Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fájdalmas duzzanat a macska...

Fájdalmas duzzanat a macska állán?

Figyelt kérdés
Mielőtt írnátok az állatorvost, elfogjuk vinni, viszont addig is nagyon aggódok a macskámért, mert nem tudom mi lehet. Volt már rákos (laphámrákos), szóval van rá esélye, hogy újra kiújuljon neki, viszont ez a csomó ami az állára jött ki, egyik napról a másikra lett ott, az is lehet hogy pár óra alatt keletkezett. Egy kb borsószem, vagy annál éppen kisebb nagyságú duzzanat. A közepén van egy picike var is. Fájdalmas lehet, mert utálja ha oda nyúlok neki, elhúzza a fejét, vagy nyávog. Mégis mi lehet ez? Még én sem találkoztam ilyennel

#duzzanat #Csomó a bőr alatt
2022. jan. 11. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha pár óra alatt jött ki akkor nem hiszem, hogy rák jele lenne. Lehet, hogy valami megszúrta és tályog lett belőle, nekem a kutyusom fején volt ilyen. De tényleg csak állatorvos fogja megmondani. Minél előbb vidd el, mert fájhat neki, ahogy leírtad, hogy nyávog mikor hozzá érsz.
2022. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyéim közül is van akinek volt ilyenje. Valószínűleg tályog, műtéttel megoldható egyszerűen. Egyébként egy idő után ki szokott fakadni, de ezt jobb nem megvárni.
2022. jan. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kemény vagy puha tapintású?
2022. jan. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tályog is lehet. Beütötte az állát pl. amikor ugrott. Ezért kérdeztem, hogy milyen kemény vagy puha. Bár tályogtól is függ,mert besűrűsödött tályogot is láttam már pl. hattyú lábán egy angliai állatorvosi dokumentum sorozatba.
2022. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Felnyitni leginkább akkor szokták, ha nem fakad ki magától rendesen. A hattyúnak is felnyitották, mert nagyon kemény nem folyós tályogja volt.
2022. jan. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
De pl. James Herriot belső tályogot műtétileg fakasztott ki nyelőcső mögött volt a tehénnél. És James Herriot volt az úttörő, aki először csinált ilyen műtétet.
2022. jan. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:) a tapintása olyan kemény meg puha is, nem tudom pontosan leírni, mint egy nagy pattanás kb. Csak attól keményebb
2022. jan. 11. 12:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg majd, mit talált a doki.

Lehet, hogy csak egyszerűen kipucolja neki, ahogy írták beütötte, mondjuk akkor vérömleny is lehet, ill. gyulladás.

Esetleg pókcsípés.

2022. jan. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tályogja van. Kis sebecske középen, ott szúrta meg valami, ami elfertőződött. Doki ki fogja tisztítani, ad rá antibiotikumot, aztán el is múlik. Nyugi, rutin meló :)
2022. jan. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!