alapítványunk, normális doki, normális állatbarát felfogás. Van itt olyan, aki az alapítvány tagja, férgehajtja a macskáit, van bennük chip és oltva is vannak, szépen etetve, azért engedi ki, mert 50 nmen nem tud 5 mentett idős cicát tartani, legyilkolnák egymást. Ettől még ugyanolyan kakis a mellette lévő játszótéri homokozó, amibe mind az 5 cicája sokat kaksizik, plusz a környéken lévő más cicák is. Néha felbukkan face csoportban egy egy talált macska poszt, három másik ember ír hozzá, hogy az az ő macskájuk, mindnél ott kajál és jár simire a macska évek óta. Sok ilyen van. Az utcai macskának nincs valós gazdája, többen etetik, simizik, beengedik a hidegben a házukba, de egyik se fizetné a 10 ezret ivartalínátasra meg a háromhavi féreghajtót, vagy takarítaná az almot és a szőrt, hogy a cica bentiként biztonságban legyen. Aztán mind sír és szidja a vezetőt, ha cicukát elcsapják este..
2021. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!