Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idegesítő szomszéd macskával...

Idegesítő szomszéd macskával mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van két macskánk. Ivartalanítva van mind a kettő de mégis ide jár a szomszéd kandúr macskája. Az enyémek már bentiek lettek mert mindig oda csapott nekik meg ki tudja milyen betegségeket hordoz.. de ez itt van az ajtó előtt hóban szélben ..a szomszédé és már nagyon sokszor vissza lett nekik adva de mindig vissza jön.


Nem megy el csak keservesen nyávog mert be akar jönni . Éjjel nappal ordít. Napközben is a kertben fekszik és nyávog . Nagyon rossz természete van ..a szeme sem áll jól..én alap járaton nagyon szeretem a macskákat és ha egy elesett kismacskát találok vagy ilyesmi akkor gondoskodom róla de ez már sok.


A kilincsunkre is felugrál. Én ilyet még nem láttam. Egyszer szökött be , hiába fogtam meg kapaszkodott mindenbe a szőnyegtől elkezdve az ajtóig míg ki tudtam rakni.


Felettébb idegesítő macska..a szomszédnak már mondtam de nem tudnak vele mit kezdeni nem lehet a macskát bezárni , ezt meg nem engedik be mert elvileg szetszed mindent és kan macska bent meg van nőstény macska ami nincs műtve.

Ha vissza adom nekik már jön a szöveg vajon miért jár ide...etetem? Nem ..nem etetem ..de tök mindegy mert este megint itt ordít.


..csont és bőr de itt nyávog, pedig otthon kap kaját . Újabban a szomszédot sem érdekli hiába írok neki hogy itt van ...azt a választ kapom hogy jó helyen van..


Mit lehetne csinálni vele ?


2022. jan. 25. 19:40
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Csak a szomszédban van két gyerek és a kislány mindig keresi. A fiúnak az utóbbi pár napban ötször adtam vissza a kert végébe. Ők simán tartanák bent a macskát de az anyjuk nem engedi ..bár nem tudom akkor minek jár ide mikor a gyerekek adnak neki kaját és itt semmit nem kap de inkább itt fagy az ajtó előtt..
2022. jan. 25. 20:09
 12/20 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Ne csinálj kutyát meg ilyeneket, meg ne dobáld szerencsétlen macskát mert látja, hogy nálad bent vannak a cicák, és ő is bent akar lenni mert fázik és segítségre szorul. Szólj a szomszédnak, hogy kezdjen el foglalkozni a cicával és tartsa normálisan mert szegény téged piszkál, ha pedig nem hajlandó és valóban szereted a macskákat akkor a legjobb dolog amit tehetsz hogy hívsz egy állatvédő szervezetet, ahogy a 9-es mondta, nem láttad a cicát és az utcán találtad.
2022. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
72%
Meg kell mondani a szomszédnak hogy ha továbbra sem biztosít az állatának megfelelő körülményeket (csak mondom hogy amit leírtál, az bőven kimeríti az állatkínzás fogalmát) akkor megy a feljelentés.
2022. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
42%
Már bocsánat, de miért lenne köteles a kérdező a szomszéd rusnya macskáját pátyolgatni, aminek ugyebár, van saját gazdája? Esetleg a környék összes kóbor állatát ne fogadja be? Talán kérjétek el privátban a kérdező címét, és hozzátok el ti a macskát, ha ennyire tudtok hőbörögni!
2022. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
54%
utolsónál a pont.
2022. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70%

Ja, végül is miért kéne állatszerető emberként segíteni egy állaton aki semmiről sem tehet? Még bele is kell rúgni. Ahogy a gyerekbe is, akit a szülei bántanak. Nem kell szólni véletlenül sem a gyámhatóságnak, nézni kell évekig a helyzetét, megvárni amíg tragédia történik.

Ha pedig valaki rosszul van az utcán és összeesik, az mellett el kell menni, esetleg le kell fotózni a haláltusáját és kirakni facebookra. Véletlenül sem kell mentőt hívni.

Megnézném hogy akiknek ilyen torz gondolkodása van, annak milyen a családja, hogy nevelték, és miféle emberek...

2022. jan. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is az jutott eszembe, mint a 9esnek, egy macskahordozoba berakod es beviszed valamelyik menhelyre, ahol macskakkal is foglalkoznak, ők meg megprobalnak neki gazdat keresni. A szomszed meg ugysem fogja keresni, ha ennyire nem erdekli.
2022. jan. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
85%
Már nem azért de az ilyen menhelyek rohadtúl tele vannak...de próba szerencse
2022. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
73%
Én is menhelyre vinném.
2022. jan. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
90%
Őszinte leszek, én lehet hogy egy környékbeli menhely segítségét kérném, hogy vegyék magukhoz és/vagy keressenek neki gazdit.
2022. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!