Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a kiengedett macskák...

Ha a kiengedett macskák átjöhetnek a mi udvarunkba, akkor elvileg mi is átengedhetjük a kiskutyát ugye? Egy kicsit ide-oda vizelni, kocsin feküdni.

Figyelt kérdés

Mivel a kutyák is szeretnek szabadon kóborolni.

Van egy olyan törvény, hogy háziállatot csak a saját telken belül szabad tartani. Akkor hogy is van ez?


2021. dec. 27. 07:30
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
49%
Ahogyan te megmérgezheted a macskákat, a szomszéd is simán megetetheti a kutyádat. Csakszólok. Mind a ketten hülyék és felelőtlenek vagytok óvodás szinten. És ennek az állatok isszák meg a levét.
2021. dec. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 A kérdező kommentje:

51, azt persze ha a kutyámat megmérgezik, azt mindenki jogosnak vélné. Macskára is ugyanazok a jogok vannak mint kutyára. Nem fogom átengedni a kutyát, megnyugtatlak, nekem fontos az állatom.

Ha róka jön az udvarba és kárt okoz, mindenki kilövetné. Ha más macskája okoz kárt, az miért lenne természetes? Érted az ellentmondást? Aki bent tart lakásban madarat, hörcsögöt, sünt, az is kínzás? Merthogy a macskák bent tartását kínzásnak fogják fel egyesek.

2021. dec. 28. 12:09
 53/56 anonim ***** válasza:
69%
Szeeintem a rókát is csak vadász engedéllyel rendelkező egyén lőheti ki, az erdőben ha túlszaporulat van. Ha róka lenne a kertedben, sztem az állatvédőket kellene hívni. Nem amerikában vagyunk h mindenki ész nélkül lövöldözhet.
2021. dec. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
55%

Senki sem véli jogosnak, aki normális gondolkodású. Csak figyelmeztettelek, hogy ő is megmérgezheti, ha te megtennéd a macskákkal.

Örülök, hogy a kutyádat nem teszed ki ennek a veszélynek.

Nem természetes, de egy felelőtlen, primitív embernek ezt magyarázhatod ítéletnapig is. Nem értené, mert nem is akarja megérteni, vagy nincs amivel megértse.

Nekem 2 macskám van, egyáltalán nem tartom kínzásnak. Sokkal jobb életük van, mint a kinti "boldog" macskáknak, akiket megmérgeznek, elütnek, megfagynak, vagy a kutya széttépi őket. A szadista állat kínzókat már meg sem említem inkább, akik kint vadásznak a kóbor állatokra.

Nem tudom mit tehetnél, szerencsére nem vagyok, voltam ilyen helyzetben soha. Azt viszont tudom, hogy nem az állatokon tölteném ki a haragomat az idióta gazdájuk miatt. Lehetne őket sorra gyilkolászni, de az ilyen gondolkodású lény szerez úgyis utánpótlást, és ugyanúgy marad a probléma.

2021. dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
35%

"Aki bent tart lakásban madarat, hörcsögöt, sünt, az is kínzás?"


Ha mi az elítélt bűnözőket azzal büntetjük (szerintem a hosszú bezárás is bőven kínzás)akkor miből gondolod hogy a hörcsögnek/madárnak jó a bezártság? De csak hogy válaszoljak, igen nyugodtan mondhatjuk hogy kínzás az is, minél kisebb a helye annál rosszabb kínzás.


"Ha róka jön az udvarba és kárt okoz, mindenki kilövetné."


Az értelmesebbek nem lövetnék ki.

2021. dec. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
24%

Mivel csonkítani a testüket szadizmus, a lehető legrosszabbat kellett kitalálni úgy, hogy közben a normális emberek épségét se veszélyeztessék. Ezért vannak börtönök. Ha csak megvagdosnánk a kezüket, ugyanúgy rászabadulnának utána az emberekre. Ez a börtön elsőszámú célja, a védelem. Ha csak a büntetésen lenne a hangsúly, vagdosnák, csonkítanák, kisemmiznékbaz embereket.


Mellesleg tök hülyeség párhuzamot vonni, pl ha pótdíjak megfizetése egyáltalán nem úgy hatna az állatokra, mint az emberekre, ahogy a bezártság sem. Pláne, ha ebbe születnek bele, nem ismernek mást. Ez a szelídités, háziasítás lényege, hozzászoktatni az állatot ahhoz a jóhoz, amit mi annak tartunk. Szerintem a házban élés pláne kifutóval, kennellel milliószor jobb, mintha letépi a füled természetes módon a szomszéd macska dominancia harcban.


Sok ember is szívesebben megy börtönbe amúgy, minthogy pl az utcán legyen halálra fagyjon télen. Pláne felvilágosultabb országokban, ahol van kondi, tévé, foglalkoztatás, 3x étkezés..


A börtön nem kínzás, csak kellemetlenség. Letépni valaki fülét, na az kínzás.


Arról nem is beszélve, hogy a macska le se tonna, hogy mászkálhat a világban, bizonyos párutcányi területen járőrözik, azt védi be, amíg az ember repülőt is épített, hogy ezer plusz kilómétereket tehessen meg. Az embernek van térigénye, 100000x nagyobb, mint egy macskának.


Abban egyet értek, hogy ilyen 20 nmeken rossz élnie a macskának, itt jönne be a felelős állattartás. Mondjuk menhelyen 1 nmen meg még nagyobb szívás, szóval vegyék csak ki inkább a kisebb rosszba őket.

2021. dec. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!