Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatmenhelyről ingyen el...

Állatmenhelyről ingyen el lehet hozni macskát, vagy van egyéb más feltétele, hogy elhozhassam?

Figyelt kérdés

2022. jan. 9. 22:25
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
90%
A londoni Battersea menhely oldala mennyiben releváns a kérdező számára, aki magyarországon akar brit cicát?
2022. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
56%

#20: "A hozzád hasonló "gazdik" meg egyikre se hajlandóak, mermicikeszabadlélek és a macskaamúgyiskimegyhaakar."

19 év alatt 5 macskám volt, mind lakásban, abból az egyik 18 évig élt, éltesebb korára cukorbeteg is lett, évekig adtam neki reggel-este az inzulin injekciót, és a pajzsmirigy-túltengésre a gyógyszert, mert az is volt neki, sőt egy még élő másiknak is van, vagyonokat költök megfelelő kajára, ha kell állatorvosra, miközben több kóbormacska kolóniát gondoztam és egyet jelenleg is gondozok, arról facebook oldalt is üzemeltetek.

Úgy hogy légyszíves ne gazdizzál engem idézőjelben, és ne gúnyolódj, mert attól még, hogy telerinyáljátok a világot a honlapjaitokon, hogy gyűljön az adomány és főleg a like, még nem biztos, hogy tudod, "mikellpontosanmicikének". Egyébként azt csináltok amit akartok.

2022. jan. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
0%
#21: Azt "vetted", hogy mire írtam azt?
2022. jan. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
83%

8! Ausztriában is csak lakásba adnak macskát és ott 20x szigorúbbak a körülmények, mint Magyarországon. Kb lehetetlen megfelelni a követelményeknek. Ennek ellenére kint 1x sem láttam a 4 év alatt kóborkutyát vagy kóbormacskát.

De ennek az is az oka, hogy a büntetések és a feltételek miatt az emberek 1000x átgondolják és sokkal felelősségteljesebben döntenek mint Magyarországon.


Éppen ezért általában normális emberek vesznek magukhoz állatot és itt a boltok és éttermek zömébe bemehet a kutya.

Magyarországon is egyre több hely van, csak az állattartási kultúrában is fel kellene zárkózni.


Az, hogy a macska kimehet a kertbe rendben van, de vagy hámmal engedik vagy valóban van macskabiztos kerítés/nagy kennel a macskáknak. Mert ha kiszökik vagy ne adj' isten kárt tesz a szomszédok tulajdonában, akkor súlyos bírságot kell fizetni.


Meg alapból kellene jönnie annak a késztetésnek, hogy ha már állatot vállalunk, akkor biztosítsuk neki azokat a körülményeket amikre szüksége van, plusz másokat se zavarjunk az állattartással.

2022. jan. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
17%

"biztosítsuk neki azokat a körülményeket amikre szüksége van"

A macska nem "szobaállat", én egész életükben lakásban tartom az enyéimet, mert sajnos nincs kertesházam, de sokszor látom, hogy jó lenne, ha kint ugra-bugrálhatnának, fára mászhatnának. Egy vadászó, ragadozó állatnak szüksége volna rá, hogy lepkéket és szöcskéket űzzön, az egyik cicám nyaranta az erkélyen naponta kapott el nagy éjjelilepkéket, boldogan rohanva vele a lakásban, alig tudtam elvenni tőle. Nem beszélve két cinegéről, amiket meg sem tudtam már menteni. A másikat időnként ki kell engedni a lépcsőházba, ma már fél messzebbre menni, régebben a bejárati ajtón át nézett ki az utcára (egyszer éjszaka kimentem vele, egyből felmászott egy nagy fára, azt hittem le se fog tudni jönni, azután meg bújkált előlem a bokrok közt, alig tudtam megfogni).

Szóval, hogy milyen körülményekre van szükségük, azt nem olyan egyszerű determinálni, több betegségnek (pl. az alsóhugyúti fertőzésnek, ami sajnos többször előfordult kandúrmacskáimnál - aki látott már macskát eldugult hugyuttal szenvedni, és este rohanni vele katéterezésre, annak nem kell magyaráznom) a benti, mozgásszegény életmód az egyik oka, és ezt állatorvos mondta a rádióban, nem én találtam ki.

2022. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
80%

x24: "Ausztriában is csak lakásba adnak macskát és ott 20x szigorúbbak a körülmények, mint Magyarországon. Kb lehetetlen megfelelni a követelményeknek. Ennek ellenére kint 1x sem láttam a 4 év alatt kóborkutyát vagy kóbormacskát."

Igen, Németországban sem láttam utcán egy darabot sem, valahogy a germán elme (azt nem mondom, hogy lélek), nem venné be az ilyen civilizálatlanságot. Ellenben pl. Görögországban, Olaszországban, Törökországban annál több kóborállat van, ami nem jelenti azt, hogy azokkal nem foglalkozik senki, nagyon komoly menhelyek vannak, pl. Velencében, és Róma kellős közepén az ókori romok között (a Torre Argentinán) is van egy, a gyönyörű macskák feljönnek ücsörögni a járdára is a túristák örömére, akik még az USA-ba is visznek haza magukkal örökbefogadott állatot. Isztambulban pedig az egyik szeretett kóbormacskának halála után még szobrot is emeltek az utcában, ahol élt.

2022. jan. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Tenyésztő az már megvan itt a környékünön, nem csak brit rövidszőrűt, másféle fajtamacskája is van, csak mint már írtam, több ismerősöm is kérdezte, hogy miért nem nézek körül a menhelyen.


Aki biztosan tudja, hogy menhelyen nincs ilyen macska, annak elég annyit írni, hogy: Figyelj papa, nincs menhelyen ilyen macska, ne keresd! Nem okoskodni, mint az a hígagyú 13-mas, édes istenem, milyen emberek vannak...🤦🙆

2022. jan. 10. 12:36
 28/37 anonim ***** válasza:
95%
Kérdésedre a válasz: figyelj papa, nincs menhelyen ilyen macska, ne keresd. Hígagyú 13as voltam, bár sztem aki ilyen feltételekkel akar menhelyről brit macskát, az szintén nem lehet egy k.vaokos ember :D
2022. jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, te nagy bunkó vagy. Remélem senki nem ad neked macskát, vagy bármi más élőlényt...
2022. jan. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező: nézz körül menhelyek web-oldalain, én láttam már karthauzi-fajmacskát is ott, sose tudni...
2022. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!